матеріал підготувала Юлія Ящук
Туризм – сфера сучасності. Всі люблять подорожі, нові можливості, цікаві знайомства. Війна, теперішні події застали українців зненацька та змінили плани на подальше майбутнє. Чи можливий туризм під час війни? Чи безпечне життя українців вдома? Який подальший розвиток туристичної галузі в країні? Про все та навіть більше поговоримо в даному матеріалі.
Чи можливий туризм під час війни? Питання, яке хвилює багатьох українських туристів. За словами Мар’яни Олесків – Голови Державного агентства розвитку туризму України, саме центральна та західна частина країни збитків не зазнала. Готельна база продовжує працювати. Більше того, західна Україна користується величезною популярністю в туризмі і дотепер. Львів, українські Карпати – ваблять красою не одного туриста. Київ, схід та південь – призупинили розвиток туристичної галузі.
Ранок 24 лютого забути не можливо. Багато українців були змушені покинути свої домівки та шукати прихисток в інших країнах. Є ті, хто, переборовши, власний страх та ризик залишилися вдома, чекаючи, перемоги. Чи правильно це? Чи безпечно це? Відповідь в цьому питанні знайти важко. Для кожного свій дім є найкращим. Допомагати ЗСУ, своєму народу, друзям, знайомим можна, будучи, навіть в іншій країні.
Який подальший розвиток туристичної галузі в країні? Очевидно, що після війни кількість охочих відвідати нашу країну стане все більше. Київ, Харків, Херсон, Миколаїв, Одеса, Маріуполь та інші міста України – зазнали чималих втрат по інфраструктурі. Все відбудуємо, покажемо прекрасні куточки цілісної та незалежної держави. Станом на сьогодні, інтерес відвідати наші міста шалений. Мар’яна Олесків говорить, що з декількома організаціями готують плани з відновлення туристичної галузі, щойно це стане можливим. Наразі, санкції проти Росії тривають. Україна в своїй туристичній діяльності має зробити все можливе, аби припинити будь-які зв’язки з Росією та Білоруссю.
Міністерство інфраструктури України, Міністерство культури та інформаційної політики України та ДАРТ працюють над питанням про створення своєрідного маршруту пам’яті в певних місцях України, де активно велися бойові дії. На жаль, туризм – є однією з найскладніших галузей, якій доведеться оговтатися після війни. Відбудування інфраструктури країни, відновлення польотів, запровадження нових тенденцій, щоб зацікавити потенційних туристів України. – все це буде направлено для покращення туристичної галузі. Варто зазначити, що в умовах воєнного стану – подорожувати можна. Насамперед, треба подбати про наявність укриттів в місцях вашої подорожі.
Є низка правил, що заборонено робити під час подорожі в умовах воєнного стану, а саме: заборонено проводити масові заходи (фестивалі, концерти тощо), краще утриматися від відвідування водойм, лісів у різних областях, заборонені прогулянки та екскурсії біля військових стратегічних об’єктів, не варто відвідувати території, які були під окупацією.
Мар’яна Олесків, зазначила, чи можуть українці сподіватися на відпочинок на морі цього літа? Ми всі розуміємо, що бойові дії тривають на території нашої країни, зокрема, на півдні. На узбережжі Одеської області декілька баз відпочинку зруйновано. Пляжний відпочинок не можливий навіть задля вашої безпеки!
Кожен має бути усвідомленим та дотримуватися хоча б таких правил.
Багато країн світу підтримують Україну з початку повномасштабної війни. Допомога біженцям, надання житла, їжі, одягу та просто психологічної розради – дають зрозуміти нам, що світ не байдужий до горя українців. В Міністерстві оборони України повідомили, що понад 48 держав підтримали нас після російського вторгнення. Польща, Велика Британія, США, Литва, Латвія, Молдова, Угорщина та ще багато інших країн дають колосальну підтримку нашому народу і дотепер.
Вільна, сильна, незалежна, квітуча та могутня – такою хочеться бачити Україну після перемоги. Туристична галузь – є невід’ємною частиною економіки країни. Віримо, що спільними зусиллями зможемо відновити інфраструктуру міст, зацікавити та забезпечити безпеку перебування іноземних туристів та повернути всіх українців додому.
Українські турагенти, туроператори та інші спеціалісти в сфері туризму завжди готові допомогти у виборі найкращого відпочинку в будь-якому куточку світу.