Home

Майстриня прикрас Ніка Каюда

Брошка – це аксесуар, який отримав нове дихання не так давно і встиг міцно закріпитися серед трендів, а заодно і на одязі багатьох дівчат. У фокус нашої уваги потрапила Ніка Каюда, яка створює неймовірні прикраси з бісеру, паєток та інших актуальних матеріалів. Серед її прикрас: брошки, сережки, браслети, кольє. Наш журнал ближче познайомився з майстринею та її виробами й дізнався багато цікавого – як про Ніку, так і про її творчу діяльність.
 

Коли у вас вперше з'явилося бажання займатися творчою діяльністю?

Прикраси я почала виготовляли приблизно 3 роки тому. Саме в цей період я зрозуміла, що опанувати таке вміння – це не просто актуально, а ще й економно. Дешева біжутерія мені не подобалась своєю якістю, а хороша – дорого коштувала. Я зрозуміла, що багато жінок стикаються з такою ж проблемою. Тоді я захотіла сама робити гарні прикраси та допомагати жінкам/дівчатам купувати якісну біжутерію. Було прагнення виділятися своїм стилем. Зараз я розумію, що це був правильний вибір. Стильні прикраси ручної роботи – це аксесуари, які навіть простий і не надто дорогий одяг, можуть гарно підкреслити, зробивши образ ефектним. 


Чому брошки і чому саме в такому стилі? У вас багато прикрас з тваринами та комахами.

Одного разу ми з мамою переглядали глянцевий журнал в якому вона побачила дуже колоритне фото комашки. Мама тоді захоплено сказала: «Як гарно!», а я подумала: «Чому б не відтворити цю тему у прикрасах?» Для будь-якого майстра, котрий виготовляє прикраси, важливо мати спеціалізацію – тему, на якій він розуміється найкраще. Для мене це брошки у вигляді комах. Ця тема широка й невичерпна, адже у світі й справді є величезна кількість симпатичних комашок, які чудово виглядали б у брошках ручної роботи. Водночас, такі прикраси – певна «золота середина» між вінтажем та сучасністю. Але я, звичайно ж, не обмежуюся лише брошками та цією тематикою. Роблю ще сережки, браслети та іншу біжутерію.
 
 

Як вважаєте, брошка підходить всім або її потрібно вміти носити?

Брошка, як аксесуар, підходить усім, але бажано, щоб вона була акцентною прикрасою. Деякі люди кажуть, що не вміють носити біжутерію. Я думаю, що їм просто не трапилися прикраси, які вони могли б назвати «своїми». Якщо на цьому етапі життя брошки вам не імпонують, ви можете обрати стильні браслети чи сережки. Чому брошки мені особливо подобаються? Мабуть, тому, що це – більш ексклюзивно. Така прикраса виглядає ефектно та стильно. Тож я усім рекомендую не обмежувати себе штучними стереотипами. Можливо, Ви ще просто не знайшли «свої» брошки.


Ваші прикраси на повсякденне носіння чи на вихід?

Усе залежить від індивідуального стилю клієнтки, від способу життя, діяльності та інше. Хоча прикраси, які я роблю, виглядають доволі нарядно, я ношу їх і на щодень. Люблю екстравагантність та яскравість (посміхається). Знаю, що у мене в цьому є багато однодумниць. Тому все залежить від іміджу самої людини, того образу, який вона хоче створити, та відчуття власного комфорту. Якщо ви любите яскравість щодня, то навіщо відкладати улюблені прикраси для особливих приводів?


 Ви створюєте брошки в єдиному екземплярі або можливий повтор?

Я намагаюся максимально проявляти творчість, тож не люблю «повторюватись». Вже якщо потрібно, на замовлення клієнта, роблю повтори лише своїх прикрас. Це принципово, адже поважаю авторські права інших майстринь. Якщо ж мені подобається чийсь виріб, а майстриня пропонує майстер-клас з його виготовлення, я оплачую майстер-клас та отримую право на законній підставі робити ту прикрасу! До речі, саме такі майстрині мотивували мене до ідеї проводити власні майстер-класи.
 
 

Яка середня вартість виробу? І скільки часу після замовлення виріб можна чекати?

Так, подібні питання, а також – умови та вартість, проговорюються індивідуально. Але замовити повністю ексклюзивну річ у мене можна.

Усе залежить від періоду, складності виробу та моєї завантаженості. Наприклад, перед Новим роком клієнтки роблять замовлення заздалегідь – за місяць, а то й півтора. Влітку зазвичай брошку можна отримати швидше, адже немає такого шаленого ажіотажу – і робота йде звичним темпом. А загалом, створення прикрас – дуже кропітка праця. Вона вимагає не тільки навичок, а й натхнення, гарного настрою, сприятливого стану душі. Це виключає ставлення до роботи як до «конвеєра». Важлива кожна деталь!


Ви проводите в м. Луцьк майстер-класи по виготовленню прикрас. Скажіть, якщо людина геть не вміє працювати з бісером, вона зможе навчитись? Чи майстер-класи для продвинутих?

Звичайно, навчитися можна всьому, було б бажання. Колись я й сама так вчилася «з нуля». А тепер готова до проведення майстер-класів та вже запланувала перші власні івенти, адже маю чим поділитися з іншими охочими. Для тих, хто хоче спробувати виготовляти прикраси, перш за все, важливе бажання. Має бути інтерес до творчості, пошуку, експериментів. Гарна риса – коли майбутньому майстру чи майстрині завжди хочеться ускладнювати та вдосконалювати прикраси. Ну і, звичайно, щоб вироби вдавалися, їх потрібно спершу полюбити. Адже успіх у будь-якій справі починається саме з любові до неї!