Home

Як виглядати на мільйон?

 Олена Вялкова – лікар-косметолог з Запоріжжя, член асоціації фахівців естетичної медицини Центральної та Східної Європи. Для інтерв’ю журналу GOSSIP поділилась секретом «як виглядати на мільйон».
 

Уявіть собі молоду дівчину, яку нічого не турбує. Шкіра у неї рівна, чиста, гладка. Чи потрібен їй косметолог? Коли вона вперше повинна звернутися до фахівця і навіщо?

На жаль, процеси старіння починаються в організмі в 25 років. А сучасна естетична медицина i косметологія насамперед превентивні. Тобто, краще провести профілактику, ніж працювати з  вираженими змінами. Тому молодій дівчині із рівною, чистою, гладкою шкірою, яку сьогодні нічого не турбує, я насамперед, пораджу консультацію дерматолога-косметолога, який підбере їй домашній догляд відповідно до типу шкіри, сезону i стану шкіри. Також, можливо, порекомендую їй доглядові процедури, такі як масажі, чистки, пiлiнги. Крім того, спеціалісти естетичної медицини вирішують питання пов’язанні з анатомічними недоліками обличчя, наприклад гіпоплазія нижньої щелепи i ментальної кістки. При цьому стані шкіра може виглядати ідеально, але риси обличчя дисгармонічні. Молоді дівчата з такою проблемою часто звертаються з проханням збільшити губи, не розуміючи, що аугментцiя підборіддя зробить їхні вуста більш виразними. Тому раджу не затягувати з первинною консультацією.

 

Олено, розкажіть, яким має бути щоденний догляд за шкірою обличчям влітку: step-by-step?

Влітку наша шкіра особливо потребує зволоження i захисту від шкідливого впливу сонячної інсоляції. Тому очищення-тонiзування-денний крем з фільтрами зранку, якщо ви перебуваєте в режимі офісу. Якщо ви на відпочинку i більшою частиною перебуваєте на сонці захисний крем рекомендую наносити на шкіру кожних 2години. Ввечері знову очищення-тонiзацiя-нічний крем. Один раз на тиждень зволожуюча маска.
 

Які поради ви можете дати жінкам 35+?

Після 35-ти років молода жінка потребує посиленого догляду за шкірою i професіональних антивiкових процедур. В ідеалі розписати план на рік. Приблизно він може виглядати так: курс бiоревiталiзацiї один раз в півроку три-чотири процедури з інтервалом два-три тижні, застосування нейропептину два-три рази на рік, при необхідності (дефіцит об’ємів) - фiлери. В своїй практиці підходжу комплексно до антивiкових програм i призначаю своїм пацієнтам вітаміни, мікроелементи, нутрицевтики відповідно до стану їхнього здоров’я, приділяю увагу здоровому способу життя i харчування.


Нещодавно пройшов 17-й Всесвітній конгрес з естетичної і антивікової медицині на якому ви були присутні. Розкажіть докладніше.

Так, нещодавно пройшов 17-й конгрес по естетичній та антивiковiй медицині в Монако, традиційно він зібрав 10 тисяч найкращих спеціалістів зі 120-ти країн світу, 300 спікерів світового рівня. Дуже приємно, що українські лікарі розділили третє місце по кількості відвідування знакового форуму з російськими колегами. Тобто, галузь естетики в Україні досить добре розвинена. Особлива увага була приділена безпечності процедур та їх якості. Навіть був створений комітет AMWC по етиці. Як завжди програма включала в себе освітні заходи високого рівня, відкритий обмін інформацією між учасниками та лідерами галузі, інтерактивні демонстрації i пленарні сесії з викладачами світового рівня, які були готові поділиться своїми знаннями про актуальна i передові методи в області естетичної i антивiковiй косметології, а також безцінними практичними навиками. Та не менш цікавим i корисним було спілкування з колегами в кулуарах.
 

Які цікаві новинки з конгресу ви плануєте втілити в свою роботу?

Дуже люблю навчатися i вдосконалювати свої вміння та навички, i цього разу мені пощастило вдосконалити себе на курсі ниткових технологій. Я вважаю, що серед них почесне місце займають технології Aptos. Планую в своїй роботі втілити вдосконаленні техніки. Завдяки розширеному курсу в області генiтального омолодження i косметичній гінекології я маю більше можливостей допомогти своїм пацієнтам.


До п'ятірки найбільш поширених проблем зі шкірою входять акне, пігментація, зморшки, набряки і синява під очима. Що в кожному випадку може допомогти?

Для мене як для лікаря завжди важливий стан здоров’я пацієнта, навіть якщо він звернувся до мене з питань естетики. Тому на першій зустрічі, не дивуйтесь, буде дуже багато питань. I пацієнту з акне особливо. Можливо я відправлю на консультацію до гастроентеролога або гінеколога, ендокринолога. I тільки після старанно зібраного анамнезу i обстежень запропоную комплексне лікування. Причини виникнення пігментації різноманітні як i методи їх усунення. Тому декому допоможуть стандартні пiлiнги i мезотерапiя, а декому не уникнути комплексних досліджень i лікування. Зморшки потребують антивiкових процедур: бiоревiталiзацiя, введення нейропептину, мезотерапiя, контурна пластика, апаратні методи (Rf лiфтинг, смас лiфтинг, мiкротоки i так далі). Набряки i синява під очима можуть бути наслідком соматичної патології: проблеми з нирками, судинами, серцем, цукровий діабетом. I відповідно потребують  лікування патології. Якщо проблеми внутрішніх органів виключено, запропоную мезотерапiю, апаратнi методики для покращення лiмфодренажу. Причиною набряків може бути грижи повiк. Welcome пластичний хірург! Бувають випадки синяви навколо очей, завдяки анатомічним особливостям, тоді контурна пластика вирішує питання досить успішно до 7-12 місяців залежно від індивідуальних особливостей.