В жовтні «Фонд Маша» Маші Єфросиніної запустив проєкт «Смілива» – програму, що навчає самозахисту та надає психологічну допомогу дівчатам-підліткам
Перша пілотна група «Сміливої» вже розпочала навчання. Це десять дівчат віком від 12 до 18 років. Більшість вимушена була покинути рідні міста і домівки через окупацію. На заняттях «Сміливої» вони не тільки проходять курс самооборони, займаються з професійними психотерапевтами, а ще й соціалізуються, спілкуються з однолітками. Що дуже важливо і для звичайних підлітків і, особливо, для переселенців.
– На зустрічах з психологом дівчата охарактеризували свій стан, як знаходження у «бульбашці». – каже менеджерка проєкту «Смілива» Ірина Красильникова. – Вони тримаються як дорослі, намагаються самостійно переварювати у собі пережите і не заважати матерям.
Учасниці програми, що виїхали з окупованих міст, більш травмовані. Там, в себе вдома, вони майже не виходили з будинків. Але під час виїзду на вільні території бачили страшні речі, на кшталт відірваних кінцівок і розстріляних авто. Під час сесій з психологом дівчата відкриваються, виходять з бульбашки, починають розповідати про те, що пережили. А після тренувань з самооборони стають більш впевненими у собі.
– «Смілива» – це проєкт про підтримку, про здатність захистити себе як в фізичному, так і в психологічному плані, – говорить голова «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна. – Мета програми – запобігання насильству серед підлітків. Ми хочемо навчити дівчат помічати перші «дзвіночки» будь-якої форми насильства та давати їй відсіч. Тому ми не зупинимося на групах в Києві і вже зараз працюємо над розширенням «Сміливої» в різних регіонах України.
Про проєкт:
«Смілива» включає в себе курс з самозахисту (12 занять) та 5 групових сесій з психологом для дівчат-підлітків. Програма розрахована на дівчат віком від 12 до 18 років. В першу чергу місце буде надаватися тим, хто найбільше постраждав від російсько-української війни: тим, хто має втрати у родині, не може повернутися додому, через небезпеку обстрілів/втрату житла, свідкам воєнних злочинів та дівчатам-переселенкам з Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей.
Якщо вашій доньці чи знайомій дівчинці-підлітку потрібна допомога психологів, якщо вона хоче стати сильнішою і навчитися давати відсіч, заповніть анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша»:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexalycI01VopmEhxZ18fDqHeUodXp4kXPpAWTXDVK3c4HYNg/viewform