Home

На чистоту


 Євгене, після нашого минулого інтерв'ю багатьом стало цікаво, як ви опинилися в ролі батька-одинака? Ви про це ніде не згадували.

У жодній публікації, статті, коментарі я ніколи не оприлюднював причин розриву сімейних стосунків, ця тема завжди була закритою для публічного обговорення. Це також стало й основною причиною моєї відмови взяти участь у проекті «Наречена для тата» (канал «СТБ»), куди мене неодноразово запрошували. Але певні особи з родини екс-дружини не хочуть жити спокійно і продовжують у суспільстві «поливати мене брудом». Тому настав час трохи привідкрити завісу, а що було насправді…

Після публікації інтерв’ю в травневому випуску журналу GOSSIP, цього ж інтерв’ю на офіційному сайті журналу  (як мені відомо, стаття мала близько 20 тисяч переглядів), виходу сюжету до Дня батька про нас з сином на ужгородському телевізійному каналі «21 канал» (більш ніж 35 тисяч переглядів в Інтернеті) багатьох жінок зацікавило таке:

Чи жива мама сина?

Мама сина жива-здорова, намагається влаштувати своє особисте життя. 

Чому син живе зі мною?

Під час розлучного процесу, коли я забирав сина з будинку жінки, він став жалітися, що баба Оля (екс-теща) б’є і знущається з нього, а мама його не захищає. Попросив забрати його жити до себе. На моє звернення до районної служби у справах дітей отримав формальну відповідь, що дитину не ображають, там все класно. Адвокати, до яких я звертався по допомогу, твердили, що нереально, щоб дитина жила з батьком, тому що, згідно з судовою практикою, дитину завжди залишають проживати тільки з мамою. Кожен раз, коли син, серйозно дивлячись мені в очі, питав мене, чи роблю все для того, щоб ми жили разом, я розумів, що настав час для прийняття найвідповідальнішого рішення у моєму житті. І я його прийняв: вирішив самостійно відстоювати в суді право сина на щасливе майбутнє. Для цього довелося інтенсивно вивчати Цивільний процесуальний кодекс України, Сімейний кодекс України, судову практику (рішення місцевих, апеляційних судів, Верховного Суду України); багато читати на адвокатських форумах; вчитися правильно, уважно і грамотно поводися в судовому процесі; писати позовну заяву, різні клопотання, заяви про долучення доказів тощо. В суді адвокат дружини, коли побачив, що я сам, відразу повівся так, ніби вже виграв процес, прослідковувались зверхність і недооцінювання. Але у нас була різна мотивація: він боровся за рішення суду, яким сторона планувала маніпулювати мною (дам чи не дам дитину, якщо дам, то на яких умовах…) і свій гонорар; а я — за наше з сином щастя. І мені, з Божою допомогою, вдалося відстояти в суді право сина на вибір, у кого з батьків він хоче проживати.

Як мені вдалося забрати, відсудити сина у мами?                                          

Більшість жінок вважають дітей своєю власністю, використовуючи їх як засіб маніпуляції і впливу на чоловіків. І при розлученні мами мають впевненість, що дитина залишиться з нею. Цю думку підкріплює і поведінка більшості тат, які при розлучному процесі самоусуваються від можливості самому виховувати дитину. Тому судові рішення і виносять на користь мам. Але не потрібно забувати, що дитина — це не приватна власність мами чи тата, а особистість, яка має свої бажання, думку, характер, емоції, світогляд тощо, з якими треба рахуватись, відкидаючи свої власні амбіції. Окрім того, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини від 01.07.2017 р., яке вступило в законну силу на території України з 01.10.2017 р., змінено порядок розгляду справ про визначення місця проживання неповнолітніх дітей: під час прийняття рішення щодо опіки над дитиною суд має виходити з початкової презумпції рівності батька і матері в правах і враховувати їхнє матеріальне становище і психологічний стан.

Тому я не забирав і не відсуджував дитину у мами, а просто заявив про своє бажання проживати разом з сином і відстояв у суді його право на вибір. Мама вільно спілкується з дитиною 7 разів на місяць, коли я на добових чергування. І це вибір сина, який у цій ситуації не розривається між батьками, а отримав спокій, душевну гармонію і можливість для нормального розвитку.                                                                                     

Як встигаю поєднувати нелегку роботу в хірургії, побут, виховання дитини та регулярні поїздки з сином? 

