матеріал підготувала Захаревич Анастасія
В Україні існує багато неймовірних місць, які хочеться відвідати та насолодитися чарівними краєвидами. Про одне із них ви дізнаєтеся у цій статті. Будьте готові до того, що це місце сповнене таємниць і загадок, тому буде цікаво!
Бакота — затоплене село, розташоване на півдні Хмельницької області, за 55 кілометрів від Кам’янця-Подільського. До 1981 року тут знаходилось село, в якому проживали люди, але тепер на його місці розлилась велична затока, утворена водами Дністра. Приїжджати в Бакоту рекомендується в період з початку квітня до жовтня. Завдяки скелястим берегам має теплий та м’який мікроклімат, який метеорологи порівнюють з Ялтинським. В Бакоті ростуть рідкісні рослини, а також мешкають тварини, частина з яких занесена в Червону книгу України. Сюди з кожним роком навідується все більше туристів, адже неперевершені пейзажі тішать очі і дарують приємні емоції.
Бакота — це місце, де можна залишитися наодинці зі своїми думками та природою, набратися сил, відчути потужний заряд енергії від побаченого. Річка Дністер своєю красою та величчю змушує поринути в казкову атмосферу. Не всі люди знають, що в Україні існує таке місце, тому спокій душі гарантований.
Гора Веприк
Гора Веприк — це талісман Бакоти. З її вершини відкривається приголомшливий вид на «Дністровське море» – Бакотську затоку. На неї можна потрапити автомобілем через Кам'янець-Подільський або перепливати на човні.
Бакотський монастир
Одна із головних пам'яток Бакоти — це найдавніший печерний монастир Поділля. На жаль, зберіглася лише частина величної споруди внаслідок зсуву. Монастир знаходиться на території Національного природного парку "Подільські товтри", в урвищі берега Дністровського водосховища (колишнього лівого берега Дністра) – так званої Білої гори.
Бакотський Михайлівський монастир функціонував протягом 300 років з середини ХІІ до середини XV ст. У стінах печер монастиря вирубано довгасті ніші довжиною на зріст людини (1.6..1.7 м). Всього таких ніш виявлено 17. В деяких з цих ніш простежено залишки поховань у дерев’яних домовинах. В скельній підлозі печер вирубано гробниці, в яких зафіксовано перемішані людські кістки. Таких гробниць виявлено 19.
Біля монастиря є три джерела – Північне, Південне та Найпівденніше. Вода в них дуже смачна і цілюща. Дорога до джерел прикрашена стрічками та іконками від сотень приїжджих віруючих.
Як дістатися до монастиря?
Є два способи дістатися до монастиря. Перший — це доїхати автобусом або таксі до села Грушки. Минувши село, далі проїхати близько п'яти кілометрів, звернути направо і дістатися до вказівника – «табір направо, монастир наліво». Другий спосіб — це орендувати катамаран або невеликий катер і допливти до Білої гори. Там є кам'яний пляж, від якого йде дорога вгору до монастиря.
Краєвиди Бакоти не залишать байдужими нікого. Це неймовірне місце з особливою енергією, природою і пам'ятками української культури.