Вона з легкістю підкорює нові вершини і стрімко йде вперед. Вона знає, як зробити своє життя цікавим, насиченим та яскравим. Аліна Піддубна – лектор і спікер на освітніх платформах, помічник Народного депутата України та депутата Київської обласної ради на громадських засадах та член різних громадських організацій. Ексклюзивне інтерв’ю від Аліни для журналу GOSSIP magazine.
Аліно, наразі ви працюєте в Міністерстві соціальної політики України. Розкажіть, з чого розпочалась ваша кар’єра?
Моя кар’єра розпочалась ще 10 років тому. Випадково натрапила на вакансію спеціаліста сектору протокольної роботи та міжнародного співробітництва в Київській обласній державній адміністрації. Робота була дуже цікавою та кожен день різною. Посли різних держав, Губернатори з різних країн, Форуми, Саміти та навіть Формула 1 на воді. Виявилось, що я маю гарні організаторські здібності, не боюсь труднощів та м’яко кажучи трудоголік (посміхається).
Через півтора року очолила цей сектор. Паралельно здобула диплом магістра з філології і вирішила, що на той час в свої 22 роки мені цього замало. Тому вступила до Дипломатичної академії України при МЗС України на другу вищу освіту за фахом, який став для мене рідним – зовнішня політика. Два роки там пролетіли як один місяць, навчання цікаве саме тому що відомі дипломати розповідали не лише теорію а й практики, а також направляли нас на різні стажування.
В 2015 році після місцевих виборів вирішила трішки розширити свою сферу роботи та отримала посаду заступника начальника управління інвестицій в тій самій Київській облдержадміністрації, куди входили обов’язки і міжнародки та робота з інвесторами. В той же час стала помічником депутата Київської обласної ради на громадських засадах у сфері децентралізації. Допомагала й Голові Київської обласної ради організовувати Форуми та зустрічі з іноземцями. Спершу було важко адже це 3 роботи, хоча вони постійно перетинались.
У 2017 році Народний депутат України мені запропонував працювати у нього помічником. Не вагаючись погодилась, тому що це був шанс отримати нові знання, новий досвід та нові знайомства. За 2,5 роки я опанувала як формується державний бюджет, що таке субвенція та як її направити на округ, як працювати на виборчому окрузі, готувати візити найвищого рівня та багато різного.
Влітку 2019 після виборів до ВРУ повернулась в Київську облдержадміністрацію. Очолювала інвестиційно-міжнародний напрямок. Потім почався карантин і всі заходи або відмінились або стали онлайн. Це стало пригнічувати і шукала нову роботу. Перед Новим роком почала працювати в Мінсоцполітики, де займаюсь міжнародними питаннями, координацією технічної допомоги, зустрічами. Активностей хоч і небагато проте сфера соціальної та гендерної політики для мене нова тому і цікаво. Планую розвивати свою кар’єру тепер тут.
Крім того, наразі я є помічником Народного депутата України та депутата Київської обласної ради на громадських засадах та членом різних громадських організацій.
Для мене найгірше - це рутина робота. Найважче робити кожного дня одне й теж саме.
Ви безперервно навчаєтесь, проходите різноманітні тренінги, підвищуєте кваліфікацію. Це обов’язково в вашій роботі?
Зараз мені подобається навчатись, це сталось після того як я сама почала обирати що мене цікавить, тобто лише в 22 роки. Навчаюсь не лише на різних курсах а й пишу кандидатську в Інституті законодавства ВРУ. Зараз так багато різних курсів та тренінгів але це не тільки нові знання, це і нові знайомства.
Чи потрібно це в моїй роботі? Для мене так! Особливо мене захоплює якщо ці тренінги походять за кордоном, це зовсім інший погляд на всі речі.
Окрім вище сказаного ви також лектор та спікер на багатьох платформах, одна з яких – це «Школа помічника народного депутата». Чому вирішили охопити цей напрямок?
Перший раз мене запросити прочитати лекцію про бюджет ще у 2018 році «Перша Українська Академія Політики». Мені дуже сподобалось бути на сцені, відповідати на шквал питань, бачити зацікавленість слухачів. І я їм теж сподобалась своїм позитивом та чесними відповідями на запитання (посміхається). Після цього я постійний лектор в трьох школах, в тому числі «Школі помічника народного депутата» з різними лекціями, які стосуються моєї діяльності. Запрошують брати участь в якості спікера і на Форумах. Я майже завжди погоджуюсь.
Ваш день складається з безлічі комунікацій. Чи є у вас золоті правила, як виходите з конфліктних ситуацій? Чи маєте хобі?
Почуття гумору, яке підлаштовується під кожну конкретну людину це основне моє правило аби не допустити конфліктних ситуацій та й взагалі аби плідно працювати з усіма без напруги. Навіть в діловому спілкуванні без гумору ніяк, але при розумному його застосуванні. Хобі? До карантину це точно були подорожі, особливо відвідувати країни в яких ще не була раніше. Минулий рік вніс свої корективи, але цього року є бажання знову пірнути в подорожі з головою.