«Фонд Маша» виступив з ініціативою допомогти в реабілітації українок, яких звільнили з полону. Перша зміна за участі таких жінок та їх дітей вже сьогодні заїхала в офлайн-табір проєкту «Незламна мама»
За останні шість місяців психологічну допомогу у «Незламній мамі» отримали понад тисяча жінок та дітей, які постраждали від війни. Результати вражають – програма, спеціально розроблена фахівцями з психотерапії та пост-травматичних синдромів, дійсно повертає українок до життя.
Новий день – новий виклик. «Фонд Маша» виступив з ініціативою допомогти в реабілітації жінок, яких звільнили з російського полону. І сьогодні, 25 листопада, до табору «Незламної мами» заїхали 20 таких жінок разом зі своїми дітьми. Це – тільки початок спільної роботи «Фонду Маша» та держави.
– Місяць тому наша команда, як і всі українці, побачила новину, що із полону звільнено 108 українок, – розповідає співзасновниця Фонду Маша Єфросиніна. – Тоді в нас якраз закінчилася робоча нарада, на якій голова Фонду Тетяна Мураткіна розповідала про фантастичні результати змін «Незламної мами». І ми подумали: якщо наша методологія вже доведена, то ми можемо і мусимо допомогти українкам, які були в полоні. Бо страшно уявити, в якому психоемоційному стані вони повернулися в Україну. З цією пропозицією та результатами нашої програми реабілітації ми звернулися до віце-прем’єр-міністра України Ірини Верещук. І вже в попередній розмові вона прийняла пропозицію Фонду про співпрацю. Пройшло декілька тижнів – і перші 20 жінок разом з дітьми заїхали до табору «Незламної мами».
Перші тестування жінок, що були в полоні, показали – їх стан гірший за стан українок, що пережили окупацію. Російський полон залишив їм життя, але у більшості жагу до цього життя забрав. В таборі «Незламної мами» вони будуть проходити реабілітаційну зміну разом з жінками та їх дітьми з Донеччини, яку «Фонд Маша» проводить спільно з Благодійним фондом DO IT TOGETHER, який є частиною Гуманітарного штабу «Рятуємо життя» від Групи Метінвест.
– Привідкриємо таємницю – в нас вже є точковий досвід роботи з жінками, звільненими з полону, – каже голова «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна. – Кілька дівчат вже проходили програму «Незламна мама». До їх реабілітації ми залучили спеціалістів, які працюють виключно в вузькому профілі роботи зі звільненими з полону. Разом ми випрацювали методологію реабілітації, спільну для жінок, звільнених з полону, і жінок, які постраждали від війни, були в окупації, втратили близьких людей, будинки. Їх об’єднує спільне горе, тому саме спільна реабілітація дає кращий результат. І ми можемо впевнено сказати, що на 100% готові до роботи з жінками, які були в полоні.
Зазначимо, що в програму «Незламна мама» жінки, звільнені з полону, потрапляють, як правило, вже після державних програм, де стабілізують їх психологічний стан.
Місія «Фонду Маша» – відродження жінок задля відродження України. І ми виконуємо і будемо виконувати її кожен день.