У своєму житті кожна людина може досягнути дуже багато чого і стати успішною. Головне — не лінитися, кожен раз ставити певну мету, мати бажання до її реалізації, правильно планувати роботу та ефективно використовувати свій час, вміти відмежовувати робочі моменти від домашніх.                                                                                                                   

Я працюю хірургом у державній лікарні та приватному медичному центрі в м. Ужгороді. Залишаю всі робочі справи на роботі. Якщо б приносив з роботи стрес і негативні емоції, то не зміг би повноцінно приділяти сину час. І навпаки: домашні справи залишаю вдома. У мене дуже гарні як директор лікарні, так і завідувач відділення, які розуміють мою життєву ситуацію, але в робочий час потрібно займатися робочими справами. Робота приносить багато стресу, і, щоб упоратися з ним, необхідно чітко дотримуватися кордонів між роботою та особистим життям.

У побуті мені допомагає син Євген, з яким легко знаходимо спільну мову, разом плануємо день, робимо покупки, прибираємо, готуємо їжу, миємо посуд, їздимо на фотосесії та покази, відпочиваємо тощо. Списки завдань розписую за пріоритетами, заздалегідь планую головну справу дня і беруся за неї першою. Здається, що одна справа — це дуже мало. Але це 365 важливих справ на рік. Увечері перераховую, що сьогодні встиг зробити, а що — переношу на інший час. Чітко ділю свої обов'язки на ті, що можна виконувати між справою, і ті, що вимагають повної включеності. Залишаю для них найзручніший час, коли дитина спить. Окрім того, нам доводиться багато їздити на фотозйомки, модельні покази не тільки по Україні (Ужгород, Львів, Київ), а й за кордон: Словаччина (Кошіце), Франція (Париж), Італія (Гарда, Верона, Мілан, Флоренція, Ріміні), Словенія (Марібор), Угорщина (Ніредьхаза, Будапешт). Паралельно син навчався по вихідних у модельній школі в м. Києві. Якщо правильно планувати день, тиждень, місяць і т. ін., можна встигати робити все. Головне — бажання. Коефіцієнт корисної дії у мене зараз на надзвичайно високому рівні  Це важко, але це можливо. 
 

Через що ж стався розрив, та ще й такий, коли син залишився з батьком, адже це рідкість?

Щоб зрозуміти сутність проблеми, що виникла, треба трохи  заглибитись в психологію сім’ї. В ідеалі батьки мають бути еталоном і прикладом для наслідування для своїх діток. На жаль, екс-дружина стала заручницею життєвих обставин, коли з 5-ти років вони з сестрою залишились без батька, який трагічно загинув при виконанні службових обов’язків, а їхня мати після цього особливо не переймалася вихованням дочок, влаштовуючи своє особисте життя. Крім того, вибудувала таку собі життєву лінію: вона живе для себе, не займається вихованням та навчанням дітей; психологічно надломлені дочки безапеляційно виконують всі вказівки матері, займаються побутом та вихованням меншого брата, заробляють на свої потреби та навчання, оплачують всі комунальні послуги та утримують брата, при цьому не мають права на власну думку та рішення. З моєю появою ця структура стала руйнуватись…

Показовою є ситуація, яка характеризує сутність екс-тещі не тільки як матері, а і людини в цілому, коли вона 7-річного сина від другого шлюбу з власної ініціативи відправила на проживання в сім’ю мачухи, де дитина прожила практично 3,5 роки. Односільчанам пояснювала своє рішення тим, що в неї немає грошей і часу займатися сином. Окрім того, незважаючи на те, що дитина вже постійно проживала у батька, в суді взяла виконавчий лист з примусового стягнення аліментів, мотивуючи це тим, що бувший чоловік має їй платити гроші за сина.

З самого початку стосунки з майбутньою тещею не склалися. Особа, яка все життя жила за чиїсь рахунок, сприйняла і мене як такий собі банкомат, з якого вона буде мати гроші на всі свої потреби. У зв’язку з тим, що її бажання не здійснилися, бо я виявився неслухняним зятем ☺☺☺, вона стала реалізовувати свою хворобливу обіцянку зробити все, щоб ми з жінкою розлучилися.

Незважаючи на те, що ми з дружиною жили окремо, вплив на неї її матері був колосальним,  а жінку переслідував страх сказати мамі «ні». Через це між нами постійно виникали конфлікти, напруга у стосунках тільки зростала. Після народження нашого сина мені була поставлена умова, що маю переписати квартиру на неї, бо вона мені народила сина. Почалися маніпуляції через дитину: «Не буде по-моєму, заберу дитину, поїду до мами…». Наші з жінкою погляди на життя стали радикально протилежними, в її словах з’явилося багато брехні. Це все і ще кілька визначальних обставин призвели до розірвання шлюбу.


