Home

Як полюбити себе? Поради від нутриціолога Марченко Даріни.

Матеріал підготувала Крепишева Єлизавета 

 

Я думаю, що дуже багатьом дівчаткам та і не тільки, знайома ситуація з понеділком, правда ж? Щось по типу того: «Я точно почну з понеділка, от прямо сто відсотків, почну правильно харчуватися, займатися спортом , удосконалювати себе та своє тіло». І як? Той понеділок настав? Можливо,  у когось і так, але у мене точно ні. А, може, не треба ніяких понеділків, щоб просто полюбити себе та своє тіло, як ви вважаєте? І чи насправді правильне харчування - це щось МЕГА жахливе, одні обмеження та гречка? Відповіді на ці запитання нам розкриє бодіпозитивний нутриціолог Марченко Даріна.
 

З чого варто почати той самий шлях, щоб полюбити себе? 

Люди часто фіксують у себе в голові саме кілограми, ідеальні параметри і так далі, думаючи, що це буде сприяти покращенню їх справ на роботі та у стосунках. Перше, що потрібно зробити — зрозуміти, що вага і вигляд тіла ніяк не сприяють на досягнення: багатою та успішною можна стати і в 100 кг, або й не стати у 50. Ідеалу не існує, його нам просто нав’язали, але треба зрозуміти, що це просто мода на худорлявість сьогодення і викинути це зі своєї голови взагалі.


Як припинити уявляти ці стандарти ідеалу фігури?

Треба зрозуміти, що цей, так званий, ідеал взагалі нічого нам не зображає. Також постає проблема ідентичності — прагнення стати тою самою дівчинкою з обкладинки журналу. Якщо ми будемо мати цю ідеальну фігуру, то у нас буде щасливе життя, любов до себе і взагалі все так круто, реально є люди, які саме так і думають? Нам треба зрозуміти, що проблема не у нашому тілі, а в суспільстві, культурі, в цьому ідеалі. Багатьом може це здатися своєрідною відговоркою, але це не про то, це про ті комплекси, які вам нав’язало суспільство.


Яка Ваша думка, щодо цих «приколів» з понеділком? Типу: «почну з понеділка», «от з понеділка буде лише правильне харчування» і так далі.

Дуже часто трапляються випадки з понеділком, але спробуйте почати з неділі або взагалі прямо зараз! Це тяжко, бо у людей відразу з’являється безліч заборон, а якщо то понеділок, то ще пару днів можна нажертися тими заборонами. Не треба мати заборони — просто почніть здорове життя прямо зараз! Не намагайтеся почати свої зміни з понеділка, бо ймовірно до великого успіху то не приведе.

 

Фізичний та емоційний голод: як розрізнити? Та як боротися з переїданням? 

Фізичний голод не наступає раніше 3-4 годин, емоційний може настати раптово, навіть відразу після прийому їжі. При фізичному голоді ви хочете їсти, але особливо не виділяєте, що саме; при емоційному навпаки хочеться чогось конкретного, наприклад, щось солоденьке і ні про які компроміси в цей час мова йти не може. Треба розуміти, що побороти цей голод неможливо, це може бути реакція на якусь подію - виникає емоційний голод = переїдання. Також організм може таким чином рятуватися від якихось неприємних подій і просто заїдати це все як наслідок. Як впоратися з цим - завести щоденник харчування і записувати все, що ви їли впродовж дня.


Які зміни відчує людина, коли пірне з головою в тему самокохання? 

Самокохання = підвищити самооцінку! У вас зміниться оточення і ви приберете зі свого життя так званих аб‘юзерів. Також зміниться ситуація з чоловіками і ви перестанете шукати в хлопцеві свою самооцінку. Робоча сфера: ви почнете вище оцінювати свою працю, і останнє - зміна життєвих пріоритетів. Ви помітили, як багато плюсів любити себе?


Як перестати звинувачувати себе, коли з‘їв щось солоденьке? Думаю, ця проблема знайома багатьом.

Солодке - не є забороною і впливає на ваші емоції. Головне - кількість і якість! Це має бути у вашому житті, але небагато, пам’ятайте це. Навіть треба себе хвалити - хвалити за те, що ти з’їв щось не таке, і тоді вже та заборона не стає такою спокусливою.

 

Можливо, Ви можете порадити якісь лайфхаки, щоб почати любити себе? 

Дуже раджу частіше гладити своє тіло, торкатися, відчувати його. А також я рекомендую танцювати оголеною перед дзеркалом і кайфувати від себе, дивіться на своє зображення і згодом ви приймете своє тіло, зрозумієте, що воно також здорове. Перегляньте своє оточення і відпишіться в соціальних мережах від людей, які показують лише сторону ідеалу, підпишіться на бодіпозитивні різні групи і ви побачите справжнє і круте тіло.