Home

Як дихати, щоб заспокоїтися? Техніка від Маші Єфросиніної

Співзасновниця «Фонду Маша» Маша Єфросиніна поділилася вправою з саморегуляції «Квадрат», яку легко виконувати самим та навчити інших. Вона стане в нагоді в будь-якій ситуації, якщо ви відчуваєте емоційний сплеск. Спробуйте зробити самі та обов’язково поділіться з близькими.

  

Ми живемо в таких умовах, що кожен має вміти долати стрес та повертатися до себе після шокових подій. Для цього й існують вправи з саморегуляції – це можуть бути дихальні практики чи відома всім вправа «метелик», коли треба постукувати схрещеними на грудях долоньками по ключицях.

 

Сьогодні ми ділимося вправою з саморегуляції, якою часто користується співзасновниця «Фонду Маша» Маша Єфросиніна:

 

– Це одна з моїх найулюбленіших технік, тому що вона дуже проста, і ви можете виконувати її будь-де, – говорить Маша Єфросиніна. – Раптом ви перенервували або пережили сильний стрес, щоб заспокоїтися, уповільнити свій стан, вам треба лише знайти куточок, прийняти комфортну позу й почати дихати наступним чином.


1. Ви робите вдих на чотири рахунки.

2. Затримуєте дихання на 4 рахунки.

3. Рахуючи до чотирьох – ви видихаєте.

4. І знову затримуєте дихання на 1-2-3-4.

 

Щоб техніка спрацювала, і ви повністю заспокоїлися, треба подихати «квадратиком» протягом двох хвилин.

 

Одна з цілей «Фонду Маша» – навчити українців допомагати собі та іншим під час важких стресових подій. Навчити саморегуляції. Тому ми запустили проєкт «Провідники Змін» — програму навчання, спрямовану на підвищення емоційної стійкості в громадах. А потім розширили цю програму й залучили до неї випускниць усіх проєктів «Фонду Маша». Ми навчимо жінок модерувати групи підтримки, а потім дамо стипендії на відкриття таких у своїх селах та містах. І так допоможемо ще більшій кількості людей.

 

Проєкт «Провідники Змін» від «Фонду «Маша» реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».