Home

Мовний коучинг – крок у майбутнє

 

Лінгвістичний коучинг - це не просто індивідуальний підхід до навчання іноземної мови, а вибудовування подачі матеріалу так, щоб він 100% відповідав завданням клієнта, і досягався при цьому максимальний рівень володіння мовою. Ольга Яворська – сертифікований Neurolanguage коуч, тренер бізнес англійської та тютор з підготовки до міжнародних екзаменів, яка навчає за методом Neurolanguage Coaching.

 

Ольго, ви є спеціалістом у вивченні іноземних мов. Розкажіть, що вас привело до цієї діяльності? З чого все починалося?

Мене завжди надихали сильні та незалежні жінки, які вміли поєднувати материнство та кар’єрний успіх. Саме такою була моя перша репетитор, яка зміцнила мою віру у себе та показала, що мій успіх залежить лише від мене.

З цього все й почалося (посміхається). Я отримала освіту філолога англійської у педагогічному університеті, а після народження сина продовжила ще інтенсивніше розвиватись та стала тренером бізнес англійської (International House, London), сертифікованим Neurolanguage коучем (Efficient Language Coaching, UK), та акредитованим спеціалістом (International Coach Federation, US).

 

Ви є одним із небагатьох спеціалістів у світі який навчає за методом Neurolanguage Coaching. Скажіть, що це за метод та як він працює?

Neurolanguage Coaching – це інноваційний метод, який був впроваджений не так давно Rachel Marie Paling ( засновником Neuroheart Foundation та Efficient Language Coaching). На сьогоднішній день в світі всього 1000 сертифікованих спеціалістів, що його практикують. Цей метод полягає на нейропластичності (вмінні мозку змінюватись та розвиватись), зміцненні нейронних зв’язків для кращого запам’ятовування інформації та розробленні індивідуальної програми вивчення мови для швидших та кращих результатів. Студенту, при вивченні англійської, потрібно підлаштовуватися під систему, ми коучі навпаки розробляємо програму відповідно до цілей, знань і потреб кожного клієнта.

 

Як ви використовуєте та застосовуєте цей метод для початківців та для тих, хто вже знає мову, але хоче вдосконалити? Цей метод підходить всім?

Цей метод підходить абсолютно всім, незалежно від рівня, віку чи професії!!! Разом із клієнтом я визначаю їх пріоритети, рівень, матеріали, побажання та навіть можливі ситуації, у яких ця людина буде вживати англійську. Результати просто вражаючі!


Ви є мамою маленького сина, чи вже вивчає він англійську?

 Так, з 4 років (посміхається). Найбільш оптимальним віком є той, коли дитина вже знається на лексико-граматичних структурах своєї рідної мови. З сином ми вивчаємо англійську у форми гри, він гарно адаптувався та я бачу в ньому хист до знань. Він часто жартує, що розмовляє „на маминій мові” (посміхається).

Діти легше опановують мову, тому що у них немає страху зробити помилку.

  

Багато батьків запрошують репетиторів та водять дітей на курси, бо від шкільної англійської немає толку. Чи є універсальний «рецепт», завдяки якому можна досконало вивчити англійську?

Нажаль, наша шкільна програма не пристосована до реального життя і тому ми часто бачимо, що навіть найкращі учні не можуть розмовляти англійською. Щоб сприймати іноземну мову і говорити нею, батьки та дитина насамперед повинні чітко розуміти, яка у них мета навіщо їм взагалі мова: для розуміння іноземної музики та фільмів, для спілкування чи подорожі, для майбутнього навчання, тощо. Якщо є ціль, то буде результат. Я повністю заперечую метод «зазубрювання» іноземних слів — це не ефективно. Я вважаю, що набагато кращий спосіб – це занурити себе у мову, і це зовсім не означає перебування у англомовних країнах! Сучасні технології дозволяють це  з легкістю зробити у домашніх умовах!


Якщо є страх що не вийде?

Знайти свого коуча! Після перших кількох занять страх зникає, оскільки клієнт бачить, що коучинг допомагає не лише досягати бажаних результатів, але й долати емоційні перешкоди. Як боротися із мовним бар'єром? Налаштовувати себе на успіх і не зневірятися, коли щось не виходить. Коуч допомагає визначити цілі та побудувати покроковий план, за допомогою якого Ви побачите куди Ви рухаєтесь, як краще ваш мозок сприймає та вивчає нову інформацію та як за допомогою нейролінгвістики можна подолати будь-який страх!! Якщо боїтесь зробити помилку – спробуйте під час заняття вправу “роблю помилки навмисне”, порахуйте їх, а потім проаналізуйте. Так ваш мозок сприйматиме помилки “менш вороже” і ви будете почуватись комфортно у спілкуванні з іншими.


Ольго, а як покращити свою усну англійську?

Розмовна англійська завжди була моїм пріоритетом як коуча. Є безліч вправ, які я застосовую із студентами, щоб допомогти їм “розговоритись”. Одна із них – це (як не дивно) self-talk. Якщо у Вас не має з ким спілкуватись, Ви можете зробити це самі. Готуєте? Спробуйте описати що і як Ви це готуєте. Пишете реферат?? Перекажіть його англійською. Гуляєте вулицею?? Опишіть все, що Ви бачите.

Вам треба відчувати слова, чути їх та слухати, як їх вимовляєте Ви. І тренувати ваш мовний апарат. І не просто вимовляти, а використовувати його в контексті, поки воно не стане частиною вас (посміхається). І для цього у нас є ще одна таємниця – shadowing. Ви дивитесь Netflix? Сповільніть швидкість відео і копіюйте своїх улюблених героїв, повторюючи за ними всі цікаві діалоги та імітуючи їхній акцент. Окрім цього, намагайтесь бути цікавим, мотивованим та натхненним. Залучайте себе до розмов на теми, які вам небайдужі.


Ольго, а як можна приєднатися до вашої групи вивчення англійської? Вони діляться на якісь категорії?

Це можна зробити на моєму сайті  https://www.olhajavorska.com/home .Так, є групи для вивчення бізнес англійської, спікінг, курси підготовки до міжнародних сертифікатів (IELTS, TOEFL, FCE, CAE, CPE). Перше заняття – безкоштовне, для того щоб клієнт міг отримати переваги та розуміння, як саме будуть проходити заняття, поставити цілі та вибрати для себе найбільш комфортний графік!

 

Що ви порадите людям, які вчать мову і їм не вистачає мотивації?

Щоб забути про мотивацію раз і назавжди – зроби англійську звичкою. Знайдіть те, що вам подобається робити англійською. Подумайте, на що ви витрачаєте вільний час, і поєднайте це з англійською. Читаєте новини за сніданком? Знайдіть портал новин англійською. Любите слухати музику? Розбирайте тексти пісень. Проводите багато часу у соцмережах? Підпишіться на пабліки про англійську або англомовних інфлюенсерів. Потрібен лише 21 день, щоб сформувати свою звичку. Розпочніть вже сьогодні!


oljayavorska@gmail.com

https://www.olhajavorska.com/home

https://m.facebook.com/ola.boluk?_rdr