Home

Особистісний зріст через психотерапію: від обмежень до можливостей

Наталія поділилася з нами тим, як психотерапія, психологія та коучинг допомогли їй подолати обмеження та розширити горизонти, а також сприяють можливості допомагати іншим у їхньому особистісному зростанні.
 

Як змінилося ваше життя через роботу у психотерапії, психології та коучингу з самореалізації?

Ця робота кардинально змінила моє життя. Я виросла в маленькому селі з обмеженими ресурсами. У 23 роки розпочала навчання й стосунки, де зіткнулася з викликами. Перший візит до психолога допоміг розв'язати проблеми з хлопцем, і зрозуміти, що це працює.

Я шукала способи змінити себе та своє життя. Коли не було грошей, я читала багато книг. Навіть тепер, коли люди кажуть, що немає коштів на особистий розвиток, я просто посміхаюсь. Той, хто хоче змін, шукає можливості, а той, хто чекає на чудодійну пігулку, втрачає час. У віці 20-23 років, коли у мене не було коштів на психологів, я читала книги, що сприяли моєму особистісному росту. Я проходила багато духовних практик і тренінгів, включаючи відомі в Америці від Джо Діспензо і Джо Вітале. Ця робота з мисленням відкрила для мене нові можливості, навчання та подорожі. Я відвідала близько 20 країн, кожну з них детально вивчаючи. До того, як обрати свою професію, я спробувала багато інших напрямів, шукаючи своє призначення. Під час війни, після глибокої роботи над собою через практики, я відкрила для себе свій шлях. І тоді в моє життя прийшла Академія експоненційного коучингу в Канаді. Я виграла грант на 4-денне пробне навчання, і зрозумівши, що це моє місце, пройшла сертифікаційне навчання коштовністю у $12,000 на рік. Зараз вивчаю психотерапію, бажаючи розуміти причинно-наслідкові зв'язки в житті людини. Робота з дитячими травмами дозволяє змінювати мислення та дії людей, покращуючи їхнє життя.


Ви працюєте в онлайн-форматі чи офлайн в конкретному місті?

Я живу в Києві, але працюю онлайн та офлайн, в залежності від клієнта. Якщо людина знаходиться в моєму місті, я можу зустрітися офлайн. Це навіть цікавіше, оскільки я можу краще відчути контакт із людиною та під’єднатися до її енергетичного поля.


З якими запитами до вас найчастіше звертаються люди останнім часом?

Останнім часом найчастіше люди звертаються до мене з питаннями про стосунки та страхи. Страхи часто гальмують їх у починаннях нового, оскільки мозок реагує на незнайоме як на стрес, активуючи захисні механізми, які можуть обмежувати розвиток. Коли людина працює над цими проблемами, вона звільняється від обмежень, отримує нову енергію, думки та бажання діяти, оскільки починає бачити ситуацію інакше.


Успіх там, де страх. Міф чи реальність?

Це залежить від того, як кожен розуміє успіх. Проте страх часто є лише ілюзією без підґрунтя, що блокує наші можливості. Страх блокує прогрес. Під час навчання я чітко усвідомила, як несвідомі блоки та захисні механізми психіки впливають на нас. Це проявилося, коли я мала провести демонстраційну коучингову практику перед великою аудиторією та зіткнулася з фізичними реакціями, які я не могла контролювати: мокрі долоні, швидке серцебиття, неможливість виконати дію. Цей досвід нагадав мені ситуацію з дитинства, коли вчитель жорстко виступив проти мене перед класом, викликавши відчуття сорому. Тоді я зрозуміла, що проявлення уваги може бути небезпечним, це усвідомлення збереглося в моїй психіці на несвідомому рівні та стало блоком, що впливав на моє життя у подібних ситуаціях в дорослому віці. Важливо визнати ці несвідомі блоки та працювати з ними, щоб розкрити свій потенціал.


Наскільки сильно впливають пропрацювання родових програм на життя людини?

