Home

«Найбільше наше натхнення – це ЗСУ, які сміливо боронять кожного українця та дають нам можливість займатися улюбленою справою.»

матеріал підготувала Кантура Марія


Ліна Щорс - pr-директорка LoraShen  розповіла «GOSSIP magazine» про роботу компанії у воєнний час.

 

Ліно, розкажіть детальніше про флористичну та декораторську компанію LoraShen. З чого все починалося?

Компанія LoraShen була заснована у 2010 році як флористична компанія, яка спеціалізувалася на створенні авторських букетів від кращих флористів України та флористичних оформленнях. Згодом, компанія відкрила ще один напрямок діяльності – озеленення, вертикальні сади. Після успішних п‘яти років роботи на українському ринку керівництво компанії прийняло рішення розширитися і зайнятися вітринистикою з власним виробництвом вітрин у Києві. Вітрини ЦУМу, різдвяне оформлення Rosen Winter Village, вітрини магазинів Roshen і багато інших прикладів наших робіт по вітринистиці. І останнім крутим розширенням для компанії стало відкриття керамічної мануфактури, яка б спеціалізувалася на виробленні флористичного керамічного декору – це вази, підсвічники, глечики, новорічні прикраси. Тож, за 12 років існування компанія дуже розширилася, пережила декілька фінансових криз та коронавірус. Це постійні виклики. Тепер війна. Але намагаємося працювати й надалі. В LoraShen дуже сильна та змотивована команда, яка любить створювати красу, – це допомагає переживати бізнесу складні часи.

Які були настрої та бізнес-плани на 2022 рік до війни? Чи планували щось масштабне?

Після коронавірусу та всіх локдаунів на початку 2022 року почали знову входити у зону стабільності бізнесу. Планів було багато. Хотілося виходити на міжнародний рівень. Більше уваги приділяти роботі з командою, особистим розвитком співробітників. Але все сталося, як сталося.

 

Ліно, якими були перші думки та дії колективу 24 лютого?

24 лютого перш за все всі почали листуватися у загальному чаті всіх співробітників LoraShen, кооперуватися та ділитися корисною інформацією одне з одним. Це відчуття, що ти не один у війні – круто підбадьорювало. 24 лютого в мене був телефонний дзвінок з генеральним директором Ларисою Шен і вона першим ділом поїхала у студію і вирішила розвести ранкові замовлення квітів 24 лютого. Можете собі уявити, як неймовірно і фантастично це виглядало, коли у всіх паніка, а хтось все одно робить доставлення квітів?! Але найголовніше ми з першого дня війни почали комунікувати  з аудиторією, розповідати, що насправді відбувається в Україні, називати війну війною. Ми зробили банер з меседжом - Україна переможе, наші соціальні мережі стали дайджестом подій перших днів війни. В нас був певний великий відсоток підписників з росії, Білорусі, ми намагалися у перші дні війни достукатися до них, аби вони виходили на площі та говорили - ні війні. Але, звісно, що після кількох тижнів інформаційного фронту, ми зрозуміли, що це немає сенсу, бо половина підписників з рф або зазомбована пропагандою, інша – залякана та інфантильна. І вже на другий тиждень війни почалися з‘являтися перші замовлення букетів. Ми відкривали студію на кілька годин між комендантськими годинами. Квіти були тільки місцеві. Працювали у студії не тільки флористи, а всі, хто залишився у Києві на той час (ви розумієте, нас було мало). Але наші кур‘єри відчували себе справжніми месіями, коли робили доставки квітів у ті дні. Перший місяць був дуже важким, але разом з тим команда LoraShen ще більше згуртувалася та допомагали одне одному як могли. Це дійсно неоціненний досвід.

Як змінилися продажі та робочий процес під час повномасштабного  вторгнення?

У перші два місяці війні це було 5% від звичайних продажів LoraShen. Влітку вийшли на 30% від звичайних продажів. Зараз в нас команді працює менше людей. Хтось поїхав закордон, хтось вже повернувся знову у Київ. Загалом це постійна міграція людей. Добре, що ще за часів коронавірусу команда навчилася працювати віддалено, тому ті, хто можуть працювати віддалено, так і працюють.

 

Чим займаєтеся зараз та що плануєте робити далі в професійному плані? 

Зараз намагаємося виходити на міжнародний ринок. На початку вересня веземо дві колекції кераміки, створені в колаборації з Prymachenko Family Foundation, до Парижу на Paris Design Week та Maison&Objet. Сподіваємося там знайти нових клієнтів з усього світу та популяризувати все  українське: як мистецтво, так і виробників.

 

Що надихає команду LoraShen? Що додає сил та віри у краще майбутнє?

Нас надихає Україна, її історія, культурна спадщина, бачимо свою місію у її популяризації у сучасному ключі. Звісно, нас надихають люди, наші клієнти, природа. Найбільше наше натхнення – це ЗСУ, які так сміливо боронять кожного українця та дають нам можливість займатися справою, яку ми любимо. Кожного ранку ми дякуємо ЗСУ за ранок в Україні.