Home

Блогінг під час війни – це про нові та перспективні можливості, чи про час поставити своє життя на паузу?

 матеріал підготувала Марина Січкар


Формування «особистого бренду» в умовах війни являється ще тим випробуванням для початківців та досить трансформаційним, часом, навіть болючим – для відомих та успішних блогерів. Потрібно чітко усвідомити свою позицію, бути впевненим у тому, що транслюєш та розуміти своє «навіщо?» – що стоїть за веденням блогу. Сьогодні, ми будемо розбиратися з тим, як вести блог під час війни, як початківцям, так і тим, хто вже досяг певного рівня впізнаваності з Вікторією Чалою – експертом з блогінгу та людиною, яка знає все про «особистий бренд».


Вікторія, хочеться почати наш діалог, традиційно, зі знайомства. Розкажіть, будь ласка, хто Ви, в чому полягає Ваша робота?

Я digital-маркетолог, спеціаліст у темі особистого бренду, який допомагає: психологам, кінезіолагам, остеопатам, нутриціолагам, астрологам і т.д. показати себе з абсолютно різних сторін: як особистість та, як експерт. Для того, щоб люди впізнали певного експерта, для них важливі його цінності, манера спілкування, відношення до життя.


Яка історія про Вас: залишили успішну справу життя з багаторічним досвідом, обравши сферу digital, чи завжди обирали стабільність, чітко все продумуючи наперед? Взагалі, Ви ризикова особистість?

9 років я працювала в одній компанії, де мала стабільний дохід та близькі відносини. Найпереломніший момент у моєму житті був тоді, коли я поїхала з рідного міста Кривий Ріг, звільнилася з компанії та вийшла з відносин. І це кардинальні зміни відразу в 3-ох сферах: реалізація, відносини, місце проживання. Я залишилася без джерела доходу на той час та усвідомлювала, що хочу почати займатися чимось творчим. Тому так, я вважаю себе досить ризиковою особистістю.


З ким Ви працюєте – лише з персональними блогами, чи з різного роду компаніями також?

Я працюю, як з персональними блогами, так і з різними компаніями. З компаніями ми налаштовуємо всередині організації роботу так, щоб кожен співробітник був зацікавлений в тому, щоб залишити приємний слід в серцях клієнтів. Якщо не прописані ДНК бренду, tone of voice, основні принципи, цінності, що являється супер важливим для компанії, то кожному новому співробітнику складно зрозуміти, як працювати. Коли відбувається масштабування через збільшення кількості співробітників, то практично неможливо зберегти свою унікальність, яка не зафіксована цінностями та принципами.


Ви досить активна та амбіційна. Що допомагає рухатися вперед? Можете поділитися рецептом свого успіху?

Для мене немає меж для вдосконалення – це про підвищення якості рівня життя. Моя найбільша мотивація – ріст в соціальному плані. Це те, що дозволяє мені бути на певному рівні авторитетом для людей, показувати своїм власним прикладом те, над чим я працюю сама. Мене захоплює, коли люди знаходять в мені щось, що спонукає їх також рухатися вперед. Взагалі, я вважаю, що сьогодні я не та, що була вчора. Ми постійно змінюємося. Я не люблю повертатися у минуле. Прагну саме через соціальний ріст впливати на людей, показувати їм, що в цьому житті дуже важливо отримати те, що ти хочеш.

 

Я знаю, що багатьом складно зараз, в умовах війни, вести соц. мережі. Навіть деякі успішні блогери збавили свої обороти у цей нелегкий для всіх нас час. Які Ваші думки з цього приводу?

Особистий бренд необхідний не кожній людині. Заявляти про себе, проявлятися на велику кількість аудиторії – не для всіх. У моєму полі немає таких людей, які перестали б займатися своєю діяльністю через війну. Вони дали собі час на адаптацію, а потім повернулися в блог. Більшість говорить про те, що не готові відкладати своє життя і хочуть діяти – через проявлення в блозі.


Що є ключовим у формуванні особистого бренду та важливим на початку створення «власного ім‘я»? Якщо людина – новачок у блогінгу. Як бути?

