Талант та професійний підхід до роботи відрізняють цю красиву та амбітну дівчину. Анна Проскурня – таргетолог, спеціаліст з реклами, вокалістка та волонтерка. Вона вважає, що вся магія йде зсередини, від глибокої впевненості у собі та життєвого досвіду.
Анно, ви є спеціалістом з налаштування реклами. Скажіть, з чого почалась ваша кар’єра? Чому саме реклама стала основою вашої діяльності?
Спеціальність «Таргетолог» прийшла в моє життя непередбачувано, але, водночас, і після довгих пошуків. Я довго перебирала варіанти діяльності, і на те є ряд особистих причин. Але коли відкрила для себе таргетовану рекламу, то це мені не просто підійшло – я повністю захопилася цим. Завершила Онлайн-Університет Міжнародного формату, як таргетолог. І зараз, коли вкотре розписую варіанти рекламних налаштувань, бюджет, тексти та візуальні креативи – отримую справжнє задоволення і часто не можу зупинитись.
На якій платформі ви працюєте? Це Фейсбук, Інстаграм?
Так, саме ці платформи є передовими у просуванні товарів та послуг. Та й аудиторія, в основному, спілкується саме там.
А з ким ви працюєте? Це компанії чи особистості, які планують свій розвиток?
І ті, і інші. Наразі я формую базу постійних клієнтів, хоча вже маю ряд успішних кейсів в роботі з різними сферами. Хочеться працювати і з бізнесом, і з творчим сектором. Із того, що найбільше подобається – кафе, кондитерські, сектор будівництва та зоомагазини. Серед творчих сфер – фотографи, виступи музикантів, акторські візитівки та різні творчі заходи. Вважаю неправильним, коли кажуть: «Ось бізнес, а ось творчість. Вибирай!»: якщо розбираєшся в декількох сферах, а також багато чого аналізуєш «очима клієнта», тоді реклама вже стає творчістю. Це найбільш неординарний, захоплюючий процес.
Анно, незважаючи на вашу інвалідність, ви живете звичним життям, розвиваєтесь, працюєте. Це сила вашого характеру – не здаватись перед перепонами?
Скоріше не сила, а необхідність. Що буде, якщо кожен, хто пережив чи переживає щось важке, – складе руки і відмовиться від активного життя? Нічого не буде. Стане гальмувати розвиток не лише конкретної людини, а загалом і цілих напрямків. Життя потрібно проживати активно, наскільки це фізично можливо саме тобі і саме зараз. І я не маю права здаватись.
А що є найважче у вашому інклюзивному житті?
Мабуть, постійно доводити, що людина з інвалідністю – така сама, як і всі інші. Зі своїми потребами, пріоритетами, смаками, почуттями. Часто ми маємо підлаштовуватись під архітектурну та психологічну доступність закладу, середовища, хоча багато чого вже має бути самим собою і створено для всіх. Водночас маю відмітити, що останніми роками інклюзивність розвинулась в кращу сторону.
Ви – співачка і автор вокально-терапевтичного курсу. Коли прийшла ідея його створення?
Все почалось давно. Ще у НМАУ я співала в ансамблі старовинної музики, якийсь час їм керувала. Звукова специфіка старовинних хоралів, піснеспівів свого часу врятувала мені життя – подіяла, як знеболення і заспокійливе. В цьому жанрі у мене й голос розкривається якнайкраще. Почала виступати соло, адаптуючи хорали до сучасного стилю відтворення. Потім я почала волонтерити у сфері боротьби із домашнім насильством, допомагати відповідним організаціям інформаційно, підтримувати тих, кому ця підтримка вкрай важлива. А тоді подумала: як би я могла допомогти постраждалим хоч чимось? Бажано – своєю творчістю, яка би надала хоч трохи сил і заспокоєння. І у мене виникла ідея опрацювати вокальні прийоми, які допомогли саме мені, поєднати їх із роботами вчених-психологів. Додати до курсу трохи ігрових вправ і слухання музики. Звісно, жоден вокальний курс не замінить професійну роботу із психологом, але стане хорошим доповненням. Але коли я анонсувала курс для всіх, виявилося, що тема цікава різним людям.
А з ким ви працюєте? Хто відвідує ваші уроки?
Я планую створити різні дні для різних груп. Це можуть бути актори і музиканти, бо метод розслаблення через почуття катарсису також є хорошим доповненням до роботи з тілом та художнім образом у творі. Окремо – «для всіх бажаючих». А із жертвами насильства працювати на волонтерських засадах – бажано на території Кризових або Соціальних Центрів.
Тобто, вас також захоплює волонтерство в соціальних сферах?
А як інакше? Кожен із нас може стати волонтером, часто навіть не витрачаючи великих грошей чи часу. Для себе я сферу волонтерства вже вибрала. Окрім мого курсу, тема домашнього насильства підіймається мною завдяки художнім засобам: фото-картинам, колажам. Взагалі, мистецтво перш за все має відтворювати так звані «болі суспільства», показувати дійсність такою, як вона є. Також я намагаюсь допомогти цим жертвам у житті чим зможу: висвітлюю цю тему в соціальних мережах, моніторю відповідні групи. І якщо бачу, що комусь потрібна допомога, можу скерувати людину до потрібних фахівців, надати відповідні контакти, телефон гарячої лінії допомоги. Та й просто поговорити, підтримати – часто це найважливіше.
Ви набираєте курс постійно, чи в певний час? Він проходить онлайн, чи офлайн?
Дуже хочеться, аби він існував на постійній основі і для різних категорій людей, про які я вже казала. Поки робота лише почалась, і проходить лише офлайн, але скоро я планую зробити запис і продавати доступ для всіх бажаючих. Адже зібрати людей останнім часом досить складно, та й слухачі вже зараз звертаються із інших міст.
Анно, успішна жінка у вашому розумінні – це…
Та людина, яка займається улюбленою справою і отримує за це віддачу – матеріальну і моральну. Коли за щастя йде не лише результат, але й сам процес. Коли є хоч хтось, кого можна обійняти, реально чи подумки. А все решта Бог дасть.
За послугами звертайтесь:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003158806536