27 вересня відбулася прес-конференція Вероніки Дідусенко, на якій вона зробила свою першу офіційну заяву щодо її дискваліфікації та позбавлення титулу «Міс Україна-2018», про її причини та свої наступні дії.
20 вересня 2018 року Вероніка Дідусенко отримала корону краси та титул «Міс Україна-2018». Але вже 24 вересня Оргкомітет Національного конкурсу краси «Міс Україна» розповсюдив заяву, що Вероніку Дідусенко позбавлено титулу «Міс Україна». Формальною підставою для цього рішення стало порушення правил проведення Національного конкурсу краси «Міс Україна». Згідно до правил до участі у Конкурсі не допускаються учасниці, що перебували у шлюбі і мають дитину. Крім того у заяві стверджується, що такі самі вимоги до учасниць містяться в об’єднаних правилах і умовах участі у конкурсі "Міс світу" 2018 року.
Так, Вероніка Дідусенко повідомила про себе недостовірні дані. Вона зробила це, щоб її участь в конкурсі привернула увагу до дискримінаційних вимог щодо учасниць, вимог, які відповідають виключно часу і нормам епохи, коли створювалися. На відміну від 1951 року, в ХХІ столітті є неприйнятним обмежувати жінок, зокрема за ознакою наявності в неї дитини. Такою вимогою організатори конкурсу примушують заради мрій та кар’єри відмовитися жінку від народження дитини, або зробити аборт. Щоб зрозуміти масштаби, це 15 тисяч молодих жінок – учасниць цьогорічного конкурсу в самій Україні, – а ще до мільйона молодих жінок з усіх країн-учасниць конкурсу краси по всьому світу, на всіх континентах.
Більш того. Твердження Оргкомітету Національного конкурсу «Міс Україна», що відповідні правила містяться в об’єднаних правилах та умовах участі у конкурсі «Міс світу» 2018 року, не відповідає дійсності. У відкритих документах на офіційному сайті конкурсу «Міс світу» така вимога відсутня. Не тому, що її немає. Вони свідомо приховують цю інформацію, нав’язуючи ті правила учасницям через свої вимоги до Національних комітетів. Отож юристи організаторів конкурсу «Міс світу» добре розуміють, що ця вимога є дискримінаційною.
- Мій унікальний благодійний проект «Маленькі Енштейни» став поштовхом до моєї участі у конкурсі та його масштабного розголосу. Я не уявляла, що є така дискримінаційна умова - не мати дітей, щоб приймати участь у конкурсі краси. Це неймовірно принизливо та суперечить здоровому глузду, коли на дворі 2018 рік. Якби я не пройшла весь цей шлях та не отримала корону, це питання не отримало би такого великого розголосу у ЗМІ та суспільстві, вперше за 70 років конкурсу, з 1951 року. І тепер я розпочинаю глобальну кампанію проти дискримінації жінок-учасниць конкурсу «Міс світу» за ознакою наявності у них дитини. Зараз не залишилось жодної аналогічної норми щодо дискримінації жінок у спорті, політиці та інших сферах. Я хочу, щоб кожна жінка, яка народила дитину, могла робити те, що хоче, що вміє і чого бажає, могла самореалізуватися в будь-якій сфері та професії, досягти своєї мети. Дитина не може бути перешкодою! Хочу щоб кожна жінка ніколи в житті не пережила того приниження, що пережила я. Хочу щоб моя дитина була щасливою, росла в суспільстві де шанують права і свободи. Я оголошую початок кампанії по відміні цього дискримінаційного правила, – прокоментувала Вероніка під час прес-конференції.
Чи може так тривати далі? Ні, не може. Вероніка Дідусенко не має на меті повернути корону. Вона розпочинає боротьбу, щоб жодну жінку більше не принижували такими дискримінаційними вимогами. Вона перемогла на Національному конкурсі «Міс Україна» заради того, щоб її голос почули, заради того, щоб захистити право інших молодих жінок на материнство, а їх дітей на життя.
Інформація та фото надані «Master Management»