Першочергово варто усвідомити, як ти хочеш, щоб тебе бачили люди. Варто розуміти: «Хто ти є?» і заявити про себе. З’ясувати: «В чому твоя експертність?» – навіть на початку шляху. Часто люди думають, що спочатку я отримаю якусь освіту/спеціальність/сертифікат, пройду якийсь шлях. А вже потім почну формувати своє ім’я та розповідати про те, хто я. Це є помилкою. Шлях, який людина проходить разом з тобою, коли рухається до цілі, наскільки близько сприймається нею, що потім, ця ж людина готова стати твоїм потенційним клієнтом.


Чому багато людей, компаній зливаються на старті ведення блогу? Чого їм не вистачає, на Ваш погляд: мотивації, знань, чи, можливо, відношення до блогу, як до ще одного виду діяльності, що потребує часу, коштів та зусиль?

Багато людей, компаній, зливаються на старті діяльності, скоріше за все, тому, що у них відсутня ціль. Немає сенсу йти в цей процес розвитку без відповідей на питання: «Чи я публічна людина?», «Навіщо я це роблю?». Якщо хтось сказав, що так варто робити, але то не є внутрішньою ціллю людини, це не дасть енергії на те, щоб пройти всі етапи і побачити результат.

Якщо людина не публічна, то ведення блогу буде для неї справжнім терором і буде зчитуватися тими, хто за нею стежить.

Важливий фактор – знайти точку монетизації у своєму профілі. Якщо її немає, то блог буде не в пріоритеті, людина буде шукати, де заробити кошти.

 

Продовжіть фразу: «Особистий бренд» – це…

Особистий бренд у моєму розумінні – це хто я, як особистість зі своїм багажем досвіду, знань та навиків. Індикатором проявлення особистого бренду в онлайн-просторі буде чітке усвідомлення незнайомої тобі людини, хто ти є і чим ти можеш допомогти. Про проявлення особистого бренду говорить те, чи чули про нього люди. Коли певна особа заявила якось про себе, а не хтось це зробив за неї. Особистість в основі всього. Важливо бути собою, не боятися показати своє «справжнє» обличчя.


Які вигоди отримує той, хто приймає рішення займатися блогінгом та відноситься до нього, як до бізнес-проекту?

Я цілком впевнена в тому, що людина з соціальним капіталом – в образі підписників, у будь-якій точці контакту з ними, гнучка у виборі свого проявлення. Якщо є ціль запустити якийсь бізнес, то варто почати з аналізу ЦА. Можна вийти до своєї цільової аудиторії з певною ідеєю і протестувати її. Не варто платити великі гроші маркетинговим агенствам, збирати якусь фокус-групу. Через блог ми дуже легко можемо отримати доступ до людських ресурсів. Реально заробляти без верхньої межі. Варто зрозуміти, в чому твоя експертиза і пробувати різні онлайн-продукти.

 

Що Ви хотіли б сказати тим, хто охоплений страхом та безсиллям, але має нестримне бажання почати проявлятися, говорити про себе та прагне заробляти через блог?

Моя єдина порада, коли є страх та безсилля проявлятися у блозі – не робити цього. Будь-який страх та безсилля – це психологічний стан, під час якого людина не зможе якісно проявитися. Для того, щоб виходити на велику аудиторію – онлайн, варто бути на 100% впевненим у тому, що ти дійсно хочеш це робити. Якщо є страхи, то ти не готовий. Страхи потрібно пропрацьовувати.


Що варто знати про особистий бренд у  2022-му році – в умовах війни?

Варто чітко розуміти, що зараз триває війна і на війні є чорно-білі фарби та не існує напівтонів. Якщо ти проявляєшся в онлайні, то ти маєш бути готовим до того, що комусь щось не сподобається. Варто пам'ятати, що це твій простір, який ти створюєш. Тому, немає нічого поганого в тому, щоб заблокувати хейтера і не піддаватися негативу. Важливий момент, про який я вже говорила – мати чітку позицію.