Home

Майстер своєї справи

Тетяна Бікасова — косметолог, лікар-ін’єкціоніст. Тетяна пережила складний період, після якого почала життя з самого початку. Про таких кажуть «створила себе сама». Вона знає, як допомогти вашій шкірі та як запобігти старінню. Унікальність її в тому, що вона не тільки косметолог, але й психолог. 

В інтерв’ю поговорили про популярні процедури, домашній догляд та плани на майбутнє.
 

Тетяно, розкажіть про себе. З чого почався ваш шлях у світі косметології?

Незважаючи на медичну освіту, я ніколи не планувала пов'язувати своє життя з медициною або косметологією. Все змінилося у 1998 році. Одного вечора я поверталася з роботи додому на таксі, таксист не впорався з керуванням і на повній швидкості врізався в опору моста. Я дуже сильно вдарилася обличчям. У мене була черепно-мозкова травма, а обличчя спотворене до невпізнання — було зламано все, що можна зламати: ніс, щелепи, скроневі кістки... У лікарнях я провела майже два роки і пережила десятки операцій. Пізніше вчилася приймати нову себе, любити себе таку за допомогою психології. У підсумку така робота з собою привела мене до вивчення професійного догляду за обличчям. Сьогодні косметологія для мене перетворилася на психологічну терапію. Минуло вже понад 15 років — зараз я лікар-ін'єкціоніст зі своєю приватною практикою. Дівчатка випурхують із мого кабінету як на крилах — це результат моєї комплексної роботи косметолога і психолога!


Які труднощі зустрілися на вашому шляху на самому початку?

Як і будь-який підприємець, я зіштовхнулася з пошуком приміщення для роботи. Це, напевно, був один з найважчих періодів роботи. Я кілька разів зіткнулася з дуже недобросовісними орендодавцями, мені доводилося екстрено переїжджати з місця на місце. Але в минулому році відбулася дуже важлива для мене подія: я відкрила свій кабінет в новому районі на Позняках — на вулиці Бориса Гмирі. Моїм гостям у мене комфортно — ми можемо просто випити чаю і поговорити після процедури (посміхається).


Ви зараз отримуєте задоволення від своєї роботи?

Моя робота для мене дуже важлива. Я і раніше отримувала від неї задоволення, а зараз просто кайфую. Сьогодні я не можу відокремити роботу від свого життя: пацієнти телефонують ввечері, ми із задоволенням спілкуємося. Я косметолог 24 години на добу, і мені це подобається. А найприємніше — це спостерігати за тим, як змінюються пацієнти!
 

Тетяно, розкажіть про сезонний догляд за шкірою обличчя, особливо про зимовий. Багато хто стикався з алергією на холод і мороз. Чи зустрічалися вам такі випадки?

Є непогана порада для жінок-автомобілістів. Під'їжджаючи до місця призначення, за 5-10 хвилин до кінця поїздки потрібно зменшити температуру в салоні. Навіть таке просте рішення може допомогти позбутися різкого температурного перепаду і пов'язаних з цим проявів куперозу (посміхається). Ну а якщо серйозно, то до зими шкіру потрібно готувати. Осінь — найкраща пора для візиту до косметолога, адже усюдисущий сонячний ультрафіолет нам уже не завадить. Тому я рекомендую проводити курс біоревіталізації, з її допомогою шкіра миттєво насичується вологою, відновлюються обмінні процеси очищення та живлення. Це найпростіший метод профілактики старіння шкіри, зазвичай достатньо лише одного 15-20-хвилинного сеансу, щоб отримати прекрасний ефект. 


А ось якщо дівчині дуже хочеться поміняти якісь риси обличчя, які способи корекції для цього існують?

А чому ми говоримо тільки про дівчат? 20% відсотком моїх пацієнтів — чоловіки.

Якщо комусь дуже хочеться поміняти риси обличчя, то спочатку потрібно поговорити з психологом. Можливо, проблема зовсім не в вашому обличчі. Ще варто пам'ятати, що косметологія — це не хірургія. Я не змінюю риси обличчя, а зберігаю молодість і виправляю невеликі нюанси в зовнішності. Мої постійні клієнти люблять мене саме за те, що їхнє оточення і не здогадується, що вони відвідують косметолога. Просто панянка в свої 40 років виглядає на 30, і всі до цього звикають.


Цікаво, які процедури з догляду за обличчям найбільш затребувані — з вашого досвіду роботи?

Все залежить від того, які цілі ми з пацієнтом ставимо перед собою, але завжди потрібен комплексний підхід. Для зміцнення овалу обличчя можна пройти курс редермалізації — це введення під шкіру спеціальних «коктейлів», що складаються з біологічно-активних речовин; процедура швидко і легко відновлює водний баланс, пружність шкіри і підтягує провислий овал обличчя. Але є і більш дієвий метод — біоармування. Навколо біонитки формується каркас з власних клітин шкіри, тому через кілька тижнів, коли павутина розсмоктується, обличчя виглядає підтягнутим і оновленим. Після ін'єкції гель миттєво розгладжує зморшки шляхом заповнення порожнини під ними. Ну і, звичайно, ботокс


Як виглядає програма мінімум із догляду за шкірою в клініці і в домашніх умовах?

Домашній догляд дуже важливий, адже в правильно підібраному домашньому догляді 50% успіху. Варто пам’ятати, що є такі процеси, які потрібні кожному. Наприклад, відлущування мертвих клітин рогового шару шкіри — це нормальний фізіологічний процес, який протікає в шкірі постійно і практично непомітно. Але під впливом агресивних чинників навколишнього середовища в поєднанні з порушенням процесів регенерації (відновлення шкіри) на поверхні шкіри накопичуються відмерлі клітини рогового шару. Саме тому будь-якій шкірі, незалежно від типу і віку, потрібна процедура, яка допомагає позбутися відмерлих клітин і очистити пори, — це глибоке очищення, або ексфоліація, або пілінг.


До чого ви прагнете в професійній сфері? Які у вас цілі?

Я дуже хочу відкрити великий салон, де буду працювати не тільки я, а ще кілька майстрів. У мене дуже вузька спеціалізація — я ін'єкціоніст, хотілося б зосередиться саме на цьому. І в професійному плані я хочу рости саме в такому напрямку!


Я не змінюю риси обличчя, а зберігаю молодість і виправляю невеликі нюанси в зовнішності.