Home

Чому весь світ знімає кліпи в Україні: дивіться нову серію документального серіалу СПАЛАХ

Сьогодні відбулася прем'єра нової серії документального серіалу про українську культуру СПАЛАХ. Цього разу темою стало створення музичних кліпів в Україні. 

 


ПОСИЛАННЯ НА СЕРІЮ: 

На сьогодні Україна — центр якісного і недорогого кліпмейкінгу для відомих виконавців з США, Європи та усього колишнього СНД. Коли інтернет знищив кордони, а YouTube став один на всіх, українські режисери музичних відео почали успішно конкурувати з усім світом.
 У новій серії герої та героїні розказують про унікальні кліпи 1990-их і гламур 2000-их, роль телеканалу M1, як Україна отримала визнання світових режисерів і стала місцем свободи для них, про нові форми та чому на першому місці завжди пісня.

 

Героями та героїнями стали режисери Алан Бадоєв, Леонід Колосовський, Таню Муіньо, Віктор Придувалов, креативний продюсер і музикант The HARDKISS Валерій Бебко, виконавці та продюсери Олег Скрипка, Юрій Бардаш та MONATIK, художниця по костюмах і стилістка Леся Патока, співвласники компанії Radioaktive Film Дарко Скульський та Євгенія Яцута.


 Алан Бадоєв, цитата з серії:

 

«Київ став центром кліпмейкінгу усіх зірок СНГ. Я за свій час знімав тільки тричі поза Україною, бо не розумів, навіщо мені їхати з Києва, якщо тут є все для класної роботи»


«Навчене око дає більше смаку слухачу і глядачу. Людина хоче бачити тенденцію, складну і цікаву картинку. У цьому є один серйозний мінус: усе починає бути схожим, тренд — це тема вчорашньої новизни. З'являється класне відео, воно породжує десятки схожих. Сьогодні щось сподобалося, а потім тебе від цього нудить уже»


Валерій Бебко (The HARDKISS), цитата з серії:


«Ми зняли кліп “Журавлі” за 800 доларів і він зараз має 23 мільйони на YouTube. Уся справа у пісні, без гарної і потрібної музики кліп нічого не вартий»


Таня Муіньо, цитата з серії:


«У всьому світі зараз нічого не можна, а у нас повна свобода. Набагато дешевше і легше зняти гарну роботу, яку хочеш. Я коли була в Лос-Анджелесі, то всі захоплювалися Києвом, бо у нас немає жодних обмежень»


Євгенія Яцута (Radioaktive Film), цитата з серії:


«В Америці продюсер, у якого відсутня велика паперова папка з усіма можливими дозволами, відмовляє режисеру в реалізації усіх його фантазій. А в Україні це все поки що можливе. Хочеш — викидай каскадера з десятого поверху, хочеш — на машинах по шосе… І за це світові фахівці  нас цінують»


«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь від медіа СЛУХ. Кожна серія розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики і кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.


Для серіалу було знято понад 100 інтерв'ю, а його героями і героїнями стали Святослав Вакарчук, Дмитро Монатік, Юрій Бардаш, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Ната Жижченко, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Іван Дорн, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, «Культура Звуку», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER і багато інших представників української культури.


Автори серіалу зазначають, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості або культурної значущості. Тому документальний серіал з 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатньою і стильну українську культуру.


Документальний серіал «СПАЛАХ» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).