Які батьки не мріяли би, щоб його дитину побачили і полюбили мільйони? Однак якщо за вами не бігають папараці, щоб отримати фотографію вашого чада, це ще не означає, що він не зможе засвітитися в рекламі або навіть знятися в серіалі або кіно. Щорічно знімається величезна кількість рекламних роликів, а також серіалів і фільмів. У глянцевих журналах постійно потрібні милі дитячі лиця, і все нові і нові телешоу дають можливість дітям проявити свої таланти і покрасуватися на блакитних екранах. Як же дитині потрапити в цей чарівний світ?
Ми поспілкувалися з Іриною Климович - керівником, засновницею, режисеркою та продюсеркою дитячого телевізійного центру «Кадрики» та дізналися, як допомогти дитині розкрити творчий потенціал та направити його в потрібне русло.
Ірино, розкажіть, з якого віку дитина може потрапити в «Кадрики»? Малюкам там буде чим зайнятися?
До команди «Кадриків» можна потрапити вже з 3-х років, але потрібно звертати увагу на адаптованість дитини до соціуму та на її схильність до сцени. В цьому випадку батькам раджу прислухатися до своєї дитини. Є діти, які вже з 4-ох років готові працювати, але потім здуваються. За більш ніж 10 років роботи з дітьми я переконалася, що діткам і педагогам досить легко знайти спільну мову після досягнення дитиною 5-6-річного віку.
І що треба робити? Потрібно здавати якісь іспити, щоб потрапити в «Кадрики», готуватися?
Кастинги, іспити (посміхається). У нас такого немає, адже девіз нашої команди: «До 10% таланту додайте 90% праці і все вийде». Хоча, знову ж таки, все дуже індивідуально. За роки роботи я не раз відмовляла батьків, а частіше просто радила, що буде краще для їхньої дитини. Це можуть бути різні види спорту, бо дитина дуже активна і не зосереджена, а декому логопед, лор або психолог. Батьки досить часто не бачать проблем, які насправді можна відкоригувати в ранньому віці.
А якщо дитина поки не розібралася, до чого лежить душа, можна спробувати різні курси чи ви допомагаєте при співбесіді розкрити певні здібності і вже можете сказати, чим краще займатися?
Співбесіди для того і є, щоб допомогти розібратися і знайти найбільш оптимальний варіант для грамотного розвитку дитини. З впевненістю скажу: ще жодна дитина не постраждала від того, що займалася вокалом, хореографією, сценічним мовленням чи акторським мистецтвом. Досить часто пропонуємо комплекс на 1 рік, а потім вже орієнтуємося на щось конкретне, адже за рік можна зрозуміти до чого має схильність учень. Творчий розвиток - це природня потреба кожної людини. Вміння співати, танцювати і володіти голосом ще нікому не стали на заваді, а навпаки, допомогли у дорослому житті. У дитинстві необхідно подолати усі страхи перед сценою, публікою і мікрофоном. Світ йде швидко вперед і за людину будуть працювати роботи, але говорити і демонструвати свою особистість зможе тільки людина!
Які діти проходять кастинги в кіно і з'являються на телеекранах?
Все тримається на трьох китах: сама дитина, її родина і наш колектив «Кадрики», який є підтримкою на кожному етапі. Ми з усіх сторін займаємося публічним життям дитини: готуємо відео і фотозйомки, пропонуємо участь в проектах і фестивалях. Ми навчаємо, а не займаємось проштовхуванням. Як правило, в кіно потрапляють ті діти, які працюють над собою, а їхні батьки являються великою підтримкою для них. Продюсерський центр, і я особисто, не тільки підтримуємо, а й захищаємо інтереси наших вихованців (як правило діти самі знають усі свої фішки), адже у навчанні відкривається бажання і розуміння себе, як особистості.
Які якості мають виховувати батьки в дітях, для того щоб стати знаменитістю?
