Home

"Що таке пілатес насправді?" Яна ДОЛГА

З чого почати і як домогтися гнучкості, як знайти хорошу студію і тренера з пілатесу, що треба знати, щоб не нашкодити здоров'ю і не обманювати себе комерційними хитрощами ─ розповіла Яна Долга. Яна cпеціаліст по фіз. реабілітації, інструктор групових програм, програм пілатесу, програм для вагітних; міс фітнес Київ; консультант з харчування.
 

Яна, як давно ви стали тренером і почали допомагати людям піклуватися про власне здоров'я?

З 18 років я займалася всіма напрямками фітнесу: індивідуально та з тренером, в групах і самостійно, перепробувала абсолютно різні напрямки, зупинившись на улюблених. Лише переривала заняття на час вагітності. А взагалі фітнес був моїм улюбленим хобі в перебігу багатьох років. Я не відносилась до цього серйозно з точки зору основної професії. Тренером я стала лише в 2015 році, але вийшло це випадково. Одного разу я замінила тренера по степ-аеробіці і так відкрила для себе цю професію (посміхається). Потім до моїх обов'язків, крім степ-аеробіки, додався ще пілатес. І так сталося ще одне відкриття для мене.

 

А чим пілатес відрізняється від традиційних напрямків фітнесу?

В Україні пілатес хоч і набавляє обертів останнім часом, але є недооціненим серед споживачів фітнес послуг. В той час як в США, наприклад, поряд з йогою він залишається одним з найбільш популярних видів фітнесу. Пілатес відмінний тим, що він ґрунтується на певних принципах, дотримання яких і дає потрібний ефект. І безсумнівний бонус пілатесу - відсутність ударного навантаження на хребет.


А кому заняття пілатесом корисні і який ефект від цих занять?

Заняття пілатесом корисні всім! Залежно від цілей тренування, пілатесом можна займатися, як новачкам, так і просунутим споживачам фітнес послуг, дозуючи інтенсивність і рівень складності тренування. Ефект від тренувань відповідає завданням тренування. Якщо метою є правильна постава, зміцнення м'язів спини, тоді підійдуть вправи початкового рівня, з поступовим ускладненням тренувань, в залежності від підготовленості займається. Якщо ж метою тренування є все вищесказане + ще й красиве рельєфне тіло, тоді додаємо інтенсивність, комбінуючи складність, і вуаля, отримуємо те, що хотіли. Жо речі, пілатес був придуманий чоловіком і може бути дуже складним і інтенсивним (посміхається).


Я думала, що заняття фітнесом - прерогатива дівчат, а виходить, що займатися пілатесом можуть і чоловіки, тим більше що багато представників сильної статі мають проблеми з хребтом. Чи багато чоловіків звертаються до вас?

Останнім часом тенденції змінюються і чоловіки приходять частіше. Приходячи за здоровою спиною, бонусом отримують рельєфну підтягнуту фігуру.


Розкажіть про вашу авторську програму. Для кого вона призначена?

Моя авторська програма FreeStylePelates & BodySculture - це програма яка поєднує в собі принципи пілатесу та елементи циклічного тренування. Програма відмінно підійде підготовленим, а новачкам слід вливатися поступово. Використовувані в програмі принципи пілатесу, такі як, дихання, централізація, м'язовий контроль, плавність, ізоляція, точність, дозволяють уникнути ударного навантаження на хребет і суглоби, зміцнити м'язи кора, стабілізувати поперековий і шийний відділи хребта, зміцнити м'язи спини, придбати гарну поставу. Щоб зробити тренування максимально ефективним, в програмі присутні і силовий, і аеробний компоненти.

Силовий: забезпечується статичними вправами, а також вправами з використанням малого інвентарю.

Аеробний: включається завдяки високій інтенсивності і швидкого темпу програми, використання в ній елементів кругового тренування. За одне тренування опрацьовуються всі основні групи м'язів.

Отже: спалювання жиру, красиве рельєфне тіло, стабілізація хребта - ось три кити, на яких заснована програма!
 

А як проходить типове заняття? З чого починається і тд.

Заняття починається з розминки м'язів корпусу. Плавно нарощуючи темп, вправи перетікають з одного в інше, що дає відчуття безперервного потоку музики і руху.

 

 

 

А якщо дівчина чи хлопець ніколи не займалися спортом, чи можуть почати з ваших тренувань?

Можуть, але обов’язково з виконанням деяких рекомендацій, а саме: вправи слід виконувати максимально точно, інколи це дається не відразу. Головне не здаватися! Спочатку виточуємо техніку, вивчаючи і запам'ятовуючи рухи і рекомендації до них, починаємо з 5 раз, поступово доводячи до 10 повторень.

 

Скажіть, а в соц. мережах проводите тренування або розтяжки? Зараз це дуже популярно.

Так, зараз це дуже популярно, і надходять запити на тренування онлайн, люди хочуть тренуватися завжди і всюди без прив'язки до часу і місця, тому найближчим часом планую запустити тренування онлайн за своєю програмою!

 

Яна, а який ваш розпорядок дня? Ви завжди в спорті, є час на відпочинок, хобі?

Коли хобі стає роботою, ця робота просто приречена бути коханою. Я весь час в русі та відпочинок для мене - це зміна обстановки. Я з тих людей, кого називають «вічний студент», адже дуже люблю вчитися. Цього року після спеціальності «Фізична реабілітація, я планую освоїти ще й Спортивну дієтологію. Люблю подорожувати і саме зараз думаю над тим, якби і це хобі перетворити на професію. Коли ти любиш те, що ти робиш, часу вистачає на все!

 

Щоб ви могли побажати нашим читачам?

Нам з вами дуже пощастило жити в епоху, коли здоровий спосіб життя є трендом, якому хочеться відповідати. Читачам хотілося б побажати, щоб з усього різноманіття послуг фітнес індустрії вибрати для себе те, що найбільш до душі, можливо навіть мою програму!

Любіть себе, будьте в формі, тренуйтеся з розумом!