Сучасний світ наповнений викликами і можливостями, які потребують нових підходів до фінансового благополуччя та особистісного розвитку. Все більше людей звертається до духовності та практик самопізнання, прагнучи зрозуміти, як їхні внутрішні переконання й вчинки можуть вплинути на фінансову реальність. У цьому контексті важливе місце займає тема карми грошей – як наші дії, думки і щедрість формують фінансове життя.
Сьогодні ми маємо можливість поспілкуватися з Юлею Бєляєвою, експерткою з карми грошей та духовності, кандидатом на доктора буддійської філософії, а також засновницею благодійного клубу «Be kind». Юлія активно займається питаннями, що стосуються взаємозв'язку між духовністю й фінансовим зростанням, а також розвиває благодійні проєкти, які приносять користь як індивідам, так і суспільству в цілому.
Як візуалізація багатства, медитації та використання різних технік впливають на нашу фінансову реальність? Чи є якісь особливі ризики, пов'язані з цими практиками?
У буддизмі говориться про те, що ми стаємо тим, на що медитуємо. Ця фраза мені дуже подобається, адже вона чудово передає суть карми. Дозвольте навести невеличкий класичний приклад. Уявіть собі, що наш розум – це надчутлива безрозмірна відеокамера, яка фіксує абсолютно всі наші думки, слова та дії, зберігаючи їх протягом усього життя (а, можливо, й багатьох життів). Тепер уявіть, що ви приходите в кінотеатр, де ця «камера» демонструє вам фільм про все, що вона зафіксувала. Чи не цікаво дивитися кіно свого життя? Це і є наша карма – сума усіх наших думок, відчуттів, слів і дій щодо себе та інших людей. Усе це записується нашою «камерою» і щодня проєктується у вигляді матеріальних подій у наше життя.
Якщо повернутися до медитації та технік візуалізації, афірмацій тощо, то це, по суті, і є створення нашого фільму життя, причому дуже потужного. А ми ж щодня про щось думаємо, так? Чому б не вибрати думки, які можуть принести непоганий результат? Отже, якщо ми у своїх думках створюємо бажану реальність, медитуємо на тему грошей, розвиваємо свій розум у цьому напрямку – це обов'язково з'явиться у нашій реальності. У когось раніше — у когось пізніше.
Говорячи більш предметною мовою: практикуючи, ми створюємо нові нейронні звʼязки, і наш розум починає фокусуватися на речах, яких до цього не бачив. Це можуть бути нові можливості, знайомства, перспективи, а також інші висновки та дії в повсякденному житті. Цікаво також розглянути ризики. І тут я скажу: якщо ви вважаєте, що ризик існує – він дійсно буде. Наша «камера» все записує.
Яку роль відіграє наше оточення – сім'я, друзі, колеги – у впливі кармічних законів? Як змінити своє оточення, якщо воно нас обмежує для духовного і фінансового зростання?
Якщо ми звернемося до вже знайомого закону карми, який стверджує, що все, що нас оточує, створено нами самими і є відображенням наших минулих думок, слів і дій, стає логічним висновок, що й наше оточення також створено нами. Наша «камера» все це зафіксувала і тепер відтворює в нашому сьогоденні. Це може бути надзвичайно важко прийняти, усвідомити і повірити в це, але чим глибше ми занурюємось у вивчення карми, тим ясніше нам стає, що це дійсно так.
Отже, наші близькі, сім'я, колеги – це повне відображення нас самих. І все, що нам потрібно зробити, якщо ми відчуваємо, що вони «обмежують» нас, – це запитати себе: “Де я сама створюю цю ситуацію? Яким чином я проявляюся так, що це виникає в моєму житті щодня?”. По суті, щоб змінити своє оточення, я маю змінитися сама. Тобто повинна проявлятися у світі так, як би хотіла, щоб моя сім’я проявлялася до мене.
Чи суперечать одне одному фінансова грамотність і духовний розвиток? Як поєднати знання про інвестиції, бізнес і духовні практики?
Духовний розвиток є причиною фінансового зростання, так само як фінансова грамотність сприяє духовному розвитку. Це не суперечності, ці два аспекти взаємопов’язані. Я могла б поставити зустрічне питання: як поєднати дихання та їжу? Чи може людина існувати, споживаючи лише повітря або лише їжу?
Кожен з нас на певному етапі життя розуміє, що навіть маючи багато грошей, потрібен якийсь глибший сенс. Чи не так? Так само духовні люди в сучасному світі усвідомлюють, що їхня духовність потребує «спонсорування». Адже у постійній тривозі за гроші ми не лише не можемо зосередитися на духовності, але й іноді забуваємо піклуватися про себе. Отже, фінансова грамотність – це одна з основ розвитку духовної сторони людини. Ми маємо будувати бізнес і заробляти гроші, щоб мати можливість слідувати поклику душі!
Я не надаю глибокі знання людям, поки вони не пройдуть курс карми грошей. Ми повинні отримати результати в цій важливій сфері, щоб мати можливість займатися духовністю. У своєму курсі я пропоную безліч практик саме з фінансової грамотності! Усі наші «звичайні дії» ведуть до результату так само, як і духовні практики.
Як зрозуміти, що у нас є кармічні борги, пов'язані з грошима? Які способи їх відпрацювання Ви можете порадити?
Ну тут все доволі прозоро і чітко: якщо у вас є проблеми, повʼязані з грошима, то значить карма грошей не дуже гарна або зовсім погана. У кожного своя ситуація — тут краще дивитися індивідуально. Також може бути так, що проблем немає, але хочеться більше грошей — це теж можна виправити за допомогою карми.
Найперше, що ви можете робити, щоб покращити свою карму грошей — це бути щедрими і радіти цій щедрості.
Бо, як я вже казала, карма працює так: що віддаєш те й отримуєш, що записала наша «камера», те вона і відтворить. Якщо ми будемо віддавати гроші, то неминуче їх отримаємо згодом, а радість за те, що ми проявляємо щедрість, допомагаємо іншим, втілюємо чиїсь мрії, полегшуємо життя, прискорює сходження карми. Візьміть собі за правило віддавати 10% вашого доходу на благодійність, і вже цією дією ви почнете покращувати карму грошей.
Як благодійність впливає на нашу фінансову енергетику? Які благодійні проєкти можуть принести найбільшу користь як нам, так і іншим?
Як я вже зазначала, щедрість, включаючи благодійність, є важливим чинником у створенні карми грошей. Чим регулярніше ми практикуємо щедрість, тим кращу карму формуємо. Знову ж таки, повертаємось до фіксації нашого життя, яка згодом показує нам результат. Тож наше завдання – щоб «камера» якомога частіше і регулярніше фіксувала нашу щедрість.
Щодо вибору благодійних проєктів, рекомендую обирати ті, що допомагають саме людям. Підтримка притулків або допомога тваринам також є важливими, але допомога людям формує сильнішу карму. Також дуже важливо допомагати тим, хто перебуває у великій нужді, і підтримувати проєкти, які можуть допомогти великій кількості людей. При цьому дарування і щедрість повинні бути щирими. Не спрацює, якщо я просто механічно відраховуватиму щомісяця гроші лише тому, що хтось сказав, що так потрібно. Ви повинні дійсно хотіти допомогти, бажати підтримати інших і радіти від того, що робите добрі справи. З часом ви помітите, як розкривається ваше серце, як ви стаєте щедрішими і готовими ділитися, а разом з цим ваша фінансова ситуація буде покращуватися.