Досить часто я чую одне і теж: сьогодні потрібно виховувати лідера (як вміють так і ламають). Я пропоную батькам і педагогам все ж таки виховувати особистість. Хто ж така особистість? Це дитина, яка сама знає чого хоче, а всі решта підтримують гармонійний розвиток і допомагають ідентифікуватися дитині. Можливо біля вас росте нобелівський лауреат або оскароносна зірка, а може медичний працівник чи спортсмен? Головне не спричинити. Де та межа яку не варто випробовувати? Це сама людина, її потенціал, який ми, дорослі, маємо підтримати і розвинути.
На скільки часто діти «гастролюють» Україною? Бувають виїзні заходи?
Так, ми беремо участь у всеукраїнських та міжнародних проектах. Головна наша діяльність - це зйомки дитячих пізнавальних та розвиваючих телепроектів. Ми аналізуємо та вивчаємо потреби глядачів, намагаємося всіма силами не опустити рівень дитини та телебачення до рівня слаймів, розпакування іграшок чи примітивних жартів. В епоху ютуба та інстаграма дуже важко тримати рівень професійного відео, і контенту взагалі. Адже дитячий продукт у світі - це реклама і купівля, а ми намагаємося показати, що є щось потрібніше. Наші вихованці є учасниками багатьох популярних шоу нашої країни: Голос діти, Дитяче євробачення, вони пробують себе телеведучими, блогерами, фотомоделями. Також міжнародні проекти і фестивалі, в яких ми активно беремо участь і намагаємось не йти на зустріч моді, а її диктувати.
Ірино, наразі існує багато скептиків, які стверджують, що на сьогоднішній день батьки самостійно та легко можуть просувати свою дитину через соц мережі та виростити зірку. На скільки цей шлях є вірним?
Звісно самому можна все, але якою ціною?! Вони можуть пройти мій довгий і тернистий шлях, адже я нічого не знала про телебачення і шоу-бізнес, коли розпочала цим займатися. Тому, напевно, і потрібні такі люди, які пройшли цей шлях, не зламались, залишились при своїй ідеї і головне, що їх наслідують. «Кадрики» - це перший центр в Україні, який запропонував нові методи і підходи до розвитку дитини. Колись мої вчителі і наставники, а це впливові люди із світу кіно і телебачення, мені сказали: «Тобі дуже важко буде досягнути визнання і слави на дитячому ринку, бо він відсутні! Це не політика і не ток-шоу. Ти свій талант загубиш. Подумай!» Я ніколи не сумнівалася, що все роблю правильно, і ось за це варто подякувати моїм батькам. Мій тато Михайло і моя мама Софія ніколи не радили, а просто казали: «Ти сама все знаєш (таке враження, що вони «алхіміки»). Але, все ж таки, якщо ваша мама або тато популярні люди і експерти у світі телебачення, тоді звісно хто як не вони. В іншому випадку - довіртесь професіоналам!
А часто діти хворіють зірковою залежністю? Як з цим справлятися?
Ні, не часто або взагалі не хворіють, бо як правило - це хвороба батьків. Діти, які працюють на зйомках, просто знають, як це так важко, що немає чим хвалитись. Вони рано усвідомлюють усю марноту слави. Вони теж інфіковані (посміхається), як і ми усі, хто хоча б раз взяв в руки мікрофон. Телебачення - це прекрасна залежність, від якої можна вилікуватись, але навіщо?!
Ірина Климович
Дайте декілька порад для дійте та для батьків, які ще не наважились звернутись до продюсерського центру, але мають бажання.
Батькам на замітку: не зволікайте, не сумнівайтесь. Знайдіть тих професіоналів, яким варто довіряти. Не ведіться на слова, а тільки на досвід. Є такий центр у Львові і у Києві. Www.kadryky.com.ua.
Ми перші і найкращі! Це не просто слова - це наше життя. Родина Кадриків чекає на тебе!