А ви й справді від душі пробачили дружину або прощати не було за що, просто так склалися обставини?

Мені немає за що ображатися на екс-дружину, тому що кожна людина сама вибирає свій життєвий шлях. На жаль, вона живе в постійній залежності від вказівок своєї мами. На мою думку, вона не буде щаслива ні з ким, доки буде продовжуватись ця тенденція. Особисто мені розлучення дало поштовх радикально змінити своє життя. Окрім того, відкрило нові знайомства, перспективи та можливості як для мене, так і для сина. За це я їй тільки вдячний ☺☺☺.


Але як ви пояснювали синові, що мама з вами більше жити не буде? Які слова підібрали, щоб це простіше було пережити?

Спочатку це було важко, бо син постійно ставив запитання: «Чому мама не хоче жити з нами?» Моя відповідь, що в житті не завжди все те, що ми хочемо, обов'язково здійснюється, його не влаштовувала. Але з часом він для себе сам розібрався в ситуації, що мамі не дозволяє жити з нами баба Оля (екс-теща), і ця тема більше не піднімалася.
 

Є вислів, що ніхто ніколи не замінить дитині матері. Але дивлячись на ваші стосунки з сином, складно уявити, що йому хоч на хвилинку може бути погано. Як ви знайшли гармонію з сином? З соцмереж складається враження, що син — це і є ваше життя. Це так?

Взагалі діти — це щось неймовірне. Маленькі янголи, які радикально змінюють життя, навколишній світ, а найголовніше — змінюють пріоритети. Син — мій стимул до руху вперед та нових звершень, дає мені сили працювати у важких умовах сучасної української медицини і не здаватися, мотивація бути успішним, бо він рівняється на мене. А я, своєю чергою, стараюсь належно виконувати свій батьківський обов'язок, намагаюсь дати йому гарне виховання та освіту. Ми разом з сином змінюємо стереотипи, показуючи своїм прикладом, як вдвох можна стати успішними.


А яка жінка потрібна саме вам?

Чесна, порядна людяна, яка вже чітко знає, чого хоче в житті; мріє стати гарною мамою; вміє терпіти життєві труднощі та буде адекватно ставитися до мого сина, не використовуючи його для певних маніпуляцій, щоб досягнути своїх локальних завдань.


Поділіться останніми досягненнями вашого сина. Він росте не по роках, а по годинах!

- Нагороджений дипломом Best Top 100 Kid’s Models (травень 2019 р.);

- модель для ТМ Be easy; Galushko Kids; Gufo Kids;

- учасник відеозйомки соціального ролика для глянцевого журналу Ukrainian People (червень 2019 р.);

- обличчя обкладинки літнього випуску дитячого глянцевого журналу LolaKids (2019 р.); 

- один з героїв публікації ювілейного випуску глянцевого журналу Ukrainian People в рубриці «Зіркові діти» (липень 2019 р.);

- учасник фотопроекту для глянцевого журналу СOOL kids (липень 2019 р.);

- нагороджений дипломом учасника всеукраїнського фотоконкурсу Kids Fashion Icon 2019 від CriSse Production Center (серпень 2019 р.);

- нагороджений дипломом і кубком «Видатна дитина століття 2019» за версією всеукраїнського глянцевого журналу «Пастьєра» (серпень 2019 р.);

- знімався в рекламному ролику для медичного центру Prevention в м. Ужгороді (серпень 2019 р.);

- нагороджений медаллю та дипломом «100 найкрасивіших дітей України» за версією глянцевого журналу Fashion Today. Опублікований в ювілейному випуску журналу Fashion Today (серпень 2019р.);

- знімався для реклами приватної клініки «МедЛайн» в м. Києві (серпень 2019 р.);

- учасник fashion-проекту глянцевого журналу Ukrainian People, модель для ТМ TAGO kids; (серпень 2019  р.);

- отримав кубок і диплом лауреата модної дитячої премії «Пломбір» у номінації Best Boy Model 2019 (серпень 2019 р.);

- обличчя рекламної кампанії модної дитячої премії «Пломбір» в 2020 році;

- обличчя обкладинки та один з головних героїв третьої дитячої енциклопедії «Найвидатніші діти України». Нагороджений медаллю та дипломом «Найвидатніші діти України»  (вересень 2019 р.);

