Home

Сакральні символи та ручний розпис у лляній колекції українського бренду Shkoura.

 

Українськи музиканти й артисти взяли участь у кампейні бренду.

Український бренд унікального одягу ручної роботи Shkoura вперше представив літню колекцію. До дропу під назвою SakYant увійшли унісекс сорочки та штани вільного крою, подовжені сорочки-туніки, та лінійка чайних суконь з коміром-стійкою та ґудзиками з бурштину. З аксесуарів представлено хустки, що можна використовуватися у якості головного убору, шалі чи накидки. Весь одяг виготовлено з натурального льону та розписано вручну. Саме використання природних матеріалів, дотримання сучасних еко-тенденцій, свідоме виробництво та споживання є важливими принципами та основою світогляду творців бренду.

Дизайнерка бренду Олеся Заїка обрала льон не випадково. Саме льон – матеріал, який носили та використовували наші предки ще з давніх-давен. І хоча лляна тканина супроводжує українців століттями, вона також була розповсюджена в інших країнах Європи та Сходу, ніби об'єднуючи різні культури та традиції з усього світу. Таке непомітне спочатку об'єднання і надихнуло зробити культурну колаборацію більш виразною. Саме тому на одязі з’явилися сак янти — стародавні кхмерські написи й орнаменти. 
 
“Сакральні орнаменти та візерунки існують в культурі усіх народів. Вони символізують дуже схожі речі – захист, вдачу, силу й процвітання. Ця ідея у мене з’явилась під час відвідування музею в одній з країн Східної Азії. Під склом експонату я побачила фрагмент сорочки, на якому збереглися ледь помітні символи. З того часу не йшло з голови бажання відновити таку сорочку, але треба було багато допрацювати — яка саме буде тканина, фурнітура та інші символи. Так з'явились ґудзики з бурштину, вивчені мною тайські символи (молитви), льон, оброблений за допомогою спеціальних фарб. Для розпису завжди обираю універсальні символи  для жінок і чоловіків, які несуть захисну функцію”, – розповідає дизайнерка Олеся Заїка.

У кампейні знялись відомі музиканти й артисти, які поділяють філософію та носять Shkoura. Аліна Паш, Коля Сєрга, Катерина Павленко (гурт Go-A), Денис Ржавський та Тома Рибка (гурт “Счастливые Люди”) — творча молодь, що цінує ресурси планети, віддаючи перевагу "вічним" речам, які можна передавати з покоління в покоління.
    
“Shkoura для мене — це благородний, чесний бренд, який створено  буквально руками. Точно можу сказати, що екологічність має бути не тільки в одязі. Важливо намагатися думати та співпрацювати зі світом екологічно, тому що 2020 рік точно був дзвіночком для людства, що щось ми робимо не так, перебільшуємо десь, занадто використовуємо ресурси, як свої, так і нашої планети. Тому екологічність потрібна бути у всьому — спокійна, розмірена, свідома,” — коментує співачка Аліна Паш
 
Shkoura – сучасний еко-бренд одягу з вовни та льону, який натурально створений природою. Наприклад, вовняну тканину виготовляють вручну на ткацькому верстаті, зробленого за зразками XVIII сторіччя, потім полотно занурюють в гірську річку для звалювання та сушать її на відкритому повітрі. Самобутність й автентичність цього одягу викликає інтерес не тільки в Україні, а й знаходить поціновувачів у всьому світі. В одязі, що створено в Україні, іноземці вбачають, наприклад, мотиви північно-американських індіанців та культури вікінгів, що ще раз підкреслює єдність людського роду, схожість культур та образів мислення. Наразі шкури, крім Києва, можна знайти у Берліні та Осло.   
 
www.shkoura.com 
www.instagram.com/sh.shkoura 
Фотографиня: Ольга Закревська (Folga Studio)