Міжнародна волонтерська організація United for Ukraine, яка з перших днів повномасштабної війни РФ проти України надавала інформаційну та юридичну підтримку українцям, залучила небайдужих партнерів та перетворилася на потужну спільноту волонтерів та ефективну екосистему, яка допомагає українцям інтегруватися за кордоном і бути невід’ємною частиною демократичного світу.
За даними ООН, з 24 лютого після вторгнення російських військ на територію України державу залишило понад 4,2 мільйона людей.
«З перших днів United for Ukraine стала тією платформою, де кожен може отримати повноцінну допомогу: знайти тимчасове житло та прихисток, дістати необхідну інформацію щодо соціального захисту, поспілкуватися з психологами та юристами. Згодом, залучивши партнерів, ми почали надавати гуманітарну допомогу (продукти харчування, одяг, ліки) не тільки тим, хто змогли виїхати за кордон, а й тим, хто залишилися в Україні. Наразі, окрім цих напрямків, ми активно працюємо над підтримкою українських бізнесів і стартапів, забезпеченням евакуйованих українок роботою та можливістю професійного навчання, консолідуємо зусилля партнерів і в приватному, і в державному секторах. Ми об’єднуємо світ навколо України та створюємо фундамент для відновлення сильної демократичної України після перемоги», — каже співзасновниця United for Ukraine Ольга Хамама.
Команді United for Ukraine вже вдалося залучити понад 500 міжнародних та українських партнерів і забезпечити всебічну допомогу постраждалим від війни.
Компанія Airbnb.org виділила кредитну лінію на 350 тис. доларів США із можливістю її збільшення до 3 млн доларів на оренду житла для вимушених переселенців з України.
Юридичні питання українських тимчасових переселенців та переміщених бізнесів розв’язують 400 юристів у 34 країнах.
Футбольний клуб Eintracht Frankfurt та United For Ukraine за сприяння Німецького Червоного Хреста та консульства України у Франкфурті організували збір гуманітарної допомоги для українців, які опинилися у скрутному становищі, і підтримують тих, хто прибувають до міста та землі Гессен.
Також зусиллями United for Ukraine вже зібрано понад 500 тис. євро в рамках різноманітних ініціатив та колаборацій, зокрема #ArtistsForUkraine.
«Це лише декілька прикладів з кількох десятків проектів та ініціатив. Ми з’єднуємо, комунікуємо та працюємо 24/7. Діємо тут і зараз. Але ми розуміємо, що ще більше роботи на нас чекає попереду, коли доведеться відбудовувати нашу Неньку. Ми надихаємося безпрецедентною силою духу українців і присягаємо не зупинятися. Щойно війна закінчиться, ми спрямуємо всі сили на відбудову України та створення колиски сучасної демократії та нової економіки», — наголошує співзасновниця United for Ukraine Ніна Левчук.
За результатами дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, 79 % опитаних українців, які виїхали за кордон через бойові дії, планують після перемоги повернутися на Батьківщину.
Ці люди стануть частиною спільноти, яка ініціюватиме зміни та розвиватиме Україну. Для них разом із міжнародними партнерами започаткована ініціатива U’re the Future of Ukraine, яка підтримує підприємців, стартапи та культурні проєкти, важливі для України та всього світу.