НАТАЛІЯ БАДЕР — засновниця Foodtherapy, модель та мама. Як жити здорово?
Як правильно харчуватися та яких продуктів остерігатися? Інтерв’ю для журналу GOSSIP magazine.
Ви засновниця Foodtherapy. Розкажіть, що це за проект?
Так, ми створили консультаційно-оздоровчий комплекс, проект під назвою Foodtherapy. Це союз однодумців і прихильників здорового способу життя і харчування, головна мета якого — поділитися своїм інтелектуальним капіталом і посприяти поліпшенню фізичного стану всіх зацікавлених у цьому людей. Ми допомагаємо розкрити природні джерела для здоров’я, адже людству все це вже давно дано, ми просто ними не користуємося. Моє особисте послання — показати, що життя без медикаментів можливе! Люди здоровіші, коли вони правильно харчуються, вживають трави та продукти, необхідні організму.
Тобто ви допомагаєте людям усвідомити, що таке насправді здорове життя, і завдяки Foodtherapy спрямовуєте їх в потрібне русло?
Так, ми допомагаємо людям отримати знання про те, як працює організм, як потрібно прислуховуватися до свого тіла і в який момент воно подає нам сигнали, допомагаємо знайти відповіді на багато запитань. В світі не існує єдиної системи оздоровлення, тому наш центр пропонує спочатку здати всі аналізи, провести діагностику, і вже на основі аналізів ми знаходимо та ліквідуємо ту недугу, з якою людина прийшла. Дуже багато хто шукав причини захворювань роками, звертався до лікарів і ніяк не знаходив відповіді на запитання, що з ним не так. Болить якийсь орган, але ніхто не може сказати, чому. Ми налагоджуємо систему організму для того, щоб люди розуміли, як все працює.
У вас на сайті є розділ навчання. Тобто будь-який охочий може пройти навчання у вас в центрі?
Сьогодні ми на стадії розробки проекту навчання у нас в центрі, але в найближчому майбутньому реалізуємо його. Адже розуміємо, що у нас є інформація, якою треба ділитися, щоб фахівці чи звичайні люди, які мають намір стати здоровішими, отримали ази та закріпили знання. Наразі ми займаємося виробництвом власної свіжовичавленої олії. Прошу ознайомитися на www.foodtherapy.com.ua
Наталіє, зараз існує надлишок інформації про корисні і шкідливі продукти харчування. Допоможіть розібратися, що дійсно правда, а що — омана та провокація. Що для вас «шкідливі» продукти?
Як я вже казала, кожен організм індивідуальний в своєму травленні. Для когось сира, рослинна їжа буде дуже корисною, а для інших, напри- клад, людей з виразкою чи панкреатитом, може бути навпаки — шкідливою. Однозначно шкід- лива для будь-якого організму рафінована їжа. Адже це відсутність клітковини, наявність кон- сервантів, цукрозамінників, фарбників, підси- лювачів смаку та аромату. Ці складники здатні посилювати діяльність головного мозку людини в сотні разів, тим самим порушуючи клітини мозку, а також роботу печінки. Отже, через неправильне харчування та продукти, які мають в своєму складі вищеперераховані компоненти, в організмі відбувається певний збій в системі, що пізніше, ймовірно, переросте в серйозні захворю- вання. Важливо думати, що ми їмо!
Ви завжди читаєте склад продуктів перед покупкою?
Обов’язково! Я завжди, перед тим як покласти в продуктовий кошик якийсь продукт, ознайомлююсь зі складом. Але за багато років мого харчування я для себе створила певну систему. Наприклад, купую зовсім прості продукти, а вже з них створюю собі гармонію на тарілці. Якщо риба — обов’язково дика, яка вирощена не на антибіотиках та гормонах, запечена, а не смажена. Звичайна корисна каша, більше овочів та фруктів. Все це я роблю для свого організму, щоб йому було легше перетравлювати їжу, він був здоровим та не витрачав силу й енергію на перетравлювання хімічних речовин.
Останнім часом також стало модним вказувати з приводу і без, що продукт не містить глютену. Звідки пішла така думка?
Так, дійсно, зараз ведеться багато розмов та суперечок з приводу цього питання. Це не данина моді, а реалії нашого життя. Зерно замочують в хімії, щоб отримати великий урожай, і нашому геному потрібен час, щоб адаптуватися. Ціна цієї адаптації — глютенове захворювання. Так як наш геном заточений під вживання натуральних, природних продуктів, хімія в продуктах харчування є ключовим та поворотним фактором у створенні дисбактеріозу та дисбіозу. Це призводить до «поломки» ЖКТ та розвитку в організмі різних захворювань: від автоімунних до пухлин.
Наталіє, а ви приймаєте вітаміни?
Час від часу я здаю аналізи та перевіряю свій організм на мікроелементи. Адже в нашому житті, як не крути, присутній стрес, який на себе забирає багато корисних елементів, вітамінів. Організм не завжди встигає справлятися з цими чинниками, тому інколи доводиться поповнювати його вітамінами.
Як ви харчуєтеся зараз?
Я дуже полюбляю експериментувати! Колись я була сироїдом. Вживала тільки овочі, фрукти, зелень — це все було в сирому вигляді. В той період я почувалася просто пречудово, легко (посміхається). Але було складно в соціумі, адже мене не розуміли мої близькі, знайомі, тому мені довелося перейти на приготовлену їжу. Сьогодні в моєму раціоні відсутні м'ясо, молочні продукти, яйця, цукор, солодощі.
А діти? Які продукти забороняєте їм вживати?
Моя думка така: дитина — це маленька окрема особистість, вона має свій вибір зробити самостійно в свідомому віці. Дітям я намагаюсь давати корисні продукти та менше солодощів. Але я прививаю їм правильне харчування сьогодні, адже все, що любить вживати дорослий, — це переважно харчові звички з дитинства.