- нагороджений двома дипломами учасника Ukrainian Kid’s Fashion Week на Хрещатику, модель для ТМ Vira Style, «Ельфик» (серпень 2019 р.);

- разом з батьком обличчя обкладинки та головний герой публікації осіннього випуску глянцевого журналу Event World (вересень 2019 р.);

- опублікований у глянцевому журналі Ukrainian People в рубриці «Тренди осені 2019» (вересень 2019 р.); 

- герой кількох сюжетів «21 канал», Ужгород;

- учасник спільного фотопроекту дитячого бренда Gufo Kids і глянцевого журналу Monet (вересень 2019 р.);

- один з головних з героїв програми «Мій тиждень з Мирославою Гараздій», канал TV21 Ungvár (вересень 2019 р.);

- один з головних героїв прямого ефіру в «Ранок з UA:ЗАКАРПАТТЯ» на каналі «UA:ЗАКАРПАТТЯ» (вересень 2019 р.);

- обличчя обкладинки та головний герой публікації осіннього випуску дитячого глянцевого журналу Fashion Kids (вересень 2019 р.);

- учасник фотосесії для Girl & Boy Kids Models School (вересень 2019 р.);

- нагороджений медаллю та дипломом премії «Принц журналу АДМІ» (жовтень 2019 р.);

- опублікований у глянцевому журналі «АДМІ» (жовтень 2019 р.);

- учасник четвертої міжнародної «Битви дитячих модельних агентств» (жовтень 2019 р.);

- опублікований у глянцевому журналі Monet (жовтень 2019 р.);

- учасник фотопроекту «Емоції. Відображення. Ідея» італійського бренда Original Marines та дитячого глянцевого журналу Bon Kids (жовтень 2019 р.);

- опублікований у дитячому глянцевому журналі Bon Kids (жовтень 2019 р.);

- нагороджений дипломом і ексклюзивною статуеткою «Найталановитіша зірка країни 2019» за версією всеукраїнського глянцевого журналу «Пастьєра» (жовтень 2019 р.);

- учасник фотозйомки для  нового каталогу модного одягу ТМ Milady (жовтень 2019 р.);

- нагороджений дипломом і кубком учасника Best Project Fashion Models (жовтень 2019 р.);

- обличчя обкладинки та головний герой книги Fashion Models (жовтень 2019 р.);

- обличчя та учасник «Fashion Fest by Ukrainian People: Зіркові діти» (жовтень 2019 р.);

- нагороджений дипломом і статуеткою за перемогу в премії «Зіркові діти», номінація «Модель подіуму»;

- нагороджений дипломом і кубком учасника Junior Fashion Week, модель для ТМ See Arsi (жовтень 2019 р.);

- опублікований у глянцевому журналі Main People (жовтень 2019 р.);

- нагороджений дипломом, кубком та стрічкою премії для талантів України «Ліга маленьких зірок України» (жовтень 2019 р.);

- нагороджений дипломом та статуеткою «Зіркові діти 2019» (жовтень 2019 р.);

- надрукований у фотокнизі «Зіркові діти 2019» (жовтень 2019 р.);

- нагороджений іменною медаллю, дипломом «Українська супермодель 2019» від ГО «Талановита молодь» (листопад 2019 р.);

- нагороджений дипломом, короною та кубком премії «Сучасний принц 2019» (листопад 2019 р.);

- надрукований у глянцевому журналі Podium real у рубриці «Гість номера» (листопад 2019 р.);

- нагороджений премією «Найкрасивіший українець 2019» (листопад 2019 р.);

- нагороджений стрічкою, дипломом, статуеткою учасника всеукраїнського модельного конкурсу Best Podium Model;

- отримав запрошення на участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі краси, моди і таланту «Міс Україночка та Містер України 2019» (листопад 2019 р.);

- отримав запрошення на публікацію в новорічному номері «МИР Детства и Чудес»;

- отримав запрошення бути обличчям обкладинки та головним героєм новорічного випуску дитячого глянцевого таблоїду Zolotarenko;

- отримав запрошення бути обличчям обкладинки та головним героєм новорічного випуску всеукраїнського глянцевого журналу «Пастьєра»;

- отримав запрошення разом з батьком на публікацію в новорічному випуску глянцевого журналу Lady Million magazine;

- отримав запрошення бути обличчям обкладинки та головним героєм новорічного випуску всеукраїнського глянцевого журналу «АДМІ».