Home

TRENDSETTER у світі бісеру - Ірина Шевченко

Телеграм канал: La chica news

@la_chica_accessories

Ютуб La Chica accessories
  

Ірина, ваш бренд на ринку вже понад 7 років. З чого почався ваш шлях?

Взагалі за професією я військовий юрист та маю звання лейтенанта. Але за покликанням — творча особистість. Майже відразу після присвоєння звання пішла в запас. Рік пропрацювала у військовій прокуратурі та зрозуміла, що це не моє, так як я з дитинства любила творчість і тільки в цьому напрямку себе бачила. Дуже доречним був декрет. Часто жінки знаходять себе саме в декреті, і я не виняток. Рукоділлям я займалася з дитинства, тому відразу вирішила, що буду робити прикраси. Почалося все з того, що я просто викладала роботи в соціальних мережах і мої знайомі, а потім знайомі знайомих купували їх (за смішні гроші). Пізніше в моєму житті стався «збій». Мені довелося піти від першого чоловіка і жити з маленькою дитиною на зйомній квартирі. Допомоги чекати не було звідки. Я взяла себе в руки — і так народилася La chica accessories! Саме тоді я почала обдумувати, як зробити прикраси так, щоб люди захотіли їх придбати. Хочеш жити — вмій крутитися, як кажуть. Потім у житті все дивним чином змінилося. З'явився коханий чоловік — і La chica все більше стає схожим на сімейну справу. Навіть син допомагає (посміхається).


А ви завжди любили творити руками?

Так. Можна сказати, з пелюшок. У підлітковому віці улюбленим заняттям було  «придумай собі вечірню сукню зі старої кофти і маминих джинсів». Займалася багато чим: клеїла, різала, ліпила, шила. Завжди дуже багато малювала. Зараз це дуже допомагає в створенні прикрас. Мені подобається «винаходити велосипед», придумувати щось нове і незвичайне!
 

У вас неймовірно красиві брошки, сережки, прикраси на шию. Як довго триває робота над однією прикрасою?

Дякуємо (посміхається). Часу на кожну прикрасу витрачаємо по-різному. Все залежить від складності виробу та від того, новий він чи це повтор. Створення нової моделі — це тривалий процес, який починається з виношування ідеї. І тут як пощастить. Можна і півроку думати і нічого не придумати, а можна за один день! Після того як ідея визріла і, як я завжди кажу, «вштирило», починається процес відтворення ескізів, підбору кольорової гами, матеріалів і фактур. Зшити виріб набагато швидше, ніж його придумати. 


А українські або західні селебріті носять ваші прикраси?

Серед моїх клієнтів є відомі українські актриси, ведучі та блогери. Але набагато більше я пишаюся тим, що мої прикраси можуть собі дозволити звичайні українські жінки. Кутюрна вишивка — це вид мистецтва, який дуже високо цінується у всьому світі. І звичайно ж, більшість майстрів, які працюють у цьому напрямку, відразу виходять на міжнародний рівень. Це логічно, адже за кордоном це розуміють, а відповідно, і платять більше. Моє завдання — розвиток і популяризація цього напрямку у нас, в Україні. Так, мої прикраси розлітаються по всьому світу. Але головна моя гордість — це те, що 80% моїх покупців і учениць з України.


Ви навчаєте дівчат майстерності створення прикрас. Скажіть, це особисті курси або онлайн?

Талант викладання я відкрила в собі порівняно нещодавно, десь 1,5 роки тому. Вперше мене запросили зняти онлайн-курс у досить відомій онлайн-школі в Росії. Так з'явився курс «Дизайн прикрас», який закінчило вже понад 1000 дівчат з усього світу. Трохи пізніше я відкрила свої авторські курси, на яких ділюся всім, що знаю сама. Треба відзначити, що вишивці я не вчилася. Я на 100% самоучка, і мій погляд на цю справу відрізняється. Завдяки цьому я розробила свою систему навчання і курси, яким немає аналогів!


У вас в курсі навчання не тільки вишивці, створенню прикрас з бісеру, а й маркетинговий супровід, мотиваційний. Це щоб адаптувати дівчат до реалій?

Все вірно. А ще вчимо фотопрезентації, тайм-менеджменту, особистісному розвитку. Я залучаю до навчання фахівців з різних областей, для того щоб показати, наскільки різнобічним та цікавим може бути життя дизайнера прикрас. Після проходження моїх курсів дівчатка досягають колосальних результатів. Багато хто відкриває свої майстерні, створює особисті бренди й успішно реалізує свої вироби в соціальних мережах.


Ви проводите з командою різні курси-марафони. Розкажіть, а чого ви там навчаєте?

Ой, так і не перелічити всього. Нині ми запустили два комплексних курси з вишивки, які включають в себе все, що стосується вишивки (колористика, композиція, малювання ескізу, різні техніки вишивки), і все, що пов’язане з презентацією і просуванням майстра. А також повноцінний курс «Маркетинг хендмейд» — посібник з налаштування реклами для майстрів рукоділля. Готуємо курс з фотопрезентації. Все навчання проходить онлайн на зовнішньому майданчику.
 

Ви також проводили безкоштовний марафон «7 стібків до успіху». А що було в цьому марафоні?

Ми назвали його курс-концентрат. Тому що в ньому зібрано найбільший сік (посміхається). Зараз готуємо продовження. Це повноцінний безкоштовний курс, де задіяні кращі українські майстри та експерти з різних областей: фотографи, стилісти, маркетологи, психологи, фітнес-тренери, фахівці з просування в соціальних мережах і інші. Наша мета — показати українським дівчатам, що можна і потрібно розвиватися не тільки в сфері вишивки, а й в інших областях. Намагаємося «прокачати» всі галузі, допомагаємо стати впевненішими в собі, налагодити реалізацію робіт. Курс, дійсно, прогримів у рукодільних колах. Нам вдалося зібрати 2500 дівчат з 10 країн, які шили одночасно. Так само я регулярно дарую кілька місць на платні курси дівчатам, які потрапили в скрутне фінансове або моральне становище. 


Які найближчі плани щодо особистого розвитку?

Я націлена підкорювати Париж. Планую закінчити школу Лесаж у Франції. Буду кутюр'є по-українськи з французьким шармом (посміхається).