Home

Гордість країни


СПІВАЧКА ТА АВТОРКА ПРОЕКТУ ОЛЕКСАНДРА КАСПЕР ПРО СВІЙ ДЕБЮТ В РОЛІ АВТОРА ІДЕЇ ПРОЕКТУ ТА ПРО ІНШЕ.
 

Alexandra Kasper — це ваш псевдонім? Розкажіть історію походження.

Так, в творчому світі панують свої закони, бездоганно слідувати яким доводиться кожному артистові, який ступає на цей шлях. Ім’я людини має прямий вплив на її долю, а отже, і на творчий шлях (посміхається). Офіційно виступати під сценічним псевдонімом Alexandra Kasper я почала з 2013-го року. З першою частиною творчого псевдоніму все ясно, тому що саме це ім’я я отримала при хрещенні, в перекладі з грецької мови воно означає «мужня», «захисниця» і точно відображає моє особисте сходження по життєвій і по творчій ниві. Друге слово «Kasper» несе в собі певну символіку поваги і тепла як для мене, так і для всієї моєї родини. Це прізвище чоловіка (єврейського походження), який у воєнні роки виростив і виховав мого дідуся. Наскільки мені відомо, в основі прізвища Каспер лежить аналогічне чоловіче ім’я Каспер (з грец. «Дорогоцінний секрет»), досить поширене в Україні, Білорусі та Польщі. Воно пов’язане з римсько-католицькою традицією, коли дітям при хрещенні давали латинські імена. Саме цей сценічний псевдонім став органічною основою мого творчого життя, який, з одного боку, додає впевненості, з іншого — завжди повертає до тієї землі звідки твоє коріння і твій початок.


Коли ви зрозуміли, що саме оперний жанр є вашим покли- канням? До цього ви багато років працювали у театрі й доволі успішно. Чому вирішили полишити театральну сцену та присвятити себе сольній кар’єрі?

Покликанням для мене називається робота, якою людина займається із задоволенням. Просто багато хто з нас знаходиться в пошуку своєї улюбленої справи, а значить, і природного покликання, все життя. Я розуміла і відчувала своє покликання з раннього віку. Звичайно, за плечима маю повну музичну та театральну освіту (Білоруська державна академія мистецтв), але завжди хотілося об’єднати ці два аспекти воєдино. Що ж стосується театральної сцени, я ніколи її не залишала. Театр, його елементи, є обов’язковою частиною мого концертного життя, кожного сценічного номера. Я не розділяю для себе ці два поняття. Для мене це одне органічне дійство, магія і любов, які створюються на сцені, одночасно з глядачем. А сольній кар’єрі вирішила присвятити себе через причину, можливо, банальну — я виросла, а разом зі мною і мої мрії, цілі і творчий потенціал!
 

Ваш особистий стиль виконання — Сlassical Сrossover. Розкажіть трохи про сам стиль та як прийшли до цього напрямку?

Classical Сrossover завойовує все більшу світову популяр- ність, гармонійно поєднуючи різні музичні стилі і жанри (з англ. — «переходити»). Популярні виконавці Сіссел Шір- шебо, Сара Брайтман, Емма Шаплін, Андреа Бочеллі, Алес- сандро Сафіна, Russell Watson, а також Aria, Amici Forever, Appassionante, Світлана Феодулова, Ванесса Мей, Джош Гробан, Il Divo, Джекі Іванко, Natasha Marsh, Giorgia Fumanti, Mario Frangoulis, Vittorio Grigolo, Tarja Turunen, Floor Jansen і багато інших успішно працюють в стилі Classical Crossover, додаючи до класичної основи попелементи, стираючи межі між музичними стилями. Classical Сrossover розвивається на величезній музичній території, набуваючи все більше шанувальників. Особисто я прийшла до цього напрямку в своїй творчості як до стилю, в якому органічно існую і який підкреслює і розкри- ває індивідуальність мого творчого світу. Крокую в ногу з часом (посміхається). Звичайно, стримуючим фактором стилю є необхідність високого рівня освіченості і таланту як композиторів, так і аранжувальників, музикантів і самого виконавця. Але я з гордістю можу відзначити той факт, що мені вдалося зібрати в своїй команді саме таких професіоналів!

