Home

Емоційне перезавантаження. Як внести цікавинку у рутину та відновити свої сили?

матеріал підготувала Середюк Анастасія



Всі ми знаємо, що люди – це не роботи і їм потрібна емоційна розрядка, перезавантаження, зміна рутини, називайте, як хочете; в цілому кожна людина потребує відновлення своїх сил.

 

У багатьох бувало емоційне вигорання, бо люди – істоти соціальні і майже кожного дня ми контактуємо з великою кількістю різних людей, тому віддаємо частину своєї енергії та ресурсів іншим. Питання, а як перезарядитися, відновити сили та в цілому додати щось цікавеньке у рутину?


1. Фізичні вправи, спорт. Треба почати робити фізичні вправи чи хоча б просто зробити прибирання вдома. Ви відчуєте приємну втому, прилив енергії та мотивації щось робити.

2. Зміна обстановки. Можливо вам наскучили вулички, якими ви ходите кожного дня, їжа і все здається однаковим.. Спробуйте поїхати в якесь нове місце або зробити перестановку вдома, щоб в такий спосіб змінити рутину, додати у свої дні чогось нового. Спробуєте нову страву, снеки, в цілому кафе чи ресторан. Їжа також може допомогти людині перезавантажитися та відчути нові почуття.

3. День тиші. Людям буває корисно та потрібно побути на самоті. В цей час важливо не думати про щось погане. Варто просто відпочити. Відведіть день для тиші. Почитайте вашу улюблену книгу, подивіться фільм/серіал, з’їжте щось смачне і що зможе підняти настрій.

4. Цікаві активності. Відвідай емоційну подію, наприклад, якийсь хоррор, детектив, просто веселий, легкий чи складний квест з друзями, колегами або сім’єю. Це допоможе розрядити ваші дні та отримати нові емоції з гарно проведеним часом.

5. Тепла ванна. Гарний спосіб відновити сили – це тепла, вечірня ванна за улюбленим кіно чи книгою разом зі смачним напоєм. А після вечору релаксації піти до ліжечка та солодко поринути у сни.

6. Танці і музика. Ми розуміємо, що у воєнний час не піти до нічних клубів чи на концерти, але навіть вдома перед дзеркалом можна увімкнути музику та потанцювати. Одному чи з кимось – вирішувати тільки вам.

7. Зниження рівня відповідальності. Людей дуже втомлює велика відповідальність, тому, щоб не витратити повністю свій ресурс варто було б знизити рівень відповідальності. Попросіть когось допомогти вам, можливо делегувати обов’язки між людьми, які могли б не гірше впоратися за вас з справами.


Це ефективні, перевірені часом, поради щодо емоційного перезавантаження, відновлення власних сил та зміни рутини.

Бережіть своє психологічне здоров’я, емоційний стан та в цілому внутрішній ресурс.