Home

Фонд ООН у галузі народонаселення: 33% з опитаних українських вчителів вважають, що гомосексуалів треба лікувати, а ще 33% — проти абортів

«Фонд Маша» разом із «Фондом Олени Пінчук» та студією онлайн-освіти EdEra провели відкритий діалог щодо проблем сексуальної освіти в Україні 

 

З кожним роком тема сексуальної освіти серед підлітків та молоді стає дедалі актуальнішою. Згідно з даними UNICEF, Україна лідирує в Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих. А середній вік початку статевого життя для хлопців складає 14,4 роки, для дівчат — 15,1. Все більше неповнолітніх стають матерями. Зокрема понад 5700 дівчат народили у віці від 15 до 17 років. Попри це в українських школах сексуальна освіта не є частиною програми. Її вивчають лише частково в інших дисциплінах.  


— У нашій країні дуже низький рівень обізнаності в темі сексуальної освіти, в той час, коли у Швеції, Нідерландах чи Великобританії з дітьми про це починають говорити в садочках, коли їм 3-4 роки. Навіть прогресивні освічені люди, з якими я взаємодіяла на наших заходах, стигматизують тему сексу та сексуальності, табуюють її у своїх родинах. А до сексуальної освіти ставляться як до того, що спонукатиме їхніх дітей до початку статевого життя. А це абсолютно не так! — говорить співзасновниця «Фонду Маша» Марія Єфросиніна. — Тому розробка програми для дітей та підлітків у школах є дуже важливим кроком. «Фонд Маша» вирішив стати одним зі співініціаторів цього проекту. У нас є великий досвід роботи в напрямку сексуальної освіти та експертиза. 

 

Низьку поінформованість у суспільстві щодо сексуальної освіти підтверджують дані Фонду ООН у галузі народонаселення. Зокрема 33% опитаних вчителів вважають, що гомосексуальних людей потрібно лікувати, а ще 33% педагогів виступають проти абортів. 62% вчителів думають, що дівчата в коротких спідницях та з макіяжем провокують хлопців. Щоб виправити цю ситуацію, потрібно розробляти методички та вказівки МОН. Таку ініціативу підтримує 58% вчителів. 


Враховуючи статистику поінформованості українських вчителів в темі сексуальної освіти, впровадження сексуальної освіти в Україні має розпочатися з роботи з ними, а паралельно — з батьками та дітьми.

  

— Згідно з даними UNESCO, викладання сексуальної освіти в школах відтерміновує вік початку статевого життя, знижує ризик передавання інфекцій статевим шляхом, кількість випадків небажаної вагітності зменшується, — вважає СЕО EdEra Ілля Філіпов. — Нам важливо якісно працювати з вчителями, батьками та дітьми. Для кожної з цих груп має бути розроблена окрема програма з просвітництва на тему сексуальної освіти та сексуального виховання.


У результаті зустрічі буде розроблена програма реформування сексуальної освіти в школах і створена експертна група, яка працюватиме над її втіленням.