Говорити про цей стиль і його багатогранність можна багато, але краще один раз прийти — почути і побачити все на власні очі. Запрошую всіх охочих поринути в прекрасний світ музично-театрального дійства разом зі мною на найближчих концертах у Києві (22 листопада в Музеї Шевченка, березень — планетарій).

 

У вас є написаний альбом. Скажіть, що лежить в його основі? Чим ви надихались при його створенні?

Альбом Volume I мій перший, а тому дуже важливий і довгоочікуваний альбом, як для будь-якого виконавця. 12 композицій, 12 різних композиторів, 12 класичних творів, стилізованих в сучасному ключі — типовий Сlassical Сrossover. В його основі переплетені джазові, східні, етнічні мотиви, все, що є близьким для мене. Надихнулася я творчістю композиторів-класиків та безпосередніми потребами нашого з вами сучасного суспіль- ства. А саме — переглянути музику різних епох і культур через призму сучасних тенденцій, технологій і технічних можливостей голосу. Ще один виток натхнення ти отримуєш безпосередньо вже в процесі запису композицій. Адже одна справа — первісний задум і зовсім інша — його реалізація. В творчий процес поринаєш з головою, проводиш безсонні ночі спочатку над партитурами, потім над чорновими варіантами записів, намагаючись почути все до дрібниць і довести кожну нотку до досконалого звучання. Звичайно, я задоволена альбомом, це велика праця не тільки одного виконавця. Але я можу точно сказати, що «перший млинець не нанівець»!

 

А де можна зараз вас почути? В Україні часто виступаєте?

Найближчий концерт Romance  в Києві відбудеться 22 листопада в приміщенні Націо- нального музею ім. Т.Г. Шевченка (б-р Шевченка, 12). Я із задоволенням запрошую на цю подію всіх охочих.


Приємна атмосфера світлої зали музею, з унікальною прозорою стелею і видом на зоряне небо, взаємодія і взаємопроникнення худож- ньої частини музею з класичною музикою російських і зарубіжних композиторів нікого не залишать байдужим. Концерт може відвідати кожен охочий. З детальною інформацією про захід можна ознайомитись за посиланням:

https://kontramarka.ua/ ru/romance-58067.html


В Києві я виступаю часто, але хочу відвідати з концертами і інші міста України — Львів, Одесу, Харків,  Дніпропетровськ та ін. В цьому році пройдуть гастролі в Ізраїлі, Китаї та Білорусі.
 

В  грудні  вас   запросили   виступити в Китаї. Це дуже шанобливо для України. Скажіть, що це буде за захід?

Почну з невеликої передмови. Свої  перші заняття з вокалу в Києві я почала під керівництвом Людмили В’ячеславівни Гармаш, яка дала мені не тільки основи вокальної техніки, але і теплоту і розуміння жіночого серця. І звичайно, з плином часу ця людина стала для мене дуже близькою і рідною. Рік тому Людмила В’ячеславівна прийняла пропозиції про проведення майстер-класів з академічного вокалу в Китаї. Зараз за її ініціативою мене запрошує 柏少   Bai Shaorong приїхати з концертом в провінцію Шандун. 柏  音  国 际  文 化交 流 中 心 Bai Yin International Cultural Exchange Center — це організація, яка займається культурно-музичними зв’язками з Європою (Україна, Росія, Німеччина), Австралією, Кореєю та ін. З радістю чекаю зустрічі з Китаєм, безсумнівно, яскравою і не останньою. Я це точно знаю!

В  програму   входять  твори  російської і зарубіжної класики (Верді, Каталані, Рахманінов, Чайковський). У найближчих планах — я хочу познайомити китайського слухача і з авторськими творами (посміхається).

 

Розкажіть про власний проект, який ви готуєте до запуску?

