матеріал підготувала Груднєва Катерина
Часто ми чуємо на свою адресу критику, яка буває як обґрунтованою, так і не обґрунтованою. Найчастіше суспільство вдається до другої, непрошеної і мало коли з благими намірами. Чи варто витрачати час на тих, хто критикує нас і чому люди це роблять, пропонуємо дізнатися у цьому матеріалі!
Ми стикаємося з критикою на роботі, вдома і навіть у громадському транспорті. Критика інших людей стосовно вас часто знижує самооцінку та впевненість у собі. Причини такої поведінки можуть бути наступні:
- Заздрість
У кожного з нас серед знайомих є хоча б одна людина, яка критикує інших за купівлю нової машини, за незвичайний манікюр або за новенький айфон. Часто така критика виникає через почуття заздрості.
- Комплекси
Більшість жінок вдаються до критики на адресу інших через занижену самооцінку та невпевненість у собі. Замість того, щоб працювати над своєю самооцінкою і полюбити себе, вони починають самостверджуватися за рахунок інших.
- Особисті мотиви
Часто критика буває через особисті мотиви людини. Наприклад, щоб зачепити почуття іншої людини і виставити її в поганому вигляді перед іншими. Така критика часто спрямована на те, щоб задовольнити вигоду особи, яка критикує.
- Емоції
Хоч раз ви спостерігали гнівні коментарі матусь під постами блогера, який показує щасливе сімейне життя. Найчастіше так відбувається через те, що емоції просяться назовні, а гнівні коментарі – один із способів емоційної розрядки.
- Позиція жертви
Часто ми чуємо критику в бік начальника фірми за те, що довгий час вас не підвищують. Але, чи достатньо добре ви працювали для того, щоб вас підвищили?
Непрохана критика - це завжди неприємно. Якщо вона вас чіпляє, то слід попрацювати над особистою самооцінкою і внутрішніми проблемами. Щойно ви почнете любити себе, тоді вас не чіплятиме чужа думка. І пам'ятайте, що щасливі люди не критикують!