Надивившись численних "квартирно-ремонтних" передач, можна подумати, що дизайнер малює гарні візерунки на стінах вже готової квартири. В реальності справи дещо складніші: перш ніж узятися за вимальовування завитків, підвісних стель чи ліпнини, спеціалістові доводиться здійснити величезну технічну роботу: розрахувати навантаження несучих конструкцій, розробити схеми різноманітних комунікацій і загальні планувальні рішення, здійснити усі можливі узгодження. Вміння знаходити баланс, відкривати нові горизонти, займати лідируючі позиції - це все про наших героїнь. Діана Любенчук та Валентина Вульпе – засновниці проекту «Freedom in design». Обидві – дизайнерки інтер’єру та архітекторки, такі різки, але удвох створили справжній тандем. Валентина відповідає за творчість в дизайні, а Діана – за раціональність. Тому їхні інтер’єри користуються популярністю серед замовників.
Ви і ваша партнерка - архітектори та дизайнери інтер’єру. Розкажіть про те, як з’явилася ідея про створення вашого проекту про «FInD»?
Діана: Нас звела доля. Ми зустрілись вперше, коли я прийшла набиратись практичного досвіду після навчання до відомого місцевого дизайнера. Там ми разом попрацювали десь зо пів року. Наприкінці літа 2019 року студія, де ми працювали, припинила свою роботу на невизначений термін. Цей час для нас став знаковим – ми прийняли рішення спробувати створити дизайнерський тандем. Як показує час та результати наших робіт – нам це вдається.
Валентина: Спочатку ми зустрічалися в кафе, пили какао та думали, як же нам назватися. Фразу «Freedom in design» придумала Діана, але для назви студії вона була задовгою та й логотип для довгої назви придумати важче, а ось як слоган вона була ідеальною! Тому помізкувавши, мені прийшла ідея взяти перші букви з цієї фрази і так ми знайшли ту саму назву “FInD”, що з англійської означає «знайти; знахідка, відкриття». Тобто «знайти свободу в дизайні»! Так, як я колись працювала графічним дизайнером, то наш логотип теж створили власноруч.
Ви створюєте дизайн не тільки квартир та будинків, а й кафе та ресторанів. Скажіть, чи є приклади в вашій кар’єрі незвичайного дизайну громадських закладів? Та що для вас є «незвичайно»?
Діана: Ми всі розуміємо, що дизайн громадських приміщень істотно відрізняється від дизайну будинків та квартир. І якщо все вірно продумати і організувати, з точки зору дизайну та ергономіки, то заклад приноситиме досить непоганий прибуток. А тут найважливіше завдання дизайнера створити комфортні умови як для клієнта, так і для працівника. Незвичайність таких проектів, на мою думку, може бути у якомусь незвичайному поєднанні, наприклад, стилів або видів діяльності, або, як би це банально не звучало, матеріалів та кольорів. У нас був такий проект на невеликій площі. У 20 квадратних метрах, нам треба було вмістити магазин з декором для дому і кав’ярню. Було не просто, але нам це вдалось. І зараз цей магазин-кав’ярня дуже популярний у нашому місті.
Сьогодні архітектура та дизайн містять у собі багато напрямків. Який вам найцікавіший і чому?
Діана: Ми, відверто кажучи, прихильники скандинавського стилю. Ми часто їздимо на виставки за кордон (ну хоча б двічі на рік.), і повірте, для європейців цінністю в інтер’єрі являється зручність, натуральність і простота. Ми не є виключенням. Вдома має бути затишок і тепло, і мова йде не про обігрівачі (посміхається). Саме цей стиль наділений такими якостями.
Наразі актуальний стиль – це неокласика. Чому замовники його обирають сьогодні? Які переваги цього стилю?
Валентина: Ооооо, неокласика – це любов більшості. Цей стиль ще називають нова класика – осучаснений класичний стиль, у якому вже немає місця пафосу та декоративності. Функціональність, зручність та ергономіка – основні складові будь-якого стилю, і неокласика не є виключенням. Акуратність і почуття міри дуже важливі у цьому стилі. Хоч тут і використовуються класичні елементи декору, ліпнина, бронза, позолота, але в інтер’єрі вони в помірній кількості, щоб в цілому виглядало стримано і мінімалістично. Кольорова гамма досить стримана – це молочний, вершковий, бежевий, кремовий, пісочний, світло-сірий. Якщо замовник прихильник насичених кольорів, то ми радимо йому їх використовувати в оббивці м’яких меблів, декорі, текстилі. Елегантна стриманість – це той пунктик, який підкуповує більшу частину сучасних, молодих і не дуже людей. Ось чому неокласика такий популярний стиль.
Наскільки ви є мобільними? Чи працюєте ви по всій Україні?
Діана: Мобільніших за нас годі знайти (посміхається). Ми готові працювати не тільки по всій Україні, ай далеко за її межами. До прикладу, в минулому році мали пропозицію до створення проекту спорт-комплексу в Об’єднаних Арабських Еміратах. Але, нажаль, у зв’язку із загостренням ситуації з Covid-19, все відмінилось. Хоча, я Вам скажу, ми готові були брати квитки і летіти!
Яку пораду ви дали б вашим потенційним замовникам? Чому вони мають працювати саме з вами?
Валентина: Не бійтеся звернутись до дизайнерів. Дизайн інтер’єру – це не лише про гарну картинку, а й про ваш комфорт, зручність проживання та користування меблями, ергономічність та функціональність. Ми створюємо інтер’єри та розробляємо до них технічну документацію, що дає чіткість в подальшій реалізації, спрощує роботу майстрам, збереже ваш час та нерви й мінімізує зайві витрати . Ми чуємо побажання клієнта та працюємо з ним як одна команда для досягнення спільної мети. Чому саме ми? Та тому що наша мета - щасливий і задоволений замовник! І ми шукаємо дизайнерське рішення до тих пір, доки не будуть задоволені обидві сторони, як ми так і замовник.
Сьогодні багато людей намагаються самостійно робити дизайн квартири по певних картинках в інтернеті. Але це не практично по зайнятості часу, та являється абсолютною не економією бюджету. Яких помилок припускаються люди, що обирають власних шлях створення дизайну?
Валентина: Частою помилкою є непродуманість інтер’єру. До нас багато разів зверталися за допомогою у виборі кольору стін, розміщення меблів та світильників, коли розетки вже розмістили самі як могли або це була мінімальна кількість від забудовника. Якщо не продумати наперед інтер’єр, то при проживанні в ньому вам буде не зручно користуватися своєю оселею, завжди не вистачатиме розеток, на кухні будете намотувати зайві метри і наприкінці дня просто залишитесь без сил. Першочергово повинен бути план меблів! Від розміщення меблів залежить розміщення перегородок, світильників, розеток, сантехнічних виводів, обігрівачів, кондиціонера, теплої підлоги і т.д. Це запорука щасливого та комфортного життя!
Сьогодні все більше набирає обертів екологічність. Як це можна застосувати в інтер’єрі, наприклад, квартири?
Валентина: Все просто: обирайте екологічні матеріали для вашого інтер’єру. Це можуть бути як оздоблювальні матеріали, так і декор. Натуральне дерево, камінь, скло, текстиль. Еко інтер’єр – це така собі філософія життя з турботою про власне здоров’я, природу та світову екологічну ситуацію в цілому.