Так,  наразі  готуємо авторський проект The Trust Island — в жанрі філософської казки. Буває так, що коли стаєш безпосереднім учасником тої чи іншої музично-театральної дії, ловиш себе на думці про те, що вся її канва нагадує собою чарівні сни, наповнені яскравими моментами, які охоплюють безліч світів за межами нашої реальності The Trust Island — якраз той самий плід, витканий з фантазій і реалій повсякденного життя. Даний театрально-музичний перформанс складається з низки моментів, які живуть лише мить  в сновидіннях, 

ле варто лише розплющити очі, як картинка одразу зникає, залишаючи після себе змащений слід: «Це театр. Театр, що складається з уривків і спогадів». Сподіваюся, що сюжетна лінія і образи «зайдуть» глядачеві і магія дії не залишить нікого байдужим. Доторкнувшись до цієї вистави, складається враження хиткої, старої реальності, яку так легко зруйнувати одним лише рухом руки. Моя творчість балансує на грані дійсності і вигадки, малює ілюзії, де неможливе стає можливим і навпаки... Повноцінне втілення мого творчого задуму було б неможливим без меценатської підтримки Валентина Магаріла, який одночасно є і мужнім плечем та опорою у вирішенні багатьох питань, та першим оцінювачем готового матеріалу. Ще одна людина, яка поруч і вдень, і вночі, контролює всі аспекти мого творчого життя і цього проекту безпосередньо — Анастасія Кірієнко (адміністратор проекту). Це люди, яким я цілковито довіряю, і вони довіряють та вірять в мене. Для мене цей проект як дитя, те, що створено, продумано, втілено і прожито мною. Жанр філософської казки вибраний невипадково, щоб не обтяжувати емоційну концепцію, а навпаки, безстрашно героїчно йти вперед, на зустріч до себе.


А що лежить в основі «Філософської казки»?

Філософська казка — жанр вельми популярний серед юнацтва і цілком дорослих людей. Майже кожен проходить період занурення в історію Екзюпері про «Маленького принца» або «Чайку на ім’я Джонатан Лівінгстон» Річарда Баха. Погодьтеся, досить приємно подумати про вічне, як би ненароком, наповнюючись емоціями, що не зобов’язують висновками, не напружують голову громіздким категоріальним апаратом і багатоступінчатими міркуваннями. Я ж пропоную всі ці можливості і трансформації пережити разом зі мною, з діючим персонажем на сцені і водночас самотужки кожному, хто буде знаходитися в залі. Адже одна справа, коли ми занурені в читання, і зовсім інша, коли всі наші почуття — зір, слух, просторове сприйняття взаємодіють одне  

з одним. Звичайно, теми вічні — любов, самотність, довіра і зрада, такі близькі всім нам. І я не виняток, адже будь-який авторський витвір є результатом пережитого особистого (посміхається).

 

Чим ви захоплюєтесь?

Одне з моїх хобі — це Exotic pole dance. Займаюся в студії Banana у Юлії Ягодки. Позитивна, прикольна і майстер своєї справи, захоплююся нею! Моя жіноча впевненість, відчуття сексуальності, рішучості і жвавості зросло, по-іншому розкрилася жіноча енергія. Цей стиль дав мені поглиблювати і розширювати, приміряти на себе  образи, які раніше я недопочувала. І ще моє потужне джерело натхнення — це йога. Я займаюся у інструктора Української федерації йоги Івана Улітко. Це величезний яскравий світ. Це книга між книг.
 

А які у вас глобальні плани на майбутнє? Ким себе бачите через 10 років?

Я за гармонію і баланс (посміхається). По-перше, повноцінно реалізувати мій авторський проект не тільки в Україні, а й за кордоном. Через років 5 відкрити свою вокальну школу-студію, а років через 10 написати монографію, в основу якої ляже мій метод. Я і зараз викладаю, методика існує і втілюється в життя, просто хотілося б її підсумувати в збірник, щоб нею могли користуватися і застосовувати більша кількість людей.

Ну і звичайно, концертна діяльність, без якої я не уявляю своє життя.


Я відкрита для нових проектів і є думки з приводу нових авторських. Чим більше я дарую людям моментів зустрічі з прекрасним, тим щасливішою стаю!