Мають вагомий вплив. Сильно вплинуло на моє життя пропрацювання стосунків з мамою через глибокі духовні практики. Під час однієї з таких церемоній зцілення душі я зустрілася зі своєю мамою на рівні емоцій і відчуттів, це було видіння. Практика дозволила мені побачити її душу, болі, страхи, і це дуже багато відкрило для мене. Я зрозуміла її дії та ставлення до мене, і тепер ми маємо чудові стосунки і спілкуємося як дві дорослі жінки. Це значно вплинуло на моє життя і реалізацію. Важливо мати здорові стосунки з батьками, вони є базою, від якої ми відштовхуємося, і це наша відповідальність.


Зараз деякі вчені стверджують, що існує життя після фізичної смерті та розробили механізми, які доводять, що є життя на небесах. Що Ви можете сказати з цього приводу?

Я вірю в існування душі. У моєму житті сталися дві автокатастрофи, і в одній з них я пережила досвід виходу душі з тіла. Цей досвід допоміг мені зрозуміти, що смерть не є кінцем, а лише переходом до іншої форми існування. Після цього випадку я прочитала багато літератури на цю тему, де описувалися етапи виходу душі з тіла. У момент аварії, коли мене збили на дорозі, я відчула, як моє тіло лежить на землі з висоти приблизно пів метра. Це було дивне відчуття, коли я не відчувала меж свого тіла, але моя свідомість сприймала довкілля, як енергію без форми, яка спостерігала за тим, що відбувається. Люди підбігли до мого тіла та почали його трясти. В цей момент я відчула, як моє тіло почало втягувати душу назад. Цей досвід дав мені зрозуміти, що після фізичної смерті існує щось більше. Він також пояснив мені деякі релігійні обряди, наприклад, чому священники на похоронах тричі називають ім'я покійного під час закриття могили — це для того, щоб душа зрозуміла, що її земне життя завершилося.

 

В Instagram та TikTok зараз велика кількість медитацій на різні теми. На скільки ефективні вони та як правильно обирати медитацію?

Медитація — практика фокусування розуму на певному об'єкті або думці для тренування уваги, усвідомлення та досягнення психічно ясного, емоційно спокійного та стабільного стану. Існують різні види медитації, зокрема молитва або формування своєї реальності у вигляді образів і ситуацій у підсвідомості. Медитація може допомогти людині сконцентруватися на своїх цілях, відсівати непотрібні думки та чітко бачити, чого вона хоче досягти. У моєму житті медитації вперше почали діяти після перегляду фільму «The Secret», одним з авторів якого є Джо Вітале. Ми можемо створювати свою реальність, але спочатку потрібно зрозуміти, що саме ми хочемо створити, чи це дійсно наше бажання, а не нав'язане суспільством. Спочатку все з'являється в підсвідомості. Наш мозок не відрізняє реальність від уяви, тому візуалізуючи бажаний результат, ми можемо перетворити його на реальність. Всесвіт надасть можливості для досягнення бажаного, але людина повинна вміти їх використовувати.


Як уникнути депресії, через невизначеність свого призначення і чому важлива допомога від професіоналів?

Коли людина не знаходить свого призначення, це може спричинити сильну депресію. Пошук сенсу життя і професійного шляху — це тривалий процес, що потребує часу і роздумів. В цей час багато людей відчувають відчай і не знають, що робити далі. Важливо діяти: спробуйте різні напрямки, розвивайте свої інтереси, щоб поступово зрозуміти, що саме вам подобається і чого ви прагнете досягти. Головне — це рухатися вперед!

Звернення до професіоналів може надати підтримку та інструменти для розв'язання цих питань. Вони допоможуть з'ясувати вашу мету та розробити персоналізовані стратегії для вашого особистісного та професійного розвитку.

 

Якщо Вам цікаво дізнатися більше, то переходьте на сторінку в Instagram @nataliia_coach_ або записуйтесь на сесію за промокодом.