Home

АЛІНА ВОРОНЦОВА: психологія інтер’єру — це чарівна паличка у моїх руках!

Виявляється, людина відчуватиме у помешканні душевний комфорт

Та щастя, якщо там будуть милі серцю кольори, деталі та фактури. І трохи Магії — від досвідченої та окриленої новими ідеями дизайнерки Аліни Воронцової.
 

Аліно, ви надзвичайно талановита особистість — маєте ступінь доктора філософії та психологічну освіту. Як у вашому житті з’явився дизайн інтер’єру?

Я ще й кандидат юридичних наук. Дизайном фахово займаюся вже понад 10 років. Все це базується на психології — я закінчила курс в Українському католицькому університеті. Коли я таким чином представляю себе, у людей виникає певний дисонанс, адже юриспруденція — наука-константа, а дизайн — це креатив. Як це може поєднуватись? Дуже просто, адже в обох професіях потрібно вміти спілкуватися з людьми. Зі своїми клієнтами, для яких я створюю інтер’єр, я зазвичай дуже легко знаходжу спільну мову. Я вмію як чути їх, так і переконувати. Юридичні моменти у підписанні договору із замовниками теж дуже важливі. Дизайн — то був яскравий рестарт, коли я народила дитину і була у декреті й давнє хобі переросло у справу життя. Пригадую, як тоді пішла з друзями у кіно, а потім усю дорогу захоплено розповідала про величну колону, елегантний комод. Вони тоді здивовано запитали, я стежила за сюжетом чи роздивлялася інтер’єр. А коли обирала для знайомих шпалери чи плитку, то у мене часто просили візитку, бо думали, що я дизайнер. І тоді я збагнула, що я і так ним працюю.

 

Жінки і краса завжди поруч. Що для вас важливо донести до людей, створюючи проект?

Я завжди кажу, що енергія — це жінка, котра любить усе красиве. Оформлюючи оселю, прагну, щоб мій проект був не лише комфортним, а й духовно наповнював господаря. Адже людина самовиражається через інтер’єр. Я прагну показати: те, що нині є трендом, не буде працювати через 10 років. Тому ми разом намагаємося зазирнути у майбутнє та проаналізувати, чи є сенс у слідуванні примхам моди, чи варто зосередитися на практичності, власних уподобаннях, що завжди грітимуть душу. Тому що інтер’єр — це частина родового гнізда, і саме це робить цей світ красивішим. Таке цілісне розуміння краси я намагаюся донести через психологію.

 

Який стиль чи стилі ви любите понад усе та чому?

Я обожнюю природу. Є така наука — біомімікрія, тобто те, що створила природа: досконалість форм, кольорів, фактур. Колись великий архітектор Антоніо Гауді сказав, що людина не може створити щось принципово нове, але може наслідувати творіння Бога. Приміром, сходи нагадують за концептом розрізану навпіл мушлю. Також мені важлива екологічність. Раніше такі речі, як дихаючі штукатурки, солома, нелакована деревина чи необроблене каміння, не сприймалися. А в останні роки і західні зірки дизайну — Заха Хадід, і українські — Сергій Махно —  відтворювали природу. 

 

Кожен дизайнер має бути трішки психологом та відчувати замовника. Що важливо «відсканувати» та відчути, аби інтер’єр стовідсотково сподобався?

Дуже важлива стилістика, проте я йду глибше і намагаюся зчитувати інтонацію голосу, жести, архетипи одягу, кольори, контрасти. Це подібно до того, ніби босою ногою торкаєшся хвилі океану і пробуєш, яка вона, ця вода, цей неповторний внутрішній світ кожної людини? Залежно від цього я й створюю проєкт, який перебуває у гармонії із цим мікрокосмосом.

 

На вашу думку, чи існує така річ, як психологія інтер’єру?

Вона не тільки існує, а ще й працює! І ця чарівна паличка є у моїх руках! Адже весь світ ми сприймаємо через зір, дотик, слух. А психологія лише описує усі ті процеси сприйняття. Я навіть неодноразово ставила експерименти: уважно дивилася, приміром, на чорно-білий діловий костюм клієнтки і точно вгадувала, що їй подобається сучасний мінімалізм. Отже, інтер’єр — це завжди про людину, а людина — це завжди сприйняття та емоції. Тому намагаюся зустрічатися із клієнтами, коли вони, наприклад, приїхали із відпочинку із гарними враженнями. Тоді людина щаслива і хоче втілити ту радість в своїй оселі.

 

Смаки змінюються. Але одна річ — купити нову сукню,

а інша — змінити оформлення помешкання. Які дизайнерські прийоми дозволяють зробити це швидко, без ремонту?

Передовсім це колір. Але не стін чи підлоги, а колір у деталях, фактурах. Адже зелена плитка та зелений оксамит мають різні відтінки і по-різному сприймаються. Стильний текстиль, а також виважена композиція можуть кардинально змінити кімнату. 
 

Аліно, який ваш ідеальний дизайн кімнати, де вам затишно?

Він сповнений простих форм, там переважають природні елементи та відтінки, дерево і каміння. Гру світла й тіні на природних фактурах я  сприймаю як справжнє диво! У моєму ідеальному інтер’єрі мало кольору і багато простору. А через величезні вікна зазирає у дім природа. Ця краса проступає всередину і є частиною інтер’єру.