Home

ТОНКА РОБОТА МАЙСТРА

Катерина Овчарук — майстер перманентного макіяжу міжнародного рівня, тренер перманентного макіяжу PM Group, член Міжнародного союзу художників.

Їй вдалося знайти своє покликання, стати майстром улюбленої справи, впровадити новітні технології та зробити цей світ щасливішим на тисячі жіночих посмішок. В інтерв’ю журналу Gossip Катерина розповіла про професійну реалізацію, про створення першої в Україні спеціалізованої академії,  про міфи щодо ПМ та чому перманентний макіяж — це красиво і зручно!
 

Катерино, розкажіть, як ви стали працювати майстром перманентного макіяжу? З чого почалася ваша історія? 

6 років тому, коли я починала, професія майстра перманентного макіяжу не була популярною, та й сама процедура не була розповсюджена, як сьогодні. Моя на той час подруга, відкриваючи салон краси, запропонувала мені роботу. Адже я якраз закінчила останній курс художнього факультету, а хто, як не людина зі стажем 7 років художньої школи та 6 років академії, могла виконувати таку процедуру бездоганно (посміхається)? Симетрія, колористика, вміння намалювати та бачити гарні форми — це вже половина успіху. А ще навчання, навчання, навчання. Але вперше побачивши чудові перетворення клієнтів всього за 2 години роботи, їхні щасливі очі, коли вони брали дзеркало в руки одразу після процедури, я відчула щастя. Після цього перманент став моєю любов’ю. Я відразу зрозуміла: «Я знайшла себе!»


Яких естетичних цілей можна досягти за допомогою перманентного макіяжу? 

Сьогодні перманент у професійних руках — це лише підкреслення ваших найкращих сторін. Це натурально, естетично, виглядає як нюдовий макіяж, з плавними та градієнтними переходами. Я люблю надавати погляду виразності, вустам — чутливого відблиску та спокусливого тону, обрамляти природний ріст брів в гарну форму та надавати ефекту густоти. Перманентний макіяж допомагає виправити природну асиметрію або візуально промалювати, до прикладу, брови там, де вони не ростуть, або місця шрамів та опіків. 

Також ми пропонуємо жінкам після хіміотерапії та хворим на алопецію процедури перманенту брів та повік безкоштовно! Таким чином, жінки стають більш впевненими в собі! І це найвища нагорода.

 

Якими техніками для брів, губ чи очей ви користуєтеся? 

Технік нанесення та ефектів безліч. Сьогодні тренд — це «любов до шкіри», тобто максимально атравматичні техніки, заживання яких — 3-7 днів без кірочок, набряків та подальшої реабілітації. В моді натуральність! І я стараюсь завжди бути в тренді новинок, популярних тонів, технік, апаратів, що допомагають мені створювати повноцінний образ на обличчі клієнта. Назву найпопулярніші для брів: пудрове напилення, шотування, техніка сухої кисті, омбре, безконтурний оксамит, волоскова техніка; для губ: акварель, помадна техніка, алмазний напил, 3D-алмаз, омбре губ, перламутровий ефект, контур з розтушуванням, оксамит; для очей: міжвійна стрілка, класична, стрілка з розтушуванням. Насправді, самих технік не так багато, а от вже ефект, який можна створити, залежить від рук майстра.


Багато жінок скептично ставляться до перманенту на обличчі. Розвійте міф, чому перманентний макіяж — це красиво та зручно!

Насправді, негативна думка про перманент пішла ще зі слова «татуаж», коли так 10-15 років тому називали, по суті, тату на обличчі, яке являло собою глибоке та травматичне внесення пігменту в шкіру. Його, на жаль, важко вивести та він має неприродні відтінки — синій, зелений і т. ін. Але сьогодні перманентний макіяж — це легкий, нетравматичний метод з пігментами нового покоління, що гарно і природно виглядає, не змінюючи колір, та повністю виходить з тіла, якщо ви не поновляєте його або ж бажаєте змінити і форму, і колір з часом. Тому головне — довіритися професіоналу та не економите на процедурі, і ви отримаєте результат на 1000% кращий, ніж очікували. І я вже не кажу про неймовірну зручність, яка дозволяє економити мінімум півгодинки зранку на макіяжі та виглядати завжди на всі 100!
 

Вже скоро ви плануєте відкрити першу в Україні, а може, навіть у світі, спеціалізовану академію. Скажіть, що це буде? 

Так, зовсім скоро я втілю в життя мою мрію! І це дійсно перша спеціалізована академія перманентного макіяжу в Україні, де вивірено кожну деталь: від будівництва до створення дизайн-проекту та його виконання. Кожен квадратний метр продуманий для правильного процесу навчання: зони теорії, демонстрації та практики. Впевнена, в тій атмосфері кожен початківець та досвідчений майстер зможе надихнутись та по-новому закохатись у цю прекрасну справу. Я щиро хочу надати своїм клієнтам, учням та колегам той сервіс, на який вони заслуговують! Адже кожна з нас варта найкращого!


Ви є міжнародним тренером перманентного макіяжу PM Group, часто проводите навчання для майстрів та майстрів-початківців. З чого складається курс? 

Так, я міжнародний тренер, проводжу навчання та підвищення кваліфікації для працюючих майстрів в Україні та за її межами. У 2018 та 2019 роках я була з виїзними майстер-класами у Греції. Також є багато запрошень за кордон, але мій графік надто завантажений, наразі зосереджена на Україну. Адже ті, хто планують пройти навчання саме в мене, їдуть до мене з усіх куточків України та світу, за що я дуже вдячна. Вдячна, що цінується моя творчість. Тому я і стараюсь віддавати своїм учням, як кажуть, сторицею. На цьому і будується весь процес! Дуже багато теорії, відпрацювання перед практикою, що дає чудові результати.
 

Якщо підсумувати, як майстер може реалізуватися в професії?

Дуже цікаве запитання, дякую (посміхається). Насправді, якщо не прагнути до реалізації, це спричиняє так зване професійне вигорання, тому, перш за все, головна мета, яку має ставити перед собою будь-який майстер, — бути найкращим майстром в місті чи в Україні, бути чемпіоном країни чи світу, відкрити тренінг-студію, бути суддею, спікером чи працювати, навчати за кордоном і т. ін. Правильна реалізація залежить від вірно поставленої мети! Тож якщо вона є — тільки вперед! А всесвіт завжди чує наші бажання!