Home

Time to work! Зеновія Сліпченко

Спостерігаючи за її життям, ми не перестаємо дивуватися — звідки у такої тендітної дівчини стільки енергії та любові до роботи. Зеновія Сліпченко - project manager, agile coach та йога-інструктор. Розмова про ІТ, коучинг та йогу перетворилася на справжнє одкровення. Зеновія Сліпченко в новому інтерв’ю для GOSSIP magazine.

 

Зеня, ви незвичайна дівчина: жіночна, красива, розумна, з безліччю цікавих хобі, та ще й працюєте в ІТ – це правда все про вас?

Я різнобічна особистість. Ще з дитинства звикла не сидіти на місці, а займати себе музикою, танцями, брати участь в конкурсах гри на фортепіано, олімпіадах, конкурсах краси. Зараз, коли мене запитують чим я займаюсь і чують у відповідь ІТ - не вірять (посміхається). Найчастіше думають, що я модель. Та й справді є у моєму житті такий яскравий етап, коли я професійно займалась моделінгом, мала змогу брати участь на фешн-подіях, зйомках, як в Україні, так і за кордоном. Я вважаю, що жінка повинна йти за покликом серця і робити те, що їй до душі. Саме тому я маю багато хобі. Я сертифікований інструктор з йоги, є членом Львівскої community RunDay, цього року вперше пробігла півмарафон, подорожую і займаюсь саморозвитком. 


Як так сталося, що ви вибрали сферу IT для побудови своєї кар'єри? Що вас вабило у цій діяльності?

Пам‘ятаю, ще зі школи, коли всі однокласники кликали мене на вечірки, а я сиділа вечорами обклавшись книжками. Мій потяг до знань та саморозвитку привів мене в ІТ сферу. Сфера ІТ дуже динамічна, і не підійде тим людям, які хочуть перебувати в зоні комфорту. Ринок ІТ конкурентний та дає хороший старт для побудови кар‘єри. А так, як я натура творча і мені часто необхідно перезарядитись та набратись енергії, можливість працювати дистанційно - це ще один плюс роботи в ІТ. Полетіти на екзотичний острів маючи в руках паспорт та ноутбук - це вже не мрія, а реальність, і я з задоволенням це втілюю в життя. 

 

А яким був ваш шлях? Чи важко дівчині працювати в IT?

Мій шлях в ІТ був тернистий. Після завершення університету я не одразу пішла в ІТ. Мені пощастило пройти відбір на контрактній основі на посаду перекладача для Збройних Сил Канади. 3 роки перекладацької роботи з військовими дали мені солдатську закалку та дисципліну, пунктуальність, вимогливість та ідеальне знання англійської мови. Тут мало кому може вкладатись в голові, але я перебувала на військових тренуваннях, коференціях міжнародного рівня в якості синхронного перекладача. В ІТ все починалось із посади QA, потім я пробувала себе в напрямку IT sales and marketing. Паралельно ходила на курси по Project Management, Manual QA, Digital Marketing. Було нелегко, за рік я змінила кілька компаній і шукала свою нішу в ІТ. 

Пам‘ятаю, коли я звільнялась із американської ІТ компанії і СЕО, Mr. Vahman дав пораду спробувати себе як Project manager. Не пройшло й місяця, як я влаштувалась у провідну ІТ компанію міжнародного рівня і почала вести кілька проектів одночасно. Це був старт, старт мене, як цілісної одиниці в ІТ індустрії. 


Хто вас підтримував і підтримує, коли ви відчуваєте труднощі? Чи є такі люди у вашому житті?

Як не банально це звучить, але мої батьки були і є моєю підтримкою та опорою. Вони завжди вірять в мене, навіть у ті часи, коли я переставала вірити у себе. Я дякую Богу за те, що дав мені їх. Навіть зараз коли ми розділені кілометрами, я відчуваю їх любов та турботу. 

 

Чим ви наразі безпосередньо займаєтесь? Ви відчуваєте, що своєю роботою ви приносите користь?

На даний момент я ІТ Project Manager. Займаюсь веденням ІТ проектів для розробки мобільних та веб додатків на ринок США та Європи. Моя команда розробників є мультинаціональною. Цікаво працювати із девелоперами з США, відкривати для себе менталітет європейців. Я щоденно спілкуюсь з клієнтами із різних куточків світу. Допомагаю побудувати бізнес бачення, бюджет продукту, підібрати модель, методологію та технології для розробки ІТ продукту. Важливо також розуміти канали комунікації з командою розробників, різницю в часових зонах, потребу клієнта. Все це приходить з досвідом та практикою. Нещодавно ми випустили мобільний додаток для підбору спеціалістів у готельно-ресторанному бізнесі на ринок Франція-Бельгії. Бармен чи шеф-повар може з легкістю знайти роботу у провідних ресторанах та готелях, які розташовані в найближчій місцевості до їх геолокації. 

Для мене гордість - це випуск в життя нового продукту та задоволений клієнт. Якщо додаток приносить цінність юзерам та прибуток замовнику, це і є показник хорошого ІТ PMа та добре підібраної команди девелоперів. 


Крім IT, ви займаєтеся коучингом. У вас в соц.мережах написано, що ви - agile coach, а що це означає?

Agile coach - це нова компетенція яку я тільки почала розвивати. Суть коучингу у консультації та адаптації ІТ команд до Agile стандартів. Agile - це mindset, і його треба навчати докорінно міняючи застарілі методи та підходи до розробки ІТ продукту. Agile включає в себе ідею синергії та коллаборації всередині команди, зосередженні на кінцевій цілі та розумній пріоритизації задач, викоріненні зайвих витрат та оптимізації процесів, донесенні цінності до клієнта за допомогою отримання швидкого фідбеку. Agile активно використовується і цінується у ІТ розробці. Дана методологія прогресує та набуває нових змінних, фреймворків. Така динаміка мене мотивує та не дає розслабитись, залишитись в зоні комфорту. 

 

Зеня, ви - інструктор з йоги. Що вам дає це хобі? А медитації практикуєте?

Йога для мене відкриває другий світ, допомагає знайти відповіді на питання та морально переключитись. Я стала інструктором з йоги і отримала британський сертифікат RYT100 Devdan yoga. Був період навіть викладання аштанга йоги в студії у Львові. Я спробувала себе в ролі вчителя і мені це сподобалось. Саме тому зараз я розвиваюсь у напрямку коучингу. Я практикую дихальні практики разом із медитаціями. Подобається робити уджайї - практика для підвищення метаболізму в організмі та зменшення стресу. Цю техніку може навчитись виконувати навіть початківець. Особливо раджу виконувати Уджайї щодня - зранку та ввечері!