Home

"WiN Ukraine"

Сьогодні таких жінок, як вона, називають мотиваторами. Вони надихають і заряджають оточення енергією позитиву та спонукають до нових звершень. Маргарита Раєць – президент та співвласниця ГО "WiN Ukraine". Маргарита розповіла про громадську організацію для жінок, поговорили про місію, цілі та плани на майбутнє.
 

Маргарито, ви є засновницею ГО "WiN Ukraine". Розкажіть, що це за ГО та як вам прийшло на думку заснувати "WiN Ukraine"? 

Власне, засновницями Громадської організації  WiN Ukraine є дві людини - це я та моя колега по цеху Анастасія Нечитайло, Віце-Президентка нашої ГО, яка є однією з провідних жінок-дослідниць щодо питань створення глибокого геологічного захоронення в Україні. До нашої команди входять інші провідні експертки сфери, кожна з яких варта окремої розповіді та уваги – але цю історію ми обов’язково розповімо вам пізніше.

Але свого часу саме Анастасія першою підтримала мою ідею створення такої організації в Україні та допомогла її втілити в життя. Сама ідея виникла в мене під час одного з багатьох відряджень за кордон, де я познайомилася спочатку з представницями глобальної мережі Women in Nuclear Global, дізналася про їхнє існування, а потім вже особисто зустрілася та поспілкувалася з Президенткою Британського представництва, яка й наштовхнула мене на думку: а чому б нарешті не відкрити українське представництво, адже в атомній галузі України задіяно стільки чудових жінок - професіоналок, яким дійсно бракує підтримки з боку держави!

 

Яка ваша глобальна місія в "WiN Ukraine"? 

Глобальна місія організації - це, по-перше, підтримка та просування гендерного паритету в атомній галузі, розвиток всебічного співробітництва між чоловіками та жінками. Ми прагнемо співпрацювати з усіма учасниками ринку: державою, бізнесом, науковими установами, іншими організаціями. Маємо вже серйозний кредит довіри та підтримку від державних установ США, Швеції, Норвегії та плануємо реалізовувати корисні для суспільства проекти. 

 

А які цілі переслідуєте? Що плануєте виконати найближчим часом?

Головною ціллю нашої організації, особисто для мене, приносити користь суспільству та галузі зокрема у кожній своїй дії, змінювати усе, чого торкаємося, на краще. Налагоджувати діалог з урядовцями та тими, хто приймає рішення. І бути важливою частиною формування іміджу України, звичайно ж. Для цього необхідно формулювати та нести правильні меседжі у суспільний простір. І одним з перших наших проєктів наступного року буде спільна діяльність з національним оператором щодо інформаційно-роз'яснювальної кампанії про гендерну рівність та гендерний паритет в атомній сфері. Ми готуємося до представлення цього важливого проєкту, тому вся детальна інформація буде поширена трохи пізніше.
 

Маргарито, це ваш основний вид діяльності? 

Понад п'ять років я працюю в системі Державного агентства України з управління зоною відчуження, займаюсь міжнародним співробітництвом там. Для України зараз дуже складні часи, тому допомога міжнародних партнерів - це дійсно важливо для нас, а особливо для підтримки такої вразливої сфери, як наша. На жаль, реалії такі, що культура розуміння та глобальне стратегічне мислення щодо того, як треба побудувати усю систему, щоб вона була дієвою, відсутні. Натомість енергетична галузь страждає від політичної нестабільності, у той час як вона є одним з китів, на яких тримається Україна. І через це та інші причини кадри покидають країну. Я думаю, що на час виходу цієї статті моя служба вже буде розформована, а наше агентство перетвориться на бізнес-хаб (що не є поганим, проте точно не є статутною метою існування цього державного органу). 

Проте цей фактор не стане на заваді моїй професійній діяльності - навпаки, я вже виконала максимально всі завдання на цьому рівні, і тепер настав час рухатись далі. Вище!