Home

Основне правило: ДІЯТИ!

 З приходом літа «створення» красивого підтягнутого тіла стає особливо актуальним питанням. Ми поспілкувалися з фітнес-тренером, інструктором CrossFit,дієтологом з багаторічним досвідом роботи Лілією Колесник яка, з задоволенням, поділилася з читачами секретами, що допомагають досягти найкращих результатів.
 

Розкажіть, будь ласка, як давно ви займаєтеся спортом? Що змінилося у вашому житті з тих пір, як в ній з'явився спорт?

Я активно почала займатися спортом в підлітковому віці. Основним бажанням на той момент було уникнути повноти. Нічого нового (посміхається). Але в процесі тренувань спортивна атмосфера так поглинула мене, що я зрозуміла, що спорт – це набагато більше, ніж просто година фізичних навантажень. Спорт зробив мене сильнішої не тільки фізично, я змінилася і психологічно. Всі спортивні перешкоди і труднощі, які виникали на моєму спортивному шляху до поставленої мети, я автоматично переносила на інші сфери мого життя і зрозуміла, що навички,здобуті на тренуваннях дуже класно працюють і в буденному житті.

 

 

Ви позиціонуєте себе як нестандартний фітнес тренер. Що це означає?

Саме слово нестандартний говорить про певні межі. Мої програми тренувань не обмежуються лише програмою тренувального процесу, оскільки психологічна складова є такою ж важливою, як і фізична. Я вважаю, що людина приходить в тренажерний зал не лише схуднути чи від корегувати свою фігуру. Перш за все людину спонукає бажання бути  щасливою, успішною, коли хочеться щось змінити в своєму житті. Іноді вага – це частина основного бажання. Як  психолог я  допомагаю моїм клієнтам повернути легкість світосприйняття і радість щасливого життя. Коли фізичні зміни супроводжуються і радісними емоційними переживаннями, коли людина бачить перед собою нові цілі, коли приреченість негативного вислову «Мені вже пізно» ми змінюємо на «Неможливе – можливо», життя обирає для людини новий сенс (посміхається).

 

 

Ось жінка або чоловік вирішили зайнятися спортом, але не знають, який же вид фізичного навантаження вибрати. Що б ви порадили?

Для початку необхідно визначитись, яку ціль людина ставить перед собою.

І визначитись з тим, що подобається. Не треба себе змушувати полюбити те, що люблять інші. Тренування насамперед повинні бути приємними.

 

А як ви думаєте, що спорт дає, окрім гарної фігури?

Спорт в першу чергу виховує самодисципліну і силу волі. Спорт виховує в людині високий рівень відповідальності, вміння володіти своїми емоціями, агарна фігура, мені здається – це бонус, за постійну працю над собою. Якщо людина зациклюється тільки на результатах, то вона тим самим уповільнює досягнення. І навпаки, коли ми починаємо концентрувати свої увагу на процесі занять, то результат ніби сам прискорюється.

 

Не секрет, що багато людей, починаючи займатися спортом, бажають схуднути. Чи обов'язково для цього вводити коригування в харчуванні?

Звичайно, харчування – це основне і завжди на першому місці. Не змінивши наш спосіб харчування, ніякі самі інтенсивні тренування не допоможуть змінити вагу або пропорції тіла.

 

Деякі вирішують підібрати собі дієту за допомогою Інтернету, не звертаючись до дієтолога. Це небезпечно? Чи може фітнес-тренер розробити раціон харчування для своїх клієнтів?

Я не вважаю, що за допомогою Інтернету підібрати собі дієту небезпечно. Просто часто у людини не вистачає мотивації її дотримуватися. Коли програму харчування розробляє фітнес тренер, це буде більш продуктивним, оскільки він враховує і програму занять, і індивідуальні особливості клієнта. Я б сказала, що разом завжди цікавіше йти до цілі(посміхається). Тренер на такому етапі для клієнта вже як друг, оскільки він і підтримує, і радіє і переживає.

 

Багато людей займаються вдома з різних відео-уроків. Чи ефективні такі тренування на самоті?

Якщо у людина високий рівень самодисципліни і мотивації, то такі тренування можуть бути  навіть дуже ефективними. Але настає момент, коли зникає бажання або все набридає. І в такому випадку  заняття з тренером будуть більш ефективні.

 

Тренування в залі – це нудно. Як зробити так, щоб тренування перетворювались на цікаве дозвілля з користю для життя та тіла?

Мабуть обрати хорошого тренера (посміхається). Який допоможе побачити в тренуваннях приємний процес формування здорового і щасливого життя.


Як ви ставитеся до сучасного поняття «бодіпозітіва»?

Мені подобається визначення, що не треба людей класифікувати за зовнішнім виглядом. Але я не згодна, що варто пишатися габаритними формами тіла, оскільки краса – це насамперед здоров’я. Навряд чи великий надлишок ваги буде свідчити про хороший фізичний стан. Мені б хотілося «бодіпозітив» замінити на «бодіхелс». Саме здорова людина і сексуальна, і щаслива.

 

Дайте, будь ласка, рада нашим читачам: як залишатися в гарній формі цілий рік?

Контролювати кількість страв з білим цукром та білої муки, а краще їх виключити зі свого раціону. Обов’язково кожного дня робити мінімум 15 хв фізичного навантаження та слідкувати за годинами відпочинку. І головне, позитивне ставлення до життя!