В Україні запустили інноваційний арт-проєкт «Театр 360 градусів», який вперше покаже відеоверсії театральних постановок з інтеграцією в них 3D копій акторів і декорацій. Вперше сучасні голлівудські технології об'єднаються з класичним сценічним мистецтвом, що зробить театр доступним кожному українцю.
Першою постановкою, яку покажуть в онлайні, стане «Камінний господар» київського Театру на Подолі на основі поетичної драми Лесі Українки в інтерпретації українського режисера Івана Уривського. «Театр 360 градусів» покаже 10 перших прем'єр вистави абсолютно безкоштовно, а щоб отримати квитки, варто зареєструватися на сайті проєкту: https://theatre360.com.ua/. Перший онлайн-показ відбудеться вже 17 листопада, а подальші онлайн-вистави будуть проходити кожен день. За анонсами вистав і новинами проєкту стежте на офіційній Facebook-сторінці Театр 360 градусів.
Творцями проєкту виступив тандем відомої української актриси Даші Малахової і продюсера Наталії Чижової. Організатори ставлять перед собою глобальну мету: зробити театр доступним, об'єднавши театр і сучасні технології у новий вид візуального мистецтва.
За словами організаторів, світовий та український театр переживають складний час через карантинні обмеження. Тому зараз, як ніколи, важливо привернути увагу громадськості до режисерів та акторів, які створюють яскраві, авангардні вистави, але відомі практично тільки театралам. Вихід в онлайн дозволить розширити глядацьку аудиторію до сотень тисяч, що підвищить інтерес глядача і прискорить розвиток театральної індустрії у країні. Адже навіть під час всесвітньої пандемії можна знайти нові можливості.
«Тепер театр можна відвідувати зі свого смартфона або комп'ютера, не виходячи з дому, — каже Даша Малахова. — Я хочу, щоб люди полюбили театр онлайн і прийшли в офлайн. До того ж, так ми зможемо в десятки разів розширити аудиторію, яка побачить роботу великої творчої команди».
Співпраця з Театром на Подолі в рамках першої онлайн-вистави — не випадковість, адже саме його вважають найбільш сучасним і технологічним в Україні. «Через кілька місяців Україна відзначатиме 150-річчя від дня народження Лесі Українки, — ділиться Іван Уривський, режисер вистави. — Тому я радий, що саме «Камінний господар» першим оновиться у рамках проєкту. Упевнений, це додасть йому вагомості і продовжить життя вистави.
На екранах своїх гаджетів усі охочі зможуть побачити діджиталізований театр — симбіоз живої акторської гри та постановки з технологіями.
«Проєкт «Театр 360 градусів» покликаний показати всю багатогранність театрального мистецтва. Адже, навіть перебуваючи у залі театру, глядач спостерігає картину тільки з одного ракурсу, — розповідає Наталія Чижова, співпродюсерка проєкту. — Ми розширимо пізнання про український театр на всі 360 градусів і покажемо, що театр — це історія про інновації, безмежну фантазію та ф’южн».
До слова, весь процес і закулісся створення діджитал-проєкту також покажуть в рамках Making-of — серії коротких документальних фільмів, подивитися які можна на YouTube-каналі проєкту.
Відеоверсія театральної постановки дозволить глядачеві побачити те, що він може не помітити, переглядаючи виставу в театрі. Акценти на важливих деталях, потрібний ракурс і хореографія камер дозволять відчути те, що відчувають герої.
Режисурою 3D-анімації займалася команда Deep 3D Studio, за зйомку 1,5-годинного спектаклю у театрі, яка тривала дві доби, відповідали Strumer Production, а партнером у менеджменті проєкту виступила Plombir Event Company. Генеральним медіапартнером виступив bit.ua.
«Унікальність проєкту полягає і в його інноваційності. Вперше в Україні (а може й у світі) в театральний спектакль будуть впроваджені 3D копії акторів. Технологія, яка використовується в Голлівуді, покаже все те, що не можна передати словами. А це багато чого вартує», — кажуть Валентин Кондратюк, режисер відеоверсії, і Андрій Компанієць, режисер 3D-анімації.
За словами продюсерів, при створенні проєкту шукали спонсорів своїми силами. Так, до підтримки проєкту долучилися Київстар, Visa, ARARAT і glo™, які сприяють розвитку театральної індустрії в Україні. Завдяки мобільному інтернету 4G від Київстар, театр стає ближчим до глядача, адже дивитися онлайн-вистави можна прямо зі свого смартфону будь-де, будь-коли. Компанія Visa створила платформу #ПідтримайСвоїх, щоб допомагати малому бізнесу та культурним проєктам у діджитал трансформації в умовах, коли більшість оффлайн-проєктів зупинилися. Бренд ARARAT виступає за об'єднання традицій і трендів, створюючи інноваційний продукт. Інноваційний бренд glo™ створює нові продукти, нову культуру та нові можливості, залучаючи дві протилежні сили до співіснування, які у поєднанні перетворюються на абсолютно унікальний досвід. І саме таким досвідом є «Театр 360 градусів».