Home

У Тернополі відбувся триденний воркшоп відеопоезії «МонОкль»

матеріал підготувала Гураль Вікторія


Наприкінці листопада 2022 року в Тернополі відбувся триденний воркшоп відеопоезії «МонОкль». Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goete-Institut. Основні партнери: Британська рада та Curated Place.  Організатор події: Мистецький фестиваль «Ї».

  

Варто відзначити, що в сучасних умовах відеопоезія набуває все більшої популярності серед любителів поетичної творчості, оскільки поєднання вербальних (голос митця або віршотекст) та невербальних (відеоряд) складників створюють сприятливі умови для підсилення сприйняття твору. Тому тернопільський

 воркшоп проводився з метою вдосконалення навичок творення української відеопоезії задля її розвитку та популяризації в медійному просторі.

 

Учасники проєкту – молоді творчі люди, згуртовані в 4 команди. Для професійної оцінки та редагування робіт організатори заходу запросили кращих у цій справі фахівців. Зокрема менторами стали акторка Римма Зюбіна, кліпмейкер Володимир Шурубура, режисери Антоніо Лукіч та Катерина Горностай. Експертами – авторка поетичного проєкту #дашачитає і телеведуча Даша Трегубова, а також блогер і автор ютуб-каналу «Загін кіноманів» Віталій Гордієнко.

Чудова атмосфера, сприятливі умови, високий рівень технічного забезпечення, і робота креативних та прекрасних особистостей дала неймовірний результат.

   

Воркшоп зі створення відеопоезії під назвою «МонОкль» став насамперед дуже добрим плацдармом для об’єднання людей, які пов’язані з кінематографом, літературою, музикою, візуальним мистецтвом, танцями тощо.


Попри блекаут напередодні заходу і відсутність гарантій, що все піде так, як би цього прагнулося, усе відбулося значно краще, і результат навіть перевершив очікування організаторів і учасників. У ході заходу створено не чотири, а п’ять відеороликів, які можна вважати особливим внеском у розвиток цього виду аудіовізуального мистецтва в Україні.

 

Зрозуміло, що відеопоезію знімають уже не перший рік. Утім часто у митців немає достатньо ресурсів: ні матеріальних для втілення задумів, ні певної технічної бази. Таким чином, захід, у якому учасник може поспілкуватися з провідними людьми у сфері кінематографу, розширити бачення своєї концепції, видозмінити її, оптимізувати, допомагає створити якісний продукт, а не просто відзняти відео на поезію. Професійний, а не аматорський підхід до роботи, безумовно, сприяє розвитку жанру. «Сподіваюся, що таких заходів буде більше, і ми тільки зростатимемо», - розповідає креативний продюсер проєкту Юрій Вітяк.


«Зараз надважливо робити культурні проєкти, тому що саме культура і є нашою ідентифікацією як нації. Оскільки ми всі діджиталізуємося, і тепер у більшості людей сприймання інформації візуальне, нам потрібно адаптовуватися і ставати ще більш цікавими і популярними. Тому так важливо популяризувати і відеопоезію, а через неї і культуру, бо це дуже метафорично, бо це красиво, це естетично і це збалансовано - це маленьке кіно про все. Кожен текст людина прочитає по-своєму. Точно так само в кожній відеопоезії глядач побачить своє. Це будуть різні смисли, але власне у цьому і суть мистецтва», - зазначає директорка Мистецького фестивалю «Ї» Аліна Дзюба.


Свої роботи команди презентували на офіційних сторінках Мистецького фестивалю «Ї». Але, за словами організаторів, це не всі платформи, де можна побачити ролики. Команда воркшопу надалі просуватиме результати заходу на європейську аудиторію. Високий рівень, чи не правда?


Побачити стрічки можна за цими посиланнями:


https://www.facebook.com/festji

https://instagram.com/fest_ji?igshid=NTdlMDg3MTY=