Home

Лілія ЛАМБЕРТ -поради лікаря-остеопата

Лілія Ламберт - остеопат, фасціальний терапевт, Член міжнародної асоціації практиків охорони здоров'я - «The International Assotiation of Healthcare Practitioners», Член Української Асоціації Народної мануальної Терапії. 
 

Усіх читачів насамперед цікавить, що лікує остеопатія? При яких захворюваннях будуть ефективні остеопатичні методи?

Остеопатія розглядає організм як єдине ціле, що має здатність до саморегуляції та самозцілення. Завдання остеопата полягає у вмінні знаходити здоров’я у тілі людини та запускати механізми самовідновлення. Рух — це життя. Проблема в організмі виникає там, де порушується вільна циркуляція рідини (кров, лімфа, ліквор) і в тих частинах тіла, де втрачається здатність до фізіологічного руху скелетно-м’язової системи, а також внутрішніх органів. Остеопатія — це розділ медицини, який визначає та видаляє безпосередньо причину захворювання і допомагає віднайти ресурс організму до швидкого відновлення. Остеопатичні маніпуляції вкрай ефективні при відновленні роботи внутрішніх органів, кровоносної, лімфатичної, фасціальної, нервової та кістково-м’язової систем.


З якими скаргами до вас найчастіше звертаються?

Проблеми, з якими до мене звертаються, доволі різноманітні, але найчастіші скарги це:

- головний біль;

- підвищений тиск; 

- розлад травної системи;

- проблеми з хребтом;

- біль після стоматологічного втручання (втому числі до та після встановлення протезiв та брекет-систем);

-  та, звісно ж, омолодження, оскільки остеопатичні маніпуляції (особливо краніальна остеопатія) призводять до суттєвих косметологічних омолоджуючих ефектів.


Чим може бути корисна остеопатія для жінок? А для вагітних жінок?

Враховуючи ритм життя сучасної жінки, коли часу на себе кохану залишається все менше, остеопатія допоможе відчути себе здоровою, повною сил та енергії, швидко відновитися після емоційного навантаження та стресу. Та й хто з нас не мріє випромінювати здоров’я зсередини, маючи красиву шкіру, підтягнуте обличчя, блиск в очах? Усе це можливо! Вагітність — той період життя жінки, коли їй та малюку більш за все потрібна дуже ніжна та делікатна підтримка. Саме остеопатичні методики дозволяють м’яко супроводжувати та підтримувати вагітність, а також відновлювати здоров’я матері після пологів.


Багато часу приділяєте пацієнтам? Чи ви — той лікар, до якого можна подзвонити посеред ночі, написати на “Вайбер” чи у “Фейсбук”?

Якщо говорити про тривалість прийому чи кількість необхідних сеансів, то тут все індивідуально. Всі ми дуже схожі, але кожен абсолютно унікальний. Деяким пацієнтам достатньо одного прийому для налаштування й запуску його внутрішніх «механізмів», а решту організм зробить сам. Комусь рекомендую курс із 5-10 сеансів, під час яких я «слухаю» відповідь організму та підбираю найбільш доречні методики. Як сказав Вільям Сазерленд: «Остеопатія звертається до першопричини Дихання Життя, цей процес не визнає метушні». Але все ж остеопатія – це не швидка допомога, і найчастiше прийом в остеопата — це заздалегідь запланована подія. Тож дзвінок посеред ночі мало чим зможе допомогти, хоча я завжди намагаюсь приділити увагу кожному, хто звертається, та віднайти можливість вирішити його проблему.


Які протипоказання до лікування у лікаря-остеопата?

Абсолютними протипоказаннями для прийому остеопата є гострий запальний процес, переломи, а також випадки, що вимагають негайного оперативного втручання.


І наостанок, що б ви порадили людям, які хочуть дбати про своє здоров’я, запобігати хворобам, вести правильний спосіб життя?

Перше, що необхідно організму, — помірне фізичне навантаження, особливо тим, хто через певні обставини змушений вести сидячий спосіб життя та проводити багато часу за комп’ютером. Чергуйте роботу та розслаблення, виконуючи неважкі п’ятихвилинні вправи, які дозволять вашому організму почуватися живим. Попередити захворювання набагато легше, ніж потім боротися з ним. Відмовтеся від шкідливих продуктів, в першу чергу на дріжджовій основі, та від газованих напоїв. Ви одразу відчуєте легкість в тілі. Дотримуйтесь режиму сну. Існують біологічні ритми організму, за якими в певний час доби внутрішні органи мають здатність відновлюватися. Якщо в цей період не давати їм відпочинку, вони не матимуть змоги самовідновлюватися.