Home

Ваш персональний тренер з публічних виступів - Олена Берещук

Олена Берещукбізнес-тренер, фахівець з риторики, комунікації, лідерства; педагог, психолог, біолог, доктор філософії (PhD). Олена – персональний тренер з публічних виступів, стратегії й тактики ефективної комунікації для ряду політиків, власників та топ-менеджменту в сфері бізнесу. Унікальний, авторський курс Олени забезпечує її клієнтам гідний рівень мовлення та допомагає здійснювати  комунікації будь-якого рівня складності. Особливе місце у тренерській роботі Олени посідає консультування та навчання засадам ефективної управлінської комунікації. Персональний спікерський досвід - близько 30 років. 


instagram.com/elena.bereshchuk

 

Олено! Ви – колишній академічний викладач, науковець, доктор філософії, маєте вчене звання доцента. І тепер -  ви в бізнесі. Як так сталося? Що спонукало Вас докорінно змінити напрям діяльності?

Насправді, колишніх викладачів не існує (посміхається). Так, я полишила класичну університетську викладацьку діяльність та розпочала власний бізнес вже після своїх сорока. І я, дійсно, можу слугувати непоганим мотивуючим прикладом для багатьох тих, хто зневірився у власній вдачі і вважає, що застарий для змін. Більше 20 років я пропрацювала в державній системі освіти, вірою і правдою, віддаючи на її вівтар усі свої сили й талант. І навіть попри те, що, на превеликий жаль, жертовність в освітній галузі державою ціниться замало, я все одно вдячна долі за цей шлях.

Вже сім років я займаюся власною справою і маю вам сказати – саме мій шалений практичний педагогічний досвід та різнопланова фундаментальна академічна освіта стали для мене і суттєвою конкурентною перевагою і, - що найголовніше, - основою та запорукою професійної результативності у царині бізнес-тренерства. 

 

Олено, що примушує людей звертатися до вас?

Якщо ти погано говориш, люди не думають про те,  що в тебе недорозвинуте мовлення. Ні. Вони думають про те, шо недорозвинутий – ти. Отже один з найпотужніших мотивів займатися риторикою – вже пережитий сором і страх пережити його знову. Більше того, багато хто розуміє величезну відповідальність за власний бізнес і саме тому не можуть собі дозволити зруйнувати репутацію власної справи у бізнес-колах через невміння чітко висловлювати думки або недолугу манеру комунікації.


Над якими конкретно завданнями ви працюєте під час тренінгу з клієнтом?

Ми працюємо над цілим комплексом параметрів мовлення людини: дикція, голос, дихання, інтонація, темп мовлення тощо. Далі до роботи беруться: рівень активного словникового запасу, структурність та логічність мовлення.  І тут треба чітко усвідомлювати, що мовлення – це винесення назовні способу мислення. Адже жодна дикція не допоможе вам висловити думки, яких у вас немає. Це зовсім інший рівень завдань, що його повинен ставити перед собою тренер з риторики: робота над розвитком мислення в контексті розвитку мовлення.

 

І, нарешті, найскладніший, найцікавіший і найулюбленіший у клієнтів блок курсу – стратегії і тактики ефективної комунікації. Це справжня моя перлина! Результати, які ми отримуємо завдяки цим моїм авторським розробкам, дійсно вражають – клієнт отримує комунікативну пластичність за рахунок сформованих мовленнєвих прийомів ведення спілкування будь-якого рівня складності.

Нажаль, люди здебільшого не розуміються на тому, що є конструктивною комунікацією, що є деструктивною взаємодією, наражаються через це на конфлікти та непорозуміння. І все це тому, що не мають а ні належної психологічної обізнаності у цих питаннях, а ні сформованих мовленнєвих навичок регулювання подібних ситуацій.

Особливо небезпечними є прогалини у цих знаннях в топ-менеджменту компаній. Менеджери часто не усвідомлюють, які їхні комунікативні патерни допомагають ефективно керувати командою, а яких треба негайно позбутися, як небезпечних. Отже, вони припускаються управлінських помилок у комунікації зі співробітниками, які в решті-решт обмежують можливості повноцінного розвитку самого бізнесу, або взагалі призводять до фатальних втрат.


Олено, класичне запитання до тренера з риторики – тож як позбутися невпевненості і впоратись зі страхом?

Страх зможе подолати той, хто здатен відчувати відповідальність за аудиторію. Зауважу: відповідальність не «ПЕРЕД» аудиторією, - бо ж тоді страх просто може з’їсти спікера живцем, - а відповідальність «ЗА» тих, хто в залі. Таке мислення – мислення лідера. І тоді ти не думаєш – як вони тебе сприйматимуть, ти думаєш тільки про те, як їм допомогти – навчити, переконати, втішити та дати надію і мотивацію, адже для того ти до них і прийшов. Чи не так?

Недорозвинуті  лідерські  якості, невміння бути головним в жодній справі свого життя, небажання розвиватися, аби бути дійсно корисним людям  – це ті перешкоди, що заважають багатьом з нас говорити на гідному рівні і в публічному форматі, і в повсякденній приватній чи бізнес-комунікації.