Бути впевненою в собі і своїх силах — про це мріє кожна жінка. Героїня журналу GOSSIP magazine знає, як цього домогтися.
Король Наталя, керівник апарату Винницького апеляційного суду, розповіла нам про мотивацію, навчання, відпочинок та улюблені книги в інтерв’ю для GOSSIP.
Наталю, ви — працівник Винницького апеляційного суду. Скажіть, як давно працюєте в установі та чи мріяли взагалі потрапити до такого органу?
В суді працюю з 2003 року. Починала секретарем судового засідання, потім — помічник судді, помічник голови суду, начальник відділу, і вже майже 10 років — керівник апарату апеляційного суду. Мріяла стати адвокатом… Але «судове життя» захопило (посміхається).
А подобається вам те, чим ви займаєтесь?
Сказати, що подобається, — це нічого не сказати! Робота керівника апарату – щодня нові комунікації, знання, пропозиції, можливості, завдання та виклики
(і чим складніше – тим цікавіше!). Хоча переважна більшість колективу — це юристи, але особливість — в тому, що правовий статус їхніх посад — абсолютно різний (судді, державні службовці, працівники патронатної служби (помічники суддів…), і саме таке поєднання робить роботу в суді унікальною та цікавою.
Яку посаду ви обіймаєте?
Посада — керівник апарату суду. По суті це менеджер, адміністратор. Очолюю апарат суду, а це майже сотня працівників, які допомагають створювати належні умови діяльності суду для ефективного виконання суддями повноважень.
Що є найбільш цікавим для вас у вашій роботі? Що мотивує вас кожного дня прокидатися та йти виконувати певні обов’язки?
Однією з головних цілей діяльності сучасної системи судового управління є формування системи, яка буде зручною для користувача та орієнтованою на надання високоякісних судових послуг. Найцікавішим є пошук і відкриття нових шляхів організації роботи суду, за якої громадяни отримували б лише приємний та корисний досвід від візиту до суду, незалежно від того, в якій ролі вони звертаються. Для мотивації колег (не люблю термін «підлеглі») достатньо бути самому високо мотивованим. Керівник, який приймає рішення та несе за них відповідальність, завжди надихає. Важко мотивувати колег, якщо рівень особистої мотивації – низький.
Ви безперервно навчаєтесь, проходите різноманітні тренінги, підвищуєте кваліфікацію. Це обов’язково в вашій роботі?
Я завжди цитую колегам слова Гордона Драйдена: «Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто краще реагує на зміни». Карантин додав цінності цьому висловлюванню… Не навчатися в часи інтернету — це вибір кожного.
Попри те, що це складна емоційно та виснажлива робота, вам вдається відпочивати? Чи маєте хобі?
Нікого не здивую, якщо скажу, що подорож — найкращий спосіб відновитися. Улюблене місце – острів Тенерифе (щороку я лечу до мами, яка там проживає).
Наталю, а як зі стресом справляєтесь?
Якщо йдеться про щоденні навантаження, то єдиний спосіб «вимкнути мозок» — це бальний танець (відвідую школу бальних танців для дорослих). Під час танцю неможливо відволікатися на інші думки, крім танцю, інакше ти просто зіб’єшся…
Можете порекомендувати нашим читачам книгу, фільм, які вас заряджають та мотивують рухатися вперед?
Звісно, можна прочитати безліч мотиваційних книг та фільмів передивитися, але, на мою думку, це не працює. Потрібно самому працювати, багато працювати, щоб напрацювати нові навички, нові вміння, не схожі на вчорашні…З останнього, що занотувала: «Все завжди закінчується добре. Якщо все закінчилося погано, значить, це ще не кінець». Подобається Пауло Коельо.Сьогодні краще і не скажеш.