Home

Ірина Адоніна. Засновниця благодійного руху “United for freedom”

 Ірина, ви засновниця благодійного руху “United for Freedom”, розкажіть історію його створення?

На момент повномасштабного вторгнення я мала у Києві івент-агенцію, яка, звісно, з початком воєнних дій перестала працювати, але у мене залишилися організаторські навички, корисні контакти та вміння. Коли переїхала до Будапешту, розглядала варіант створення івент-агентства у Європі, але, зважив усі за і проти, я вирішила, що поки цього робити не буду. Вірю, що найближчим часом ми переможемо, та я зможу повернутися додому. Але сидіти без діла – це не про мене, тому вирішила зробити організацію, яка допомагатиме українцям у Європі. Вона називається «United for Freedom», перекладається як «Об'єднані заради свободи». 


В яких основних напрямках працює “United for freedom”?

Організація має кілька напрямів. Перший – це фінансова допомога сім'ям, які постраждали від війни в Україні. Другий – створення української ком'юніті у Будапешті та взагалі в Європі. Тому що зараз дуже багато українців, перебуваючих за кордоном, потребують спілкування, психоемоційної підтримки, налагодження контактів у колі свого оточення. Третій – це підтримка українського бізнесу за кордоном. Складова в тому, що на мої заходи запрошуються українські бренди та компанії, які можуть себе прорекламувати, продати свої вироби або послуги. Частина з прибутку йде на благодійність, а решта повертається бізнесу. Тому це три основних компоненти, які несе організація «United for Freedom». Наше ком'юніті розширюється з кожним днем ​​дедалі більше. Багато українців, які давно перебувають за кордоном, теж до нас приєднуються, тому що на даний момент у них немає схожих організацій та заходів. Вони дуже хотіли б співпрацювати з Україною й надалі та купувати українські бренди. Також угорці і європейці не зовсім знають, чим живе Україна, окрім мітингів в Європі. А завдяки організованим нами зустрічам, угорські бренди зацікавились співпрацею з Україною. Наші заходи – це чудовий майданчик, на якому ми можемо поширювати український бізнес, розповідати про ситуацію в Україні на сьогоднішній день без політичної складової від тих, хто переїжджає до Європи. Я дуже рада, що дійсно багато європейців до нас приєднуються. Вони слухають історії людей, які переїхали, з перших вуст, і, звичайно ж, це дуже мотивує їх допомогати Україні. 

  

Поділіться найближчими планами вашого благодійного проекту.

Найближчими планами - це, звичайно ж, масштабування. Є в планах провести заходи ще в деяких містах Європи. Провести зустріч для українців, присвячену Новому року, щоб максимально допомагати нашим людям в період зими. Ми розуміємо, що вона буде непростою для всіх, і зараз, напевно, найбільш ударний час для того, щоб підтримувати Україну, перебуваючи в Європі. Захід відбудеться наприкінці листопада. Зараз, якщо ми затвердимо все в Україні, то зробимо там під кінець листопада або на початку грудня, а потім обов'язково буде івент у Будапешті всередині або наприкінці грудня.


Після кожного заходу ми відправляємо зібрані гроші від продажів та благодійних внесків людей, які приходять на допомогу постраждалим під час війни сім'ям. Ми вже відправляли кошти до Одеси та Миколаєва, донати з першого заходу були направлені до міста Хуст, де жили переселенці. Ми купили для них пральні машини та побутову техніку, мікрохвильові печі. Зараз в планах збирати гроші на машину, яка піде на допомогу ЗСУ. Я особисто хочу поїхати, подивитися і купити її, а потім за допомогою благодійного фонду, який займається певною бригадою, відправити її на фронт.

 

Які досягнення вже є у благодійного руху з моменту його створення?

Багато людей з нашої ком'юніті – це бізнес-сфера. Деякі бізнесмени на моїх заходах знаходять собі компаньйонів та друзів, тому що до нас приходять люди з різних сфер: бьюті, івент-агентства, 

ІТ-компанії, забудовники, ріелтори, лікарі. Тобто люди, які приходять до мене, завжди знаходять тих, хто може бути їм цікавими або корисними в майбутньому, навіть у якихось своїх побутових питаннях. Наприклад, ми співпрацювали з медичною страховою компанією, і багато людей, які хотіли застрахуватися, звернулися до них, тому що у нас вони дізналися про їхні послуги. Я вважаю це професійною складовою, тому що це насправді так і працює.