Home

Візитна картка жінки!

Олена Соколенко - практикуючий топ-майстер нігтьової естетики, інструктор, золотий і бронзовий призер чемпіонатів України.
 

Олено, розкажіть, з чого почалася ваша робота в нігтьовій сфері. І чому вибір ліг саме на неї?

Якщо чесно, то ніколи не думала, що буду працювати майстром з манікюру. Адже до 30-ти років я руками не вміла робити нічого (посміхається). З самого дитинства, кожен божий день, від рідних по сотні разів чула, що у мене не руки, а граблі. Тому я вирішила розвивати те, що давалося мені найкраще. З дитинства я бачила себе тільки відомим вченим. Закінчила школу з золотою медаллю, вступила до університету на фізико-технологічний факультет, після закінчення навчання викладала такий специфічний предмет, як «Технічна творчість» і працювала над кандидатською дисертацією. Але в якийсь момент я вибрала любов і сім'ю, а не наукову кар'єру, і з рідного міста переїхала до Києва. Пізніше я працювала менеджером зі збуту, відомої в усьому світі салонної косметики для волосся, і це було моє перше знайомство з б'юті-індустрією, адже я на пряму працювала з салонами краси та їх майстрами. І одного разу на роботі колега-чоловік похвалив мій манікюр (який я робила собі сама, так як з майстрами в цій сфері мені не щастило), у мене немов над головою засвітилася лампочка. Ось воно! Те, чим я хочу займатися! Але моє слабке місце - руки, знову дали про себе знати. У мене не виходило нічого! Падали інструменти, руки тремтіли, моделям різала практично всі пальці. Навіть інструктор мені сказала: «Олена, перестань себе мучити! Ну не твоє це, не твоє!» На що я, гордо витираючи свої сльози, їй відповіла «Ви ще про мене почуєте!».

На сьогоднішній момент в професії я 6 років, останні 4 працюю просто в шаленому режимі. Постійно підвищую свою кваліфікацію, беру участь в чемпіонатах України, я Золотий призер по апаратному манікюру, Бронзовий - за комерційним дизайном нігтів. І це ще далеко не межа (посміхається).


Які послуги є сьогодні затребуваними в нігтьовому сервісі?

Безперечне лідерство сьогодні займає манікюр з гель-лаковим покриттям, а також комбінований або апаратний манікюр. Він досить стійкий, ідеальна носка якого до 3-х -4-х тижнів. Головна вимога - це безпека виконання процедури і якісні матеріали. Але на жаль, сьогодні далеко не кожен практикуючий майстер виконує цю умову, і дуже часто він просто не знає або не розуміє, що своїми неправильними діями шкодить клієнту. І все тому, що дуже багато майстрів самоучки, які навчалися за YouTube, яким не вистачає знань з анатомії та фізіології нігтів, основ санітарії і т.д. І те, що в нашій країні зростає кількість людей, інфікованих різними видами гепатитів - це теж, так би мовити, внесок майстрів, які неправильно роблять обробку манікюрних інструментів.


Ви не тільки майстер, але й викладач. Розкажіть, ви викладаєте приватні уроки чи ведете групові уроки в школі?

Я веду як приватні (індивідуальні) курси, так і викладаю в навчальному центрі «ManiCo», в якому проводжу базові курси та курси підвищення кваліфікації з комбінованого і апаратного манікюру, естетичного педикюру. На даний момент також працюю над програмою курсу по зміцненню натуральних нігтів гелем і акрігелем. А ще я технолог професійного бренду «E.Mi», засновником якого є чемпіонка світу з дизайну нігтів Катерина Мірошниченко. Це преміум якість з формулою «7 free» - компоненти матеріалів даної ТМ є безпечними для здоров'я людини, при правильному використанні. Крім того, що я вчу майстрів тонкощам роботи з даною ТМ,  я ще веду курси по дизайну нігтів «Омбре», «Манікюр для бізнес-леді», «Fashion-фактури».


А яка цінова політика навчання у вас? І взагалі, як проходить процес навчання?

Цінова політика залежить від складності та тривалості курсу. Якщо це базовий курс по певній техніці манікюру чи, так би мовити, «з нуля» - це від 4000 грн за два дні. Базові курси побудовані таким чином, щоб вони підходили і тим майстрам, які тільки хочуть освоїти певну техніку (наприклад, коли майстер завжди робив класичний манікюр і захотів освоїти комбінований або апаратний), і новачкам «з нуля», який може почати з однієї певної техніки манікюру та одразу після курсу почати працювати і заробляти. На базовому курсі я завжди даю найпотрібніші теоретичні знання з анатомії і фізіології нігтів, основи правильної дезінфекції та стерилізації інструменти, базові знання про віруси, гриби, бактерії, а також захворюваннях нігтів, як їх розпізнати, з якими хворобами можна працювати, а з якими потрібно відразу ж відправляти клієнта до лікаря. Так само на базовому курсі йде постановка руки, вивчення техніки манікюру і її відпрацювання мінімум на 3-х моделях.

Щодо підвищення кваліфікації ціна від 2500 грн за день. Курси підвищення кваліфікації проводяться для майстрів, які вже володіють тією чи іншою технікою манікюру, але десь щось не так виходить, як хотілося б. На цих курсах я аналізую помилки майстрів, вчу як їх виправити і більше не повторювати, та разом з майстром доводимо його техніку манікюру до ідеалу.

Щодо міні-курсів з певних «дизайнів» ціна від 1000 грн за 3-5 годин. Курси по дизайну нігтів так само бувають, як базові, так і просунуті.


Чи існує таке поняття як «манікюрна мода»? Якщо так, то чим вона продиктована і як часто змінюється?

Так, мода на манікюр є. На манікюрну моду впливають тренди в одязі, після сезонних показів. Коли я дивлюся модні покази, то завжди звертаю увагу на манікюр, адже через пару-трійку місяців цей манікюр почнуть просити наші клієнти. Також модні кольори диктує інститут кольору Pantone, але найчастіше тренди в манікюрі диктують самі креативні майстри.


Олена, кілька простих рекомендацій, як можна підтримувати здоров'я і красу рук і нігтів в домашніх умовах?

Шкіра рук потребує особливого догляду. І на кремах для рук економити не варто, адже шкіра рук старіє в першу чергу. Ще рекомендую 1-2 рази на тиждень використовувати м'які скраби для рук, в основі яких абрикосові або малинові кісточки, кава, кокос і обов'язково після цієї процедури наносити живильний крем або крем-маску з колагеном. Щодо вікових рук, буде корисний пілінг з гіауроновою кислотою. У холодну пору року раз на тиждень просто необхідні парафінові маски і захисні креми. Але для кутикули цього всього мало, вона потребує додаткового догляду, тому я раджу натуральні олії (мигдальна, абрикосова або виноградна кісточка).