Home

"Чи всі хвороби від нервів?"

Анастасія Колендо-Смірнова - психолог, гіпнотерапевт, спеціаліст в роботі з психосоматикой, автор психологічних ігор, метафоричних карт, тренінгів, навчальних курсів, статей. Член Східноєвропейської асоціації гіпнотерапевтів і клінічних психологів.
 

Анастасія, скажіть, чи можна вважати що у будь-якого захворювання є психосоматична природа? Чому говорять, що всі хвороби від стресу?

Існує й така думка, але науково вона не підтверджена, і тому не думаю, що варто його розглядати всерйоз. Є соматичні захворювання, які ніяк не пов'язані зі складнощами в людській психіці. Якщо людина зламала ногу, то звичайно можна вигадати, що він був дуже неуважний і це стало причиною травми, але це дуже притягнуте за вуха. А ось приказка «Всі проблеми від нервів» схоже з'явилася в нашій культурі не просто так, люди з давніх часів помітили закономірність, що стрес може погіршувати фізичний стан людини. Була така легенда про учня Авіццени, в якій він взявся лікувати смертельно хворого юнака від якого відмовилися всі лікарі, і виявив, що хвороба його - невзаємне кохання. І як тільки хлопець знайшов свою кохану і завоював її серце - хвороба відступила. Це приклад того, на скільки сильно наш емоційний стан взаємопов'язаний.


Якими способами опрацьовується першопричина захворювання, якщо її вдається визначити? Яка кількість сеансів потрібна для вилікування?

Для того щоб виявити і потрібен фахівець. Який вивчивши думки офіційних лікарів, зможе пошукати психологічні причини запустили або утримують захворювання. Для такої діагностики достатньо однієї зустрічі. Сказати про те, скільки зустрічей знадобитися для опрацювання симптоматики можна сказати на першій зустрічі дуже приблизно. Іноді для позбавлення від безпліддя, наприклад, потрібно 2-3 зустрічі, а іноді з таким же запитом потрібно працювати значно довше. Так само провівши одну терапевтичну сесію можна позбутися від звички багато є і природно скинути поступово вага без дієт, а іноді робота з таким запитом займе 5-10 сесій.


З якими захворюваннями ви працюєте? Які методи роботи ви використовуєте?

Я беру в роботу сексуальні порушення (фригідність, імпотенція, сексуальні дисгармонії і ін.); вегето-судинна дистонія (ВСД); ПА (панічні атаки); заїкання; Зайва вага, психогенне безпліддя і безліч інших. Ключовим показанням до звернення до мене або іншого фахівця в галузі психосоматики має бути висновок від лікарів, що це не в їх компетенції. Наприклад людина ходить від лікаря до лікаря і нічого глобально проблемного у нього не знаходять, а симптоматика тільки погіршується - ось тоді варто звернутися до психолога. Наприклад головні болі, задуха, серцебиття, запаморочення, болі в животі, нудота і безліч інших станів. Є ще класичні психосоматозів - це такі захворювання у яких була психологічна причина, але вона дала реальне органічне ушкодження тіла, наприклад теріотаксікоз, гіпертонія, астма, нейродерміт і т.д. В такому випадку повернути прибрати забеліваніе психолог не обіцяє, але поліпшити якість життя, щоб проблема не погіршилася можна пробувати. . А методи я підбираю під конкретного клієнта, для одного це гіпноз, для іншого НЛП і так далі.

 

Як часто ви використовуєте гіпнотерапію? Що треба знати про неї клієнту? Чи варто боятися?

Гіпноз дуже дієвий метод, але не всім підходить, як правило перед сеансом я пояснюю що це за стан, розвіює всі міфи. Боятися цього точно не варто, так як вселити людині, що щось без його згоди практично не можливо. Подібного схильні за статистикою тільки 5% людей з дуже підвищеною сугестивністю.


А запобігти повторення тієї ж хвороби, якщо продовжуєш жити в тому ж середовищі?

Коли людина змінює себе його оточення теж, як правило починає змінюватися. Тому при правильній роботі з собою ймовірність повернення симптоматики не велика. А ось за спостереженнями деяких лікарів, якщо не змінити внутрішні психологічні програми а вилікувати їх тільки за допомогою офіційної медицини рецидиви трапляються значно частіше.


Чи можна пропрацювати проблему самостійно, спираючись на книги або лекції, не вдаючись до допомоги фахівця?

Я вважаю, що з цього варто починати, а раптом вийде самостійно? Але якщо є відчуття, що потрібна підтримка, краще звертатися до фахівця. Є люди, які мають музичний слух і без освіти можуть створювати шедеври .. чи потрібні їм вчителя? Спірне питання. Так само і тут, мені здається - шанси є завжди.


Чи є загальні рекомендації щодо зміни способу мислення? Наприклад, щоденна подяку, медитація і тд?

Універсальної пігулки на жаль немає в цьому і полягає складність .. Зараз я працюю над книгою в якій намагаюся підібрати «кращі таблетки» для самостійного опрацювання. Вони не нашкодять людині і допоможуть розпочати рух до зцілення без фахівця. Дуже часто люди з психосоматичними симптомами перестають працювати і у них просто немає можливості потрапляти до фахівця .. Тому хочу дати можливість почати самостійно, а після можна продовжити вже з психологом. Але для кожного метод опрацювання буде індивідуальним.


Що ви можете побажати нашим читачам як напуття?

Важливо не здаватися! Навіть якщо весь світ Вам здається не підтримує і не розуміє Вас - це ілюзія викликана вашим станом .